Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Betty, nu vreau sa-ti stric ziua asta superba, da sa nu-i dai kiwi inainte de un an jumate..e f f alergic.
si asteapta mai mult pana bai un aliment nou, ca se zapaceste de tot si daca are vreo intoleranta la un aliment nu stii ce de ci sum.Cam 3 zile pana introduci alimentul nou. Deci nu va vad cu carnita saptamana viitoare....oul se da mai intai un sfert de galbenus, si se trece la jumtate dupa minim o saptamana.
100 grame de mar e Muuuult....ce pot sa zic, sa-i fie de bine papanashului:-)))))




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Rox toti avem cate un defect, cred ca dupa o varsta ar trebui sai intelegi mai bine... ex.probabil ei nu suporta cand tu te plangi.

Andries ma mir ca tatzi tin in general cu fetele, dar mai sant si exceptii.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

luy ai dreptate acum vin emotiile.Baiatul meu a inceput clasa 1 dar de luni merge clasa a doua. Am primit o scrisoare de la scoala unde sunt anuntata ca merge clasa a doua si bineinteles sa semnez daca sunt deacord.El nu are un an de zile in germania si deja stie mai bine decat un copil crescut aici.Ma bucur deoarece cand l-am adus aici l-am intrerupt de la scoala si l-am bagat gradinita pina a inceput scoala.are mama un baiat destept

mamica de ANGELIK-MELANY http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Betty, nu vreau sa-ti stric ziua asta superba, da sa nu-i dai kiwi inainte de un an jumate..e f f alergic.
si asteapta mai mult pana bai un aliment nou, ca se zapaceste de tot si daca are vreo intoleranta la un aliment nu stii ce de ci sum.Cam 3 zile pana introduci alimentul nou. Deci nu va vad cu carnita saptamana viitoare....oul se da mai intai un sfert de galbenus, si se trece la jumtate dupa minim o saptamana.
100 grame de mar e Muuuult....ce pot sa zic, sa-i fie de bine papanashului:-)))))




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




merci de informatie
Oricum kiwi nu intentionez sa ii dau, ca nu imi place mie....dar cu oul nu stiam ca se da 1/4 la inceput si apoi 1/2 saptamana urmatoare...
dar carnita de ce nu saptamana viitoare....ca nu intentionez sa ii dau toate legumele si apoi carnitza.....sau e mai bine asa?
Si de asteptat o sa mai astept cam 3 zile pt fiecare produs....deci maine avem urmatorul meniu:
mar la 10 si morcov la 14

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Sabina mersi de explicatie. Asa si eu, inteleg cumva dar vag, iti dai seama, percep ideea de ansamblu, dar n-as putea sa o explic. Imi dau seama ca nu-i munca usoara MUZICA. Bravos si chapeau in fata ta

Yaya pai la subiectul tau ar avea de spus o gramada, nu l-ai mai putea opri. Absolvent de studii europene, masterand de studii multiculturale si doctorand in antropologie, si mare iubitor de tot ce inseamna Orient ('fan' Razboiul civil din Liban) ..... cu greu il mai strunesti.

Luy, nu ma mai pune absenta

Betty, mult succes in diversificare. Si noi am primit unda verde dar inca n-am demerat procesul.

In alta ordine de idei, iar sunt ingrijorata cu 'piticul' meu. Pe cand cred ca e mai bine, a doua zi o luam de la capat: tuse si secretie pe gat. Imi vine sa plang, de fapt si plang Ma intreb daca nu cumva este ceva mai grav, ce nu se descopera cu una cu doua, altfel nu mai inteleg de ce nu ii trece odata. I-am dat Bromhexin, acum Eurespal si iaca sunt 2 luni de zile de cand nu mai stiu ce inseamna sa nu mai fiu stresata. Aproape ca nu mai tin minte cum e sa ai un bebe sanatos. Ma ia depresia

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Afibebe sa-ti traiasca iepurasul.

Diwana esti sigura ca nu ai aerul prea uscat in casa?...daca ai mai fost la doctor si la ascultat atunci nu te ingrijora...incearca sa ii cureti in permanenta nasul daca e murdar...si nu trebuie sa plangi gandestete ca alti bebei sant mult mai bolaviori.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Stiu ca pot sa ma declar norocoasa si nu vreau sa mahnesc mamicile cu probleme mai mari, iertati-ma, insa sunt convinsa ca fiecare mamica sufera pt. orice durere de-a copiilor lor, fie ea cat de mica.

Eu la capitolul parinti, socri, cumnati, frati stau ffff bine. Nu am niciun motiv sa ma plang, sunt toti MINUNATI, insa la mine altul e baiul, eu sunt nitel nebuna si nu ma port cu soacra-mea asa cum ar trebui. Vina e COMPLETAMENTE a mea. Imi pare rau si am remuscari, si ma oblig sa ma comport frumos, dar nu-mi iese intotdeauna. Nu am rabdare cu ea (ea are insa cu carul cu mine)

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

multumim pt urari.

abia acum ne-am intors.
a fost super.a nins tot timpul si ne-am dat toti trei cu sania.
vom merge si maine.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

era vorba de badijonaj.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara fetelor,am o stare super nasoala si imi pare asa rau ca aveam o gramada de planuri azi,dintre care sa scot fata la plimbare,dar am stat cu ea si am lenevit toata ziua pe canapea,pur si simplu nu am chef de nimic,e asa nasoala senzatia asta,off off

tuturor sarbatoritilor de azi

roxana asa mult ti-a cerut bona??? wwooowww hai ca vin eu la tine
luy multi pupici,esti o dulce am scapat intr-un final de virusul ala pacatos,dar nici asa nu prea am timp sa intru mereu,azi am primit si programarea ptr vaccinul fetei care e pe 28 feb. apoi miercuri merg la clinica si in rest sunt mereu la munca,doar azi si maine am liber,asta in caz ca nu ma suna astia de dimineatza sa ma cheme la scarbici.sper sa ma trezesc maine dimineatza sa merg la biserica,

o sa va scriu cu mult drag ce or sa ma invetze la clinica despre mesele bebelushilor

ma duc inapoi pe canapeaua mea draga ma striga micutza,vrea atentzie,




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput