Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Azi las eu cafeaua aburinda si ceiutzul cald.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

'na seara. Ce mai faceti voi?



relativ bine.....
tu? ti-am zis ca ne era dor... ma bucur ca te-ai tinut de promisiune si ai revenit...

Foto Ralu





da, pai... cica nu e bine sa postezi la nervi
toata lumea e bine?


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ce mai faci Ancuta?
Cum mai esti? Cam rarut pe la noi....

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza si de la mine! Ieri n-am mai apucat sa intru, tot am carat si-am aranjat, pe urma n-a mers netul si abia pe cand sa plec acasa s-au rezolvat. Cand am venit azi am mai avut unele probleme administrative, asa ca abia acum am reusit sa intru sa vad ce-ati mai zis. Vaz ca v-a casunat pe pozele mele .

Kitzy la 29 de cm e destul de mare diferenta, cred ca ar fi bine sa pui un pic in plus la ingrediente.

Onutz dar la nunta cum a fost? V-ati distrat? Cu fierul... nasol moment, dar bine ca n-a iesit mai rau.

Gio fa si tu niste pui cu bacon si cartofi la cuptor, se face super usor si e foarte gustos.

Boticule fain ca ti-ai programat concediul. Si noi am vrea la jumatatea lui iulie, sa ne aniversam 2 anisori pe la mare, dar cine stie cum va fi, inca nu pot face nici un fel de planuri.

Anca dar tu de ce ai fost nervoasa?

Alte noutati n-am. Imi place mai mult biroul asta, mai ales ca nici nu mai suntem inghesuiti, sunt doar cu 2 colegi in birou, din care unul vine cate o ora pe saptamana. Din pacate nu stiu cat o sa raman aici... Iar ma lupt cu depresia... Postul care se ivise la noi la firma a picat, nu le-au dat aprobare decat la 3 oameni (din 8), sefu-meu zicea acum cateva zile ca merge la Bucale si-si da demisia... Si prin ziare/site-uri numai joburi de secretariat/asistent manager sunt si imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma gandesc ca trebuie s-o iau de la capat... In fine, nu va mai plictisesc.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly nasol de tot! Te lupti sa ajungi pe o pozitie ca s-o iei de la inceput. Cred ca m-as da si eu cu capul de pereti. Acuma important e sa ai o slujba, chiar daca nu e exact ceea ce ti-ai dorit, cum zicea bunica, si-asa rau ii bine.


Te-am mai intrebat ceva in leg cu tarta, poate ai sarit peste, cu ce-ai facut forma aia faina de deasupra? Ciocolata aia valurita etc ca as face si eu ceva sa arate cumva, dar nu-mi vine nici o idee.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Scuze, am uitat sa-ti raspund. Cand am cumparat tava cu fund detasabil am primit o data cu ea si 2 palete de plastic, una cu zimti si una fara. Formele le-am facut cu paleta cu zimti, am desenat cu ea un cerc peste crema si asa a iesit.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine, intr-un final...si tot asa pe fuga, ca de obicei in ultimele zile!

Gio, rochita mea e dintr-o matase sifonata asa ca nu trebuia calcata...doar ca a stat impachetata si avea cateva pliuri...dar am lasat-o pe umeras si si-a revenit...asa ca nu am avut probleme

Aly, nasol cu munca...si eu am senzatia aici ca ma cam depasesc cateva lucruri...incerc sa intru in alt ritm si sa recuperez golul de 1 an si jumatate
e cam greu...imi vine sa fug si sa nu ma mai uit in spate...dar stii tu toate is trecatoare in viata..asa ca asteptam sa vina vremurile mai bune pe la noi

la nunta nu ne-am distrat asa cum m-am asteptat eu...am si plecat devreme pt noi, care de obicei stam pana dimineata
la final totalul a fost 700(800 cu flori si taxiuri dus-intors)

Ancuta, de ce ai fost nervoasa?

Kitzy, intreb si eu..daca nu ma pricep...nu era mai simplu si mai ieftin sa iei un carucior cu toate cele...decat sa le iei separat?
oricum mie imi place caruciorul ales de voi...si combinatia de culori

Botic cred ca iar dormi la ora asta

azi merg la medicul de familie, sa imi dea trimitere la o radiografie ca nu mai suport durerea de spate pe care am inceput sa o am in fiecare seara!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Kitzy mersi de cafea.
Ral doamne ajuta sa-ti convingi fratele sa va dea masinutza.
Ancuta ce mai zici? nimic nou? ai rezolvat cu firma de transport?
Oana am inteles, bine ca nu a mai fost nevoie de calcat. hai spor la munca, si nu fugii...ca nu ai unde.
Aly cum e puiul cu bacon, la cuptor? chiar ma gandeam ca sa fac niste pulpe, ceva la cuptor, se fac repede si scap de-o grija. Duminica...mai vedem...poate ceva gratarele si iar am scapat.
Ma bucur ca e ok noul birou, imi pare rau de job ca a picat faza. e greu sa o iei iar de la capat, e plin de job-uri ca asistant manager si pt. bani putini.

fug la treaba, ca azi am umblat hai-hui. dar sunt 20 grade afara...asa ca la 13.30 iar plec. doamne cat mai umblu sa caut un spatiu de inchiriat. sunt centrale, dar scumpe ca naiba.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana am vazut si carucioare cu scoica si eventual scaun de masina, dar ori nu mi-a placut caruciorul, majoritatea carucioarelor respective aveau 11-12 kg, ceea ce e prea mult pt mine si erau foarte scumpe.Cel mai ieftin l-am vazut la 12 mil si daca le iau separat ori ies la acelasi pret ori mai ieftin, si macar am carucior cum am vrut eu.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana asa-i cu joburile astea, nasol. Tu ai de recuperat, eu nici eu nu stiu ce vreau dar cu siguranta n-am chef sa ma intorc in secretariat... Om trai si om vedea.
Imi pare rau ca nu v-ati distrat asa cum ati vrut voi la nunta. Din pacate, se mai intampla. Ieri am aflat ca mai avem o nunta anul asta, la final de septembrie. Cam nasol pica vestea, ca pe atunci ne gandeam noi sa mergem in Turcia, dar mai este pana atunci.

Gio poti sa faci cu pulpe dezosate (superioare). Le condimentezi, pui in ele o felie de rosie, una de ciupearca, (eventual o felie de ceapa sau un catzel de usturoi) si o bucatica de cascaval (nu mare). Rulezi putin pulpa sa prinda inauntru ce ai pus, invelesti intr-o felie-2 de bacon si le prinzi cu scobitori. Le prajesti putin cat sa se rumeneasca baconul, le scoti pe o farfurie, in aceeasi tava pui cartofi felii si ciuperci felii, condimente, pui pulpele deasupra, putina apa, acoperi cu folie de aluminiu si dai la cuptor. Lasi cam 15-20 de minute, mai amesteci-intorci pulpele, acoperi iar, inca 20 de minute, iar intorci si lasi fara folie sa se rumeneasca putin. Ca si condimente eu folosesc nucsoara, boia, busuioc si rozmarin (ma rog, pe langa sare si piper). Poate pare complicat, dar nu-i chiar asa complicat cum pare si e tare bun.
Succes si cu gasitul spatiului. Asa-i ca daca e central e si scump de mori in aer.
Cu jobul... ii drept ca-s multe de asistent manager, dar cred ca si la alea degeaba trimit, ca mai bine iau o tinerica, ca aia se multumeste cu salariu mic.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput