Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Sunt de acord cu Boticul, sa abandonam subiectul asta.

Onutz eu oricum am marit cantitatile, daca te uiti acolo o sa vezi ca am pus si link-ul la reteta originala. Nu-i chiar asa mare diferenta intre 26 si 28... eu zic sa incerci prima data asa sa vezi cum iese. A mea a iesit asa, cam de 3 degete. O sa fie destul de greu sa maresti cantitatile, eu le-am marit tocmai pentru ca nu se potriveau cu ce gasim noi in comert. Ca Almette e numai la 150 de gr. si 3 cutii sunt la fix 450 de gr., in reteta erau 400, mascarponele vine la 250 de grame, si asa mai departe.

Krelia pe bune de stiam de experimentul asta. Seamana nitzel a Cei 4400 si aduce a triunghiul bermudelor. Oricum, sunt multe mistere pe care probabil ca nu le vom 'rezolva'.

Gio te acompaniez si eu in starea depresata. Tocmai am fost 'in vizita' la o colega si mi-a spus ca pica ideea cu postul pe care ar fi trebuit sa ma mut. Ar mai fi o raza de speranta, dar e mica rau, sunt multe modificari mari in firma si nici o schimbare nu pare de bine. Si la cate cv-uri am trimis de la inceputul anului, nu m-au chemat la nici un interviu...

Botic poate-i un vis 'premonitor' .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
ca un drog...nu mai scap
ieri de la ora 19 pana la ora 1 noaptea nu am facut altceva decat sa ma uit la 7 episoade


da, da... bine ca pt Prison Break ai putut sta pana la 1 noaptea, da' pe mine m-ai lasat sa bantui singurica pe aici...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

da, Aly, asa ma gandeam si eu, doar ca... ar fi prea frumos sa fie si adevarat, drept sa-ti spun... Dar, ma rog, sa speram...
Vrea cineva salata de vinete?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Chiar asa...sa nu mai vb. de aceasta boala nemiloasa. Doamne ca o groaza de cunostinte au depistat ca au cancer in diferite parti ale corpului.

Aly mie imi spui...cred ca nu ma vor nici pe post de maturatoare. aseara chiar ii ziceam lui Clau, ca asa prost mi-a picat vestea ca asta s-a angajat la notar...si vad ca are program pana la ora 17.Vad ca merge prietenul ei dupa ea, caci de ciuda ce mi-e, nu am intrebat-o nimic duminica cand am iesit in oras.
Clau tot incearca sa ma linisteasca, dar cu fiecare zi...sunt tot mai mult sub pamant.
Ral un job bun, m-ar scoate din starea asta...cred ca si pe tine la fel.
Oana in Tm e 4 sau 5 lei tichetul pe zi. Noi ne-am facut abonament in orice zona a orasului. Nu merg eu zilnic pe centru, dar e mai comod asa, decat sa umblu dupa tichete.

Mi-a trecut durerea de cap, dupa ce am luat un algocalmin.
merg in pat, sper sa si pot adormi putin, ca nu sunt in apele mele.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ooana
ca un drog...nu mai scap
ieri de la ora 19 pana la ora 1 noaptea nu am facut altceva decat sa ma uit la 7 episoade


da, da... bine ca pt Prison Break ai putut sta pana la 1 noaptea, da' pe mine m-ai lasat sa bantui singurica pe aici...

Foto Ralu




din cauza de conditii metereologice...respectiv o ninsoare normala...telefonul a picat primul apoi netu-ul de asta nu am intrat pe forum
episoadele sunt salvate in compu...ca sotul e la seria 3 deja...deci i-am dat bataie la vizionari


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1


Vrea cineva salata de vinete?

Foto Ralu




astept un pachet cu o portie uriasa ...e salata mea preferata!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio suntem cam in aceeasi oala. Si cica pe la noi e criza de mana de lucru... unde o fi criza aia, puii mei, ca eu nu o vad.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fato..tu vrei sa mor aci..taci cu salata aia ca nasc acilea de pofte ...arunca si la mine vreo doo'jde castroane..pliiiiiz
si hai ca poate visele ti se indeplinesc, daca te milostivesti de niste guri flamande..de p'aci.."de prin zona"

onutzelu, da, si eu cred ca a fost ceva......si mai cred si in existente paralele...si in "omuletii verzi"...ehe...zici ca mi-au spalat creierii ....pai, daca pana si Biblia ii recunoaste (ca niste fiinte avansate din alte lumi)...io de ce nu as crede ca exista, nu? ...da' al meu tot nu e convins de faza cu "time travel"...

Aly'....da, exact ca si cu cei 4400...triunghiul..iata..alt mister

Gio, p'aci..la celebra parking dali ...parca era vreo 2-3 ron...s-o mai fi scumpit, habar n-am ca nu-s prea umblatoare prin oras..atat de des, iar cand merg, merg cu hazbandu' si plateste el ....ah, si mai avem drum cateodata prin Unirea..da' acolo e alta mancare de peste..e vreo 6 ron, in parcarea construita...si stai la coada pana-n strada, ca din 2 bariere, nu merge decat una si tb sa apesi pe boton, sa-ti dea fisa, sa se ridice bariera...si daca mai ai "norocul" sa dai si peste unii care s-au oprit la 5 m de aparat si tb sa faca manevre de apropiere, mai pierzi 1 min ...da' e frumos,domle, ce tot zic eu... ca are corespondenta cu magazinu' si cu carfuru' de langa

ah, si ca sa nu uit...Mr Miller....pana de curand mi-a incantat privirile ori de cate ori deschideam laptopul ....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia


onutzelu, da, si eu cred ca a fost ceva......si mai cred si in existente paralele...si in "omuletii verzi"...ehe...zici ca mi-au spalat creierii ....pai, daca pana si Biblia ii recunoaste (ca niste fiinte avansate din alte lumi)...io de ce nu as crede ca exista, nu? ...da' al meu tot nu e convins de faza cu "time travel"...


inseamna ca impartasim aceleasi pareri si convingeri...ceva se intampla acolo in "tara tuturor posibilitatilor"
...dar cred ca noi o sa aflam doar cand vor iesi la iveala efectele...sau vor fi folosite experimentele, armele biologice etc.

Daca nu incetam poate trag unii concluzii ca facem parte din oaresce conspiratie
quote:
ah, si ca sa nu uit...Mr Miller....pana de curand mi-a incantat privirile ori de cate ori deschideam laptopul ....




si io unde am fost?...de nu l-am vazut?!? de ce nu mi l-ai prezentat?

noi am facut cunostinta acu o saptamana cand am inceput sa ma uit la serialul asta...frumos baiat (si io nu fac pasiuni pt actori in general...da' vad ca acu fac o exceptie )



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

inseamna ca impartasim aceleasi pareri si convingeri...ceva se intampla acolo in "tara tuturor posibilitatilor"
inseana ca o sa ne ia pe amandoua pentur balaceanca ...
...dar cred ca noi o sa aflam doar cand vor iesi la iveala efectele...sau vor fi folosite experimentele, armele biologice etc.

...sau, eventual peste 50 de ani..cand se prescriu ...ca in cazul rapirii jurnalistilor
quote:
si io unde am fost?...de nu l-am vazut?!? de ce nu mi l-ai prezentat? noi am facut cunostinta acu o saptamana cand am inceput sa ma uit la serialul asta...frumos baiat (si io nu fac pasiuni pt actori in general...da' vad ca acu fac o exceptie )

pai, tu erai in De..si n-am stiut ca te pasioneaza ochii albastri si buzele carnoase ...
ah, eu, mai nou..am facut pasiune si pentru luptatorii de culoare din K1 ..respectiv dansul www.fresh-dressed.de/2007/12/11/der-zweifache-k-1-champion-remy-bonjasky-tragt-west-coast-choppers/" target="_blank">1,2 sau www.keukenconcurrent.nl/upload/images/sponsoring/KC_Boxdesktop03.jpg" target="_blank">3


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput