Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

roscovan voinic Mario-Alexandru de Betty
Iarina-Andreea de mrl_dumitriu
Oana Isabella de Amar
Andrei Laurentiu de Terrapin
Alessia Stefana de Kriss79
Luca, de ligeea
Alexandra Ioana, de balaceanu_l




Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Nici eu nu am o relatie de pace extrema si buna intelegere cu ai mei, dimpotriva ne impungem cat putem, tata mi-a spus ca-s afurisita (de fapt i-a spus sotului "scorpie mai e nevasta-ta asta" la care al meu: "pai e fi-ta, ce te plangi la mine?", taica-miu e convins ca sotul meu e un inger si-un martir ), dar eu m-am obisnuit cu situatia si nici nu-i mai bag in seama. Ce e prost e faptul ca daca am si eu nevoie de un week end liber, fara copii, este practic imposibil sa il obtin, pentru ca ei nu sunt obisnuiti sa il tina pe cel mare la ei si nici copilul nu e obisnuit sa stea fara noi, nu e obisnuit sa doarma acolo, nu-i place sa manance acolo in mod deosebit, asa ca una peste alta...am mai incercat sa-l las si m-au sunat peste doua ore sa vin sa-mi iau plodul inapoi. Singura solutie e la Busteni, acolo e si spatiul mai mare si copilul se joaca altfel, are alte preocupari, etc. In rest, am avut o singura iesire faca copil, in 2006 am fost 5 zile in Paris si copilul a stat cu soacra si cu mama partial (de fapt a venit socrela lanoi si s-a instalat cele 5 zile).

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si ca sa-ti raspund la intrebare, da, ma duc de luni la job, program 6 ore flexi time (adica pot sa stau si mai mult daca e de treaba si recupere orele in zilele urmatoare). Sa vedem ce iese, sincer n-am mai lucrat de 11 luni si ma simt cam poeta, pe de alta parte am si chef de treaba, doar ca eu am un conflict existential cu regulile si procedurile noi (firma a fost cumparata de altii), mie imi placea mai mult stilul vechi, dar de' nu e firma "lu' mama" sa fac ce vrea muschiul meu trebuie sa ma adaptez. Sper sa mearga, daca da, e ft bine, daca nu cautam in alta parte.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Ne pregatim sa plecam la papa la socrii.
Sabina te-ai trezit? Hai ca eu l-am tot tras de limba pe consort sa-si zica parerea. Cica: procesele cognitive/psihologice care au loc in procesul de compozitie/interpretare (in mare. Zice ca e greu sa explice ca ii lipsesc muuuuuuuuulti termeni muzicali (el - doctorand in antropologie hi, hi, hi) Simte mai degraba decat stie despre ce e vorba, fiind cam tehnica tema ta, dar i se pare extrem de interesant.
No amu' your turn

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

AVEM UN DINTISOR.

UUUURRRAAAAAAAAAAA

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Felicitari Afibebe si iepuras

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Roxanica nu-ti face sanje rau. Simte-te bine azi! Ai plans deja, te-ai descarcat, acum uita (pe cat posibil)

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am facut un tort cu frisca si ananas.habar n-am cum a iesit.o sa vedem.

si in caz ca nu ne place avem de rezerva 2 tarte.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Afibebe felicitari pentru iepuras, sa-i fie bine.
Unde-i sus, jos, cum l-ai descoperit. scuze daca ai zis, n-am apucat sa citesc din urma, Andrei e ff agitat, nu doarme decat maxim jumatate de ora, s-a zgariat in 3 locuri pe fata si cred ca-l doare, plus gingiile....
abia am reusit acum sa-i tai unghiile, e asa de energic ca nu reusesc decat cand doarme, si atunci e chin, ca tresare la orice zgomot.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

multumesc mult fetelor. Sunteti de milioane.

Gabriela, m-am mai inveselit, desi inca ma intreb ce am facut de la l-am dezamagit ca eu tot nu am inteles.

Andries, nici nu mai am cuvinte, uneori sunt asa tragi-comice situatiile ca nici nu te mai poti supara. Cat despre relatia cu ai mei, eu o consideram chiar buna insa cu timpul devine din ce in ce mai dificila. Nu cred ca am cerut cine stie ce, astazi voiam sa stea doar 2-3 ore cu ei, acasa la noi sau la ei, atat. Sper ca acum cu bona sa nu mai fie nevoie sa apelez mereu si sa se comporte ca si cum imi fac cine stie ce favoruri. Cat despre parerea lor despre mine si despre sot, este identic si la noi (eu scorpie, el baiat bun), sau ma rog, era asa pana la iesirea sotului pe drumul de intoarcere de la munte, moment din care suntem amandoi niste nesimtiti si nerecunoscatori.

Papanash, nici noi nu stam impreuna si eu nu fortez pe nimeni sa ma ajute daca nu vor. Oricum sunasem numai sa intreb daca poate veni mama sau o chem pe mama soacra.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput