Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio eu nu stiu cum se gateste in Italia. Eu sosul de tortelini il fac cu smantana 25% de la Napolact. Smantana din aia clasica, acrisoara. Am in schimb un sos clasic, cu rosii si frisca, pentru care folosesc frisca lichida, dar din aia La Dorna verde, cu continut mai mic de grasime. Oricum, am vazut prin magazine frisca speciala pentru gatit, asa si scrie pe ea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly tu ce zici: oare e prea mult sa dublez cantitatile pt forma de 29 cm? Ca eu mi-am luat cantitati duble de ingrediente.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Krelia da, se topeste sau depinde de reteta. Daca te gandesti sa faci si tu tarta cu cioco la rece, oricum, nu-ti recomand ciocolata de menaj, ci Primola sau Kandia.

Gio hai ca esti figura mare . Pe cutia aia scrie 'smantana dulce', ceea ce nu-i tot una cu smantana clasica, acrisoara, din comert. 'Smantana dulce' e frisca nebatuta.

Edit: fetele, stiti vreuna 'cu ce se mananca' SAP?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




noi avem sistemul asta..vag am niste info
este un program de tip ERP (Enterprise Resource Planning)
asigura functionalitatile principale in companie: gestiunea financiara, gestiunea contabila, gestiunea mijloacelor fixe, aprovizionarea si gestiunea stocurilor, vanzari si distributie, managementul centrelor de cost

te-am lamurit?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana eu zic sa nu te bazezi pe Botic...ca-ti trage clapa. am trecut prin asa ceva.






Aly, da, conduce o masina de la serviciu, aproape zilnic, uneori si de mai multe ori pe zi, pe aici, prin oras. Mai are timp sa invete pana in iunie. Oricum vom merge si noi incet, dar sigur...

Foto Ralu
"Eu, cele mai frumoase flori,/ Asterne-ti-as mereu in cale,/ Dar nu-s pe lume asemeni flori,/ In fata frumusetii tale.../ De dragul tau n-as pregeta/ Sa mor cum mor in vant petale,/ Dar moartea mea ce-ar insemna,/ In fata frumusetii tale?/ In cele mai frumoase tari,/ Pe brate eu te-as duce agale,/ Dar nu-s pe lume asemeni tari,/ In fata frumusetii tale..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Boticule un meniu, ceva? o idee despre ce am putea sa papam in wee...ma gandeam la niste chiftelute ca nu am mai papat de mult[/font=Comic Sans MS][/navy]




azi se implinesc 14 ani de cand a murit bunicul meu si sambata face bunica praznic. In plus, sambata sunt si Mosii de iarna...
Deci sigur prindem sarmalute de pe undeva. Placintute, prajituri si cozonac.
Mai mult, nu stiu nici eu ce sa mai fac...
Cred ca diseara fac un piure... In week-end, probabil si niste snitele , da' sa vedem in functie de program...
Si o ciorbita cu carne de purcelus...
As mai face si niste salata boeuf... dar nu e sigur...

Foto Ralu
"Eu, cele mai frumoase flori,/ Asterne-ti-as mereu in cale,/ Dar nu-s pe lume asemeni flori,/ In fata frumusetii tale.../ De dragul tau n-as pregeta/ Sa mor cum mor in vant petale,/ Dar moartea mea ce-ar insemna,/ In fata frumusetii tale?/ In cele mai frumoase tari,/ Pe brate eu te-as duce agale,/ Dar nu-s pe lume asemeni tari,/ In fata frumusetii tale..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana mersi, m-ai lamurit cat de cat.

Kitzy la crema n-are nimic daca dublezi cantitatile, o sa iasa crema in strat mai gros. Dar la biscuiti mi se pare prea mult sa dublezi. Dupa socoteala mea, la tava ta n-ar trebui mai mult de 225-250 de gr. de biscuiti pentru blat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova


Oana perdelele tot in punga le ai? mai bine plateai 2 montatori, puneau barele sus si erau si perdele la geamuri.
eu m-am convins, de aceea i-am si platit pe aia sa vina sa le puna.
Acum astept sa ajunga socrul sambata cu draperiile si le pun sus si gata.

hai ca trec la aspirat...gata pauza.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



i-as plati da de unde sa ii iau???
la ce magazin sa merg sau unde sa vorbesc...habar nu am!
barele alea le-am luat de la Ikea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly merci, cred ca o sa las 250 de grame la biscuiti, mi-am luat si de cacao sa-i amestec, mai vad eu la fata locului cum o sa arate aluatul.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana ai gasit bare de inox la Ikea? doamne cat am cautat si erau numai subtiri din diferite aliaje sau de lemn.
eu la dormitoare am dintr-alea subtiri, una cromata si la marco pe albastru, dar la living vroai ceva mai gros si de calitate. pretul a fost pe masura...
Aly te-am innebunit toate cu retetele.
Ar trebui sa incerci sa folosesti si smantana dulce la sosurile astea sa vezi daca itit place. si la carbonara folosesc dintr-asta.
dar depinde de gusturile fiecaruia, si de obisnuinta.
Noi cand am mers in It. nu puteam sa vad smantana asta. acum as bea-o ca pe lapte.
Si cum acolo asta se foloseste in toate retele, nu pot sa bag acrisoara, ca parca ii stric gustul retetei, parca nu e cea adevarata.
Hei Botic...lasa, lasa ca nu mi-a trecut asa repede. Nu stramba din gura si nasuc...ca tot mai sunt suparici.

din nou la treaba.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si eu la carbonara folosesc samantana dulce Dorna rosu ca e mai grasa.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput