Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Andries

Hi hi...v-am povestit-o p'aia cu "nu sunt pregatit emotional" ?

Daca nu, uitati aici (cu dedicatie speciala pentru Roxana): eram eu gravida cu Vic in vreo 4 luni. Intr-o seara ma suna tata: ce mai faci? cum te simti? etc...pana la urma isi spune oful "auzi da' tu te-ai gandit mult inainte sa fii gravida?" (eu eram dupa doua sarcini pierdute), eu pauza! el continua "cum ai putut tu sa-mi faci una ca asta!" eu nimic, inca socata, el finalizeaza apoteotic: "tu iti dai seama ca eu nu sunt pregatit emotional sa fiu bunic? eu sunt un barbat tanar...bla bla" aici deja eu incepusem sa tip destul de tare cat sa nu mai aud bla blaul...in consecinta nu mai stiu ce-a zis...

Andries





acum e cat de cat pregatit ?
eu i-as da un telefon sa-i zic ca o sa fie inca o data bunic, asa de proba....sa-i testez fondul emotional

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Papanash i-a iesit incisivul din dreapta.deci jos.
de 2 zile a avut un obrajor tare rosu iar celalalt normal.

cand l-a vazut mama mi-a zis ca exact asa eram si eu cu 2-3 zile inainte sa-mi iasa un dintisor.


l-am spalat in gurita si cand i-am atins gingiuta jos l-am simtit iar cand m-am uitat am vazut un dintisor.








AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andries, o sa te iau de exemplu, pari destul de optimista la inceputul serviciului. Eu sunt ceva mai panicata, tot asa poeta, si poezia asta imi genereaza nesiguranta si stress. Si la noi schimbare de actionariat, initial am crezut ca nu vor fi si alte schimbari majore, mai nou am auzit o povestire nu tocmai incurajatoare. Seful pe care nu il mai suportam nu s-a schimbat, succesorul are probleme cu viitorii subalterni. 6 ore voi cere si eu insa ma tem ca nu va fi mare lucru. La vechiul job cereai 6 ore si tot stateai 8 si pe deasupra ti se considera un mare favor. Daca e vorba de asta atunci mai bine merg 8. Nu stiu inca. Abia astept povestirile tale.

Diwana, gata, ma relaxez. Promit.

Afibebe, felicitari baiatului pentru dintisor. In cinstea lui ai facut tortul?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Roxana lasa ca o sa treaca.nu mai fi necajita.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

tortul l-am facut aseara.
am vazut o reteta in practic in bucatarie si mi s-a facut p[ofta.

nu stiamm ca o sa avem asa motive.


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

eu plec pana la Real.
apoi dam o fuga pana la bunica mea la tara.

e asa fain afara asa ca iesim putin.

o zi buna.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sa il mancati sanatosi! Si cu pofta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by afibebe

l-am spalat in gurita si cand i-am atins gingiuta jos l-am simtit iar cand m-am uitat am vazut un dintisor.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007



Afibebe, cum l-ai spalat in gurita??? Scuze, dar nu imi pot imagina...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Diwana, nu-i gresit deloc ce zice sotul tau, numa ca memoria de genul asta e doar o mica farama din problema:)Oricum, e mare lucru ca a inteles ceva, pt ca e o chestie f f tehnic muzicala acolo, deci extrem de meritoriu, chapeau!

in termeni grosieri: timpul muzical e putin mai altfel decat cel obisnuit, in sesnul ca un anumit moment dintr-o lucrare muzicala poate fi considerat simultan trecut si prezent, cu ajutorul memoriei. Exista 2 tipuri de memorie: cea "materiala", adica iti aduci aminte melodia , si memoria ideilor muzicale, adica specilaistul recunoaste "devenirea" melodiei, transformarile ei,
cel mai bun exemplu e simf a 5-a de beethoven, unde de la cele 4 note (tatata taaaaaaaaaaaaaaa), se construieste toata muzica, nu urmeaza nimic altceva decat dezvoltarea fragmentului asta , la paroxism. un fel de fractali daca vreti. adica, de fapt, fractali toata ziua buna ziua.

oops, ma opresc
daca tot face doctorat pe antropologie, am un referat despre receptare muzicala pron prisma sociologica, m-ar interesa niste pareri, ca asta mi l-a bagat profu pe gat si-s varzaaaa
:))))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

quote:
Originally posted by afibebe

l-am spalat in gurita si cand i-am atins gingiuta jos l-am simtit iar cand m-am uitat am vazut un dintisor.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007



Afibebe, cum l-ai spalat in gurita??? Scuze, dar nu imi pot imagina...


Probabil in timpul badijonarii cu glicerina, ca altfel nu-mi pot imagina. Trebuie sa asteptam raspunsul pana se intoarce afi de la tara...

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput