Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Betty morcovul il dai crud?



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

uitasem ceva important

avem noi iepurasiiiiii,yupiiiiiii




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

diwana, nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi, toti copiii au secretii in gat pana la o varsta si, nu cumva saliveaza mult si de-asta tuseste? Al meu saliveaza excesiv si are o tuse de ca si cum s-ar ineca. Ii dai medicamente la sfatul medicului sau asa zici ca o sa se faca bine? Incearca sa-l cureti cateva zile cu ser fiziologic in exces, el oricum o sa inghita toate mucozitatile si secretiile. Mergi la doctor si o sa vezi ca o sa-ti spuna ca bb n-are nimc.
Betty, te-ai scos cu diversificarea. Daca e asa pofticios si asimileaza tot, tu o sa cresti un bb intr-un an cat altii in 3.
Rox, ma intrebi de ce nu l-as lasa pe Vladi cu ai mei: Pentru ca au 75 si respectiv 76 ani si, oricat de bine intentionati ar fi, mi-e teama ca nevoit sa greseasca ceva cu el. Iar daca taica-miu e de principiul sa las copilu' sa planga atata timp cat n-are motiv de plans, eu chiar nu concep asta. N-am un copil rasfatat, e extrem de cuminte si nu plange (de fapt se matzaie) decat cu motiv. Si atunci, de ce sa-l chinui?
Chiar astazi m-am plictisit rau pentru ca s-a trezit la 8, s-a culcat apoi la 11 si s-a trezit la 3, la 6.30 iar s-a culcat si inca doarme...nici nu simt ca am copil in casa.
luy, ce mai face ochioasa ta? Nici o fotografie noua? Nici o nazbatie? Nimic, nimic?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
Luy, multumim de urari! asa cum au zis si fetele..te-ai intrecut pe tine inseti cu urarile si comentariile tale mereu haioase la adresa sarbatoritilor! te pup!
multumim tututor de urari!
Urez la randul meu La Multe Lunite sarbatoritilor de astazi!
Afibebe, la mai multi dintisori! felicitari pt primul!
Noi luna asta am luat numai 360 grame si cred ca dr ne va da si supliment.




Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

danielle02, felicitari pentru iepuras. Sa creasca mare si dragalasa. Vis a vis de starea pe care o ai, te inteleg. Si eu imi propun de nu stiu cate ori sa scot copilul afara cand vad ce frumos e afara, dar nu stiu cum se face ca el adoarme dupa ce papa, nu-l trezesc ca sa-l las sa se odihneasca si cand se trezeste trebuie sa-i dau iar sa pape, schimbat, cosmeticeala...si trece ziua... si-mi fac mustrari de constiinta ca-l tin mai mult in casa.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

luy - jos palaria!chiar ca azi te-ai intrecut pe tine cu urarile....m-ai emotionat pe mine, imi inchipui cum a fost betty!
intrebare: de unde stii ca e frumusica foc?
betty - ce mai face greuceanu?(sper ca nu te superi ca l-am botezat asa)
voi povestiti de parinti, socrii..eu inseamna ca sunt o superfericita!ai mei sunt mereu alaturi de noi, ca si soacra-mea...
nu ca ii laud, dar noi suntem 4 frati si ai mei au 6 nepoti. va dati seama ce e pe capul lor. nu pot decat sa ma minunez cum rezista!
afibebe - felicitari .
va pup dulce pe toate!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Aseara am avut o stare naspa rau... Cautam un videoclip pe youtube cu unu care se joaca cu un trunchi de copac il rasuceste si-i vine in cap... si tot cautand cu diverse "cuvinte cheie" dau de un videoclip cu diversi copii-adolescenti care se bateau, sau unul batea si altul lua bataie. Am innebunit, m-am gandit la copilul meu peste ani de zile, cum sa-l feresc eu de medii rele, de anturaj prost...ma gandeam cat de nemernici sunt cate unii care din orice sar la bataie... imi facea rau prostia aia de videoclip dar ma uitam in continuare si ma durea carnea la fiecare lovitura pe care o lua respectivul. Azi dimineata mi-am luat copilul in brate si mi-am jurat ca n-o sa las pe nimeni, niciodata sa-i faca rau.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Andreea ii dau medicamentele la sfatul medicului. Pediatra nu intelege de ce mai tuseste.

Roxali, este posibil sa fie aerul mai uscat in camera. Avem apa pe calorifer dar probabil nu este indeajuns. Am vrut sa-i cumpar umidificator dar cand am cautat nu am gasit nicaieri. Apropos fetele cu umidificator sunteti multumite?

Luy, cred ca piticul meu e cel mai lung dintre toti bebeii de aici. Stiu ca si roscovanul Mario e voinic si lung, si la fel si papanasul de mami Cecilia, insa 'piticul meu e mai mic cu o luna si respectiv o saptamana. Daca tot nu suntem fruntasi la kg. macar la cm


Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by aniast72

Rox, ma intrebi de ce nu l-as lasa pe Vladi cu ai mei: Pentru ca au 75 si respectiv 76 ani si, oricat de bine intentionati ar fi, mi-e teama ca nevoit sa greseasca ceva cu el. Iar daca taica-miu e de principiul sa las copilu' sa planga atata timp cat n-are motiv de plans, eu chiar nu concep asta. N-am un copil rasfatat, e extrem de cuminte si nu plange (de fapt se matzaie) decat cu motiv. Si atunci, de ce sa-l chinui?
Chiar astazi m-am plictisit rau pentru ca s-a trezit la 8, s-a culcat apoi la 11 si s-a trezit la 3, la 6.30 iar s-a culcat si inca doarme...nici nu simt ca am copil in casa.
luy, ce mai face ochioasa ta? Nici o fotografie noua? Nici o nazbatie? Nimic, nimic?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)



Credeam ca numai eu is copil facut la aproape 40 de ani...am noroc ca taica-meu nu prea se baga sa dea sfaturi..deh,a trecut cam mult de cand a fost fica-sa mica,dar mai comenteaza la cap. hainute:'vai ma unde mai pui atatea?'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hihi, io-s cea mai tare, ca am copii facuti si la tinerete si la batranete
Diwana, poate se ineaca, haraiala mai are si Gh si nu e racit.
Andreea..eu sunt terminata de teama in ceea ce priveste adolescanta plozilor mei....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput