Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

frate..cand ma uit la pozele lu' Aly..imi dau seama ca sunt zero barat la bucatarie
..deci, Aly....noteaza-ti....vreau asa:
- Ciuperci umplute
- Pulpe de pui cu bacon si cartofi la cuptor
- Tarta cu fructe
- Pui cu ciuperci si cartofi aurii
- Pui a la Kiev
- Placinta Twin Peaks

..eclere nu mai vreau ca m-am convins .....vreau sa experimentez altceva

Gio, da...am scapat...dar pana pe 18 martie, cand s-a reprogramat.
onutz, merge treaba? mai rasufli?
kitzy, haiosel carucioru'...da' aceeasi chestie vroiam sa intreb si eu..merge sa-ls coti? ...ah..si sa va zic ca eu..cand oi avea copii, vreau carucior din ala orizontal..http://www.reclama.ro/carucioare-copii/carucior-combi-family-328/...si eventual daca exista ceva care sa fie 2 in 1..si orizontal si vertical, pt mai incolo.....iar la patutz, daca tot m-am uitat pe site-ul dat de kitzy, mi-a placut asta http://www.douceur.ro/Magazin-online-Douceur/Patuturi-copii/Patut-pentru-copii-8825-1.html

ps...in loc de reclama.ro .... scrie-ti threelittlebears.ro ..in romaneste..ca vad ca cenzureaza


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am reusit sa fur 10 min ca sa mai pove cu voi
...sambata ne-am trezit tarziu
a venit mama in vizita...am rugat-o sa calce camasa lui Marius...si apoi rochita mea de matase (am crezut ca am sa inghet in ea, dar au fost altele si mai dezbracate decat mine)
dupa ce a calcat camasa...a zis e prea fierbinte fierul...asa ca l-a reglat la o temp mai mica si am servit-o cu o cafea

intre timp am stat la o tigara si pe cand am mers inapoi in camera...fierul meu ardea cu o flacara de 30 de cm
...cumva l-a aruncat Marius intr-o galeata cu apa...si a luat "drumul nemuririi" (adica al gunoiului!)
bine ca nu mi s-a ars ceva..si peretele e intact...dar acu clar trebuie sa cumpar un fier de calcat
...asa ca avem o aroma de metal+plastic ars...de toata frumusetea

sa revin pe scurt cu povestea nuntii
am ajuns la 15,30...restaurant nou, frumos la un hotel de 4 stele...mancarea buna dar nu ceva special...fara aranjamente pe mese,asta m-a surprins...fara flori!! eu care daca puteam as fi dorit 1 tona de flori la nunta mea
la 8 am primit un tort cu nuca bun...dar mi s-a parut cam devreme, lumea a inceput sa plece dupa tort...la 10 mai eram un sfert...ca pe la 23.30 DJ-ul sa zica "va multumim de participare" pe cand ne venise noua cheful ...asta nu am mai trait-o pana acum, adica pui dom'le muzica de pleaca invitatii singuri...da sa le zici tu "pa" a fost cam ciudat
asa ca am plecat acasa

quote:
Originally posted by Giova


Oana ce mai zici?ai venit in tara si nema timp de net...tot mai bine era in De.



psss...taci din gura, sa nu zici ceva ca poate te aud astia si ma trimit inapoi

prefer sa muncesc de dimineata pana seara aici


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz nu te mai uita la poze ca nu e "sanatos"...io asa fac
...oricum vreau sa incerc clatitele americane

am facut in wee un Tiramisu...de data asta am facut si o poza...acu sa vad cand o sa am timp sa pun si poza ...si sa va servesc "a la carte" cu cate o portie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Acuma am intrat si eu in casa, de dimineata am fost dusa la mama, apoi pe la lucru sa-mi duc concediul si de acolo m-am dus sa-mi platesc restul de bani pt comoda, care trebuie sa mi-o aduca saptamana asta.
Gio caruciorul are 9,5kg, n-am gasit mai usor pe nicaieri, numai de la 10 kg in sus, bag seama ca asa sunt astea pt nou-nascuti. Oricum il pot folosi de la 0 pana la 3 ani.
Onutzule cum zicea si Gio nu se poate scoate scaunul sa-l pun in masina, ala trebuie sa-l iau separat. Pt inceput luam scoica ca aia oricum trebuie si o punem aia in masina ca avem sistem iso fix.
Mie mi-a placut caruciorul asta ca se poate lasa spatarul pe 3 nivele, complet culcat, semisezand, sezand.
Kreliutz felicitari!!!!!!!!!!! La cat mai multi ani inainte!!!
Aly eu mi-am masurat tava de tarta si are 29 de cm, o sa trebuiasca sa calculez toate ingredientele in functie de tava
A, si am vrut sa te mai intreb, cum ai ornat ciocolata asa frumos? Ai pus ceva forma peste ea?

31+ cu Diana

AMR 9 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Botic ce mai faci? cred ca dormi la ora asta! Te invidiez![/font=Comic Sans MS][/navy]



da, Oana, aveai dreptate, chiar dormeam la 9 dimineata. Am dormit pana la 12, recunosc. Da' azi-noapte amn avut o durere de masea care m-a tinut pana pe la 5 treaza...
Asa ca dimineata-la amiaza, n-am mai avut vreme sa deschid calculatorul acasa, iar de la munca, nici atat. Nu stiu ce naiba i-a lovit pe toti, da' de ieri trag de nu mai stiu de mine... Am muncit cat pt toata iarna, cred... E din ce in ce mai mult de lucru...

Nu stiu daca am apucat sa va anunt, da' mi-am programat primele 2 sapt de concediu, teoretic, de pe 15 pe 29 iunie. Ca pe 17 facem cei 2 anisori si poate prindem vreme misto, si la mare, si la munte, ca acu' 2 ani. Ma rog, in cazul in care vom avea si cu ce sa ne ducem pana pe acolo... Ca deocamdata, slabe sanse...
Si daca nu-mi iau concediul in iunie, cum ziceam, atunci tocmai dupa 22 august mai este liber pe lista...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

[font=Comic Sans MS][purple]Pentru ca ieri am lipsit.....si pentru ca azi implinim 1 an si 6 luni de "legalitate" .....vreau sa ma


Sper ca ai scapat cu bine azi de "musafiri"...
La cati mai multi ani fericiti inainte!
Noi acusi, pe 5 martie, implinim 3 ani de la cununia civila...


edit: mda, am vazut ca azi ai scapat de tot de ei... pana next time...
aha, te-ai programat si la cezariana intre timp... rapida mai esti, fato!
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana bine ca nu s-a ars ceva in casa, doamne fereste. Musai unul nou acum. ai plecat cu rochia necalcata la nunta?
Kitzy sistem. iso fix e pt. scaune care au acest sistem. nu toate au bara aceea, oricum costa mult astea cu sist. asta. Scoica nu are acest sistem, eventual gasesti cu un suport, care se fixeaza pe bancheta si scoica se prinde cu un click de el.
al 2-lea scaun laut pt. marco, Chicco Key1 avea sist. asta, dar am luat siplu, fara. se prinde doar in centura masinii si e super ok.
Krelia aha...umbli pe net dupa carucioare si patuturi....suna ceasul biologic?
Ral ne-ai lipsit azi. ce ne mai povestesti?

Maine ducem una bucata copil la gradi si merg cu sotul, el sa duca o factura, eu sa-l insotesc. sper sa ne oprim si la un mag. cu mobilier de baie si musai sa bem in oras.
de abia astept....

si sa va zic de musafiri...pe langa "neamuri", am aflat ca mai vin si prietenii lui Clau, 2 familii. Nu stau la noi, daca avem musafiri, dar e musai sa iesim cu ei. daca eram solo, o fam. dormea la noi, asa...celalat amic a lui Clau...ii gazduieste pe toti. unde? numai el stie...pe saltele...treaba lor, bine ca am scapat eu.

Nu stiu ce sa gatesc...sotia socrului mi-a zis ca sa nu ma deranjez cu nimic, ca aduc ei...dar cum doamne sa nu fac nimic? ce m-a enervat!!! ea crede ca sunt cumnata? eu mai am tangenta pe la bucatarie, nu zilnic, dar tot la 2 zile gatesc.
Prin pozele lui Aly nu ma mai uit, caci iar pe tastatura...asa ca mai bine nu.
, pe maine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

'na seara. Ce mai faceti voi?


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

'na seara. Ce mai faceti voi?



relativ bine.....
tu? ti-am zis ca ne era dor... ma bucur ca te-ai tinut de promisiune si ai revenit...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Ral ne-ai lipsit azi. ce ne mai povestesti?



eu??? pai ce sa va mai pove?
v0am zis ca frate-meu a prins Braila???
si ca maine pune acte la banca sa ia un credit sa plateasca masina pe care tocmai si-a cumparat-o?
si ca eu acum incerc sa-l vrajesc, poate-poate ne-o da si noua in iunie sa mergem in concediu pe undeva...


Gio, ce week-end plin va asteapta!

Foto Ralu

Mergi la inceput