Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da sa va povestesc eu faza, sa vedeti cat is de dusa cu pluta
Sambata trecuta m-apuc eu de paste cu sos alb, mi-am fost luat si samantana dulce si tot. Numa ca langa cutia cu smantana dulce, am avut una cu frisca pt praji si eu in graba mea, in loc se de smantana, am bagat frisca si cand le-am mancat ma gandeam ca ce Dumnezeu is asa de dulci, ca doar tot asa le-am facut, pana cand am vazut ca de fapt am incurcat eu cutiile
Va dati seama au avut un gust ciudat, au fost bune inafara de faptul ca erau mult prea dulci.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy te descurci tu cu blatul. Iese o chestie semi-fainoasa, care se intinde (batatoreste) cu dosul de la lingura.

Gio sincera sa fiu n-am incercat. Eu m-am obisnuit cu gustul putin acrisor. Intr-adevar este sosul acela de care iti spuneam, in care pun frisca, dar ala e deja acrisor de la bulion si daca nu pun frisca mi se pare prea acrisor. Carbonara n-am mai facut demult, dar tot cu smantana normala faceam si sosul ala. Mi se pare ca desi are mai multa grasime, e mai subtire la consistenta decat smantana-smantana.

Oana intrebai de meniu: eu fac sambata pizza (n-am mai facut demult si mi-e pofta) si duminica as face ceva somon, ca mai am o bucata in conge, dar nu mai vreau sa fac in foietaj si n-am idee cum sa-l fac altfel. Ma gandeam ca poate il marinez in niste sos de soia si-l prajesc. O sa fac si o salata de vinete pentru micul dejun. Supa inca nu stiu, poate fac o ciorbitza de pui sau un gulash, ma mai gandesc pana diseara, cand ajungem la cumparaturi.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy aoleu...lasa ca la tine e de inteles..imparti neuronii cu Diana, dar la mine?
Aly asa e...depinde de obisnuinta. si la carbonara am auzit o groaza de variante, eu o fac pe cea originala. nici eu nu am mai facut de mult...ar trebui sa fac. dar acum am pilaf cu piept de pui.
Oana eu fac asa: salata de vinete, ciorbitza de periosara, pui cu bacon la cuptor. iar duminica niste gratarele cu cartofi la cuptor cu rozmarin(reteta italieneasca, desigur).

asa ca vorbim de produse italienesti...musai sa-i fac o lista sora-mii pe cand vine sa-mi aduca. si detergent...ultima data mi-am luat din Austria si tare bun e.
cred ca innebuneste asta cand aude ce-i comand: prosciuto crudo, speck, parmezan, sampon, detergent, ceva brioche bune, bune...si ma mai gandesc eu.....

nu mai am niciun chef de facut nimic....as mai avea de calcat de ieri...cred ca ma bag, macar sa le stiu puse in dulap.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu pe sambata mi-am facut plan de cartofi la cuptor cu mici si salata, duminica ne infiintam la socri la masa
Deocamdata am niste orez cu legume si supa de ardei umpluti.

Eu am calcat haine aseara ca ma plictiseam, Alin a ajuns noaptea tarziu de la o cina in interese de servici, asa ca eu pe la 10 seara calcam de zor camasi sa mai treaca timpul pana vine el

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy acum te plictisesti, peste 3 luni ai vrea sa n-ai ce face la ora aia.

Clau isi face jobul pana la sf. si-l aduce pe copil in parc. asa ca ma imbrac si eu sa plec intr-acolo.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput