Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Sabinelu tu chiar meriti o bataita. Tu nu ai copii facuti si la tinerete si la batranete, ai copii facuti in adolescenta timpurie si in prima tinerete

P.S. Super ingrozita de adolescenta, anturaj, educatia copilului (copiilor mei)

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Diwana, ma gandeam si la sot....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Na ca mi-am gasit de www.startjoc.ro" target="_blank">lucru

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
Originally posted by Sabina

hihi, io-s cea mai tare, ca am copii facuti si la tinerete si la batranete
Diwana, poate se ineaca, haraiala mai are si Gh si nu e racit.
Andreea..eu sunt terminata de teama in ceea ce priveste adolescanta plozilor mei....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.


quote:



mamica de ANGELIK-MELANY http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gata, am spalat fata ( singura, ca tati iar e la scarbici ), acum e mufata si sper sa adoarma cat mai repede.
Sa reiau de unde am ramas cu raspunsurile.
Rox, toata ziua m-am gandit ce sa-ti spun, cum sa te incurajez. Dar zau nu stiu ce ar putea determina un tata sa faca o asemenea afirmatie, in conditiile in care te incadrezi cu succes la categoria "oameni realizati". M-am intrebat ce standarde inalte ti-a stabilit si nu le-ai atins... Nu am gasit raspuns, asa ca inclin sa cred ca a fost o vorba asa, spusa la suparare ( te-ai certat cu el? ), stii cum se intampla uneori ca spunem la suparare vorbe grele, pe care le regretam apoi si am vrea sa le luam inapoi. Sau daca nu v-ati certat, atunci depinde contextul in care le-a spus... Poate el s-a referit la o chestiune anume, probabil minora, iar tu nu ai inteles si ai luat-o asa, la modul general. Si i-ai dat amploare si ai suferit ( si suferi ) fara rost.
Offf, greu e... Spui ca nu vrei sa-i ceri sa-ti spuna concret cu ce l-ai dezamagit pt ca nu vrei sa risti declansarea unor discutii care ar avea ca rezultat refuzul lor de a sta cu Alex si Andrei cat sunteti voi plecati. Eu asta as fi vazut ca solutie, sa-l faci sa spuna concret ce l-a nemultumit. Pentru ca suferi si te roade gandul asta. Macar dupa ce va intoarceti "taie pisica" si rezolva conflictul asta mocnit, sa-ti poti gasi si tu linistea. Pentru ca e tare greu sa duci o asemenea povara, orice s-ar spune, fiecare ne iubim parintii si am dori sa ne fie cu sufletul aproape, sa ne inteleaga, sa ne sprijine hotararile si sa fie mandri de noi.
Cred ca te-am ametit de tot... Scuza-ma, as fi vrut sa stiu cum sa-ti ridic moralul sau sa-ti dau o solutie sa iesi din starea asta.
Oricum, sa stii ca pe noi nu ne-ai dezamagit niciodata, te bucuri din plin de admiratia noastra si suntem alaturi de tine !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Andries, ce sa mai comentez la faza cu tatal tau ?... Chiar nu am cuvinte ! Nu pot intelege asemenea "faze", deci nu are rost sa le comentez. Insa pentru tine si , esti o femeie puternica si curajoasa ! Iata, ai reusit ceea ce ti-ai dorit, chiar daca nu-ti dadeau prea multi sorti de izbanda : ai doi copii minunati, sanatosi si frumosi, care te fac sa spui ca viata e frumoaa si merita traita, clipa cu clipa !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

[quote]Originally posted by Sabina

Diwana, ma gandeam si la sot....




Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

afibebe, felicitari !!!! Iata motivul pentru care Cristian a urlat ieri toata ziua, il chinuia dintisorul, mititelul !
Este no. 3 din gasca, nu-i asa ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by aniast72

danielle02, felicitari pentru iepuras. Sa creasca mare si dragalasa. Vis a vis de starea pe care o ai, te inteleg. Si eu imi propun de nu stiu cate ori sa scot copilul afara cand vad ce frumos e afara, dar nu stiu cum se face ca el adoarme dupa ce papa, nu-l trezesc ca sa-l las sa se odihneasca si cand se trezeste trebuie sa-i dau iar sa pape, schimbat, cosmeticeala...si trece ziua... si-mi fac mustrari de constiinta ca-l tin mai mult in casa.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)


scuze dragutza,m-am exprimat gresit nu Ebonee are dintzisori,ci am incercat sa felicit noii iepurasi aparutzi dar vad ca nu m-am exprimat clar...
daaaaaaaaa e nasoala rau starea asta,am baut un ceai negru si sper sa ma mai scoata din butoi,am de pus in albume niste poze dea fetei din prima luna pe care le-am scos si nu sunt decat 250 sau 260 de poze,am nenorocit copilul cu sedintzele photo da am o leneeeeeee ca de ar durea as fi in coma profunda acum




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

hihi, io-s cea mai tare, ca am copii facuti si la tinerete si la batranete
Diwana, poate se ineaca, haraiala mai are si Gh si nu e racit.
Andreea..eu sunt terminata de teama in ceea ce priveste adolescanta plozilor mei....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



care batranetze dragutza???




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput