Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Gabriela pupam iepurasul in devenire,deci nu e o regula ca primii dinti sa iasa jos? Sper sa-i treaca repede ochisorul si mami sa nu mai fie asa necajita...mai ales ca vine tati cu masina

Melaniatud scrie-ne si anul nasterii tale,ca sa te treaca fetele in lista..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

pentru toto sarbatoritii. Am reusit si noi sa gasim o nasa ortodoxa fara nasdar se poate si nas de alta religie si putem sa ne crestinam si noi pe 15 martie. la 3 luni jumate a inceput sa se intoarca pe o parte si daca o tii de manute se ridica in picioruse de nu mai poti sa o pui culcata ca tipa cat poate. si mai am o bucurie de la baiatu mai mare de luni intra clasa a doua proba pina pe 9 mai daca ii place si se descurca ramane si termina clasa a doua.

mamica de ANGELIK-MELANY http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

bebeka - cum spuneam...."are mama o fetitza, cat un ghemotoc!"
gabriela - pupam printesa sa-i treaca durerea de gingii!
andreeaiosif - parerea mea e stai linistita si daca nu tine sa-ti cauti in alta parte! zau ca e pacat sa pierzi momentele unice din viata puiului tau....sa nu-ti para rau mai tarziu...pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Postez rapid in cele n-shpe ferestre ale mele, ca astept sa vina al meu. Urma sa avem o zi linistita si placuta, Alex este la finii nostri toata ziua si noi am ramane cu Andrei, adica relaxare. In plus diseara iesim si noi fara copii. Spun ca urma, de fapt chiar urmeaza, numai ca au reusit ai mei sa imi strice tot cheful. S-au codit nu stiu cat sa zica daca vin sau nu sa stea cu ei diseara, chipurile tata e foarte dezamagit de mine. Zau, oricat ar fi parintii mei, sunt satula pana peste cap de chestiile astea. Ce am facut sa creez asa dezamagiri? Ca nu am furat, nu am omorat pe nimeni, nu traiesc din mila altora si nici nu fac prostitutie pe centura. Nu inteleg ce e asa grav in ce am facut de poate un parinte sa spuna ca l-am dezamagit. Ei sunt mega sensibili in general la orice cuvant, si nu inteleg cum arunca asa vorbe aiurea fara sa se gandeasca. Am fost si sunt asa suparata, am si plans, dar incerc sa ma calmez pana vine al meu sa ma vada ca sa nu mai iasa discutii.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hai ca am inceput cu vaicarelile. Sa va zic si restul. Am fost azi de am recoltat urocultura lui Andrei, a plans doar putin la putzuleala deci cred ca e ok pe acolo si mai degraba s-a vaicarit la cloramina aia. A facut tare greu pipi dar a facut pana la urma si astept rezultat. Sper sa nu mai fie iar contaminata, ca m-am saturat, i-am facut vreo 4 uroculturi degeaba pana acuma.

Fost si la ORL si este super bine. Urechile sunt chiar bine, insa avea intr-adevar multa multa ceara si cleioasa si a durat ceva pana l-a aspirat. Evident a fost nevoie sa il imobilizez si a urlat saracul de mi se rupea inima. Si a durat si vreo 15-20 min operatiunea. Apropos, ORL-ist a insistat sa nu folosim betigase de ureche, nici macar din cele de copii. Stiu ca s-a mai discutat pe aici despre ele. Nu sunt bune, sunt periculoase, si in plus in loc sa curete pot infunda ceara spre timpan.

In fine, partea buna este ca Andrei e ok, pana la urma speram sa nu fi luat de la mine acel ceva ce a generat laringita. Daca o fi fost viral sau daca o fi fost altceva decat ce au avut ei (una peste alta Alex a avut probleme cu gatul, numai ca a fost amigdalita si nu laringita).

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

sarbatoritilor de azi

Danielle, sa ne povestesti despre cursurile voastre detaliate despre hrana bebelusilor.

Luy, sper sa ai azi o zi mai buna. Incredibil ce iarna a fost aseara.

Ayumi, lasa ca ai baieti mari, probleme apar la toti bebelusii. Voi sunteti tare aproape de perioada de dintisori asa ca nu e exclus sa ii supere.

Andries, eu am lasat-o pe Alex afara si aseara, era asa fericita de ninsoare. Tu incepi de luni serviciul?

Gata. Venit sotiorul. Ma duc sa fac papa. Pupici si weekend placut.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, imi pare rau ce ti-ai stricat ziua, poate totusi ai inteles gresit, poate ai tai sunt suparati din alt motiv si reactioneaza asa, cine stie. Important este ca Andrei si Alex sunt ok, ca nu mai aveti probleme de sanatate, restul se mai rezolva pe parcurs....
Eu regretam ca n-am langa mine nici parinti nici socrii, dar acum inclin sa cred ca e mai bine asa, suntem noi 3 si incercam sa ne descurcam, eu zic ca a fost bine pana acum.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Multumesc , fetelor!
Diwana, de la Milupa am si eu, deci inlocuiesc masurile de lapte cu masuri de cereale, ok, mersi mult, asa ma gandeam si eu.
Roxana, e chiar culmea, asa cu dezamagitul. Apoi daca tu nu esti copilul perfect? Frumoasa, desteapta, cu 2 copii minunati si un sot pe masura...Hai nu lasa asta sa iti strice ziua! Uite de la mine
Danuta, si eu tot asa stiam , cu dintii de jos, dar uite ca nu-i regula, abia astept sa-i vad coborati...ce haioasa va fi iepurasa mea. la noi nu e frumos afara, si mai si ninge. Suiera vantul...brr.....

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hi hi...v-am povestit-o p'aia cu "nu sunt pregatit emotional" ?

Daca nu, uitati aici (cu dedicatie speciala pentru Roxana): eram eu gravida cu Vic in vreo 4 luni. Intr-o seara ma suna tata: ce mai faci? cum te simti? etc...pana la urma isi spune oful "auzi da' tu te-ai gandit mult inainte sa fii gravida?" (eu eram dupa doua sarcini pierdute), eu pauza! el continua "cum ai putut tu sa-mi faci una ca asta!" eu nimic, inca socata, el finalizeaza apoteotic: "tu iti dai seama ca eu nu sunt pregatit emotional sa fiu bunic? eu sunt un barbat tanar...bla bla" aici deja eu incepusem sa tip destul de tare cat sa nu mai aud bla blaul...in consecinta nu mai stiu ce-a zis...

Andries

Mergi la inceput