Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Nanadana, galerie pentru Antoine!!!
Poate o-nvata si pe Ana...
Kristinutza,
M-am uitat si eu la poze cu Iaris si cu Sarah si Ines!!! Super copii!!!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

mifloreasta cam greu ca trebuie mai tare sa il invete ta-su cum sa faca din picioare (mi_a zis dr ca baieteilor le plac sa fac pipi din picioare direct la wc si sa ii dau sarcina lui sotu)

kristinuta ce tare este radu

mai fetelo ma amuza rau, cind aud ce perle scot puiuti vostri,de abia astept si eu sa isi dea drumul antoine la gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

fetelor dar de marlence mai stiti?????? nu a mai intrat de o eternitate pe aici sa ne mai zica de Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Da chiar, si eu m-am gandit la Marlena acum cateva zile. Sper ca e bine.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Sunt mortali acum la varsta asta.

Aseara vorbeam cu sotul:
El: 'Cine o culca pe Anca?'
Eu :' Lasa ca o culc eu'.
La care mandra incepe sa ii arate degetul (stiti voi semnul) lui taica-sau si murea de ras.

Dana, cred ca Antoine s-ar intele cu Sarah si cu Anca. Ele vorbesc un amestec de franceza cu romana.

Duminica, Anca avea chilotei cu Belle, si ne intelesesem sa mergem la baie cand vine pipi sau kk.
Ea face un ditamai kk la Belle si exclama :'Aaaa, n-am couche'.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Cristina ce dulce este ancuta,cu siguranta ca sar intelege,eu care ma plangeam ca kopilul nu vorbeste asta seara intra ta-su pe usa si antoine de colo "ça va papa ,pup" am ramas amandoi masca ,deci Cristina jumi-juma ,si azi la rdv la gradinita ia zis lui directoare "au revoir pa..pa...pa "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Antoine, ca va, ca va?
Sunt f. mandra de Ana, duminica i-am cumparat un puzzle din 12 piese, l-am facut ieri impreuna de 2 ori si azi l-a facut singura singurica!!! Eu doar am asistat-o.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Dana, deocamdata jumi-juma, ca daca va incepe gradi in franceza, va predomina. E normal sa fie asa.
Anca cand se joaca, vorbeste in franceza.

Era f. nedumerita cand o intreba lumea de 'pomul' de Craciun, ea stia ca se mananca 'pomme'.
Si cu Victor se joaca in franceza:'Arret Titor'.

Bravo, Ana, ptr puzzle.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare!

Ioana, intra mai des pe la noi! Succes cu campania.
Mary, te referi la schizofrenie? Si eu sint terorizata de inventiile Mirunei, dar incerc sa supravietuiesc.
Dana Lucia, mai vedem cu gradinita in NL.
Mihaela, la ce se face rapel peste 5 ani? Ca mi-a scapat vaccinul asta. Felicitari pentru puzzle.
Dana, e simpatic Antoine ca isi saluta tatal.

Eu nu am dat nimic pentru imunizare Mirunei; raceste foarte rar.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

miflore felicitari Anei,pupi de la noi multi

cristinadar eu vad de pe acuma ca el raspunde mai mult in franceza si vorba accea nu merge inca la gradinita si noi in casa vorbim romana,dar avem prieteni francezi,are televizorul,afara si uite asa,este bine si asa ca eu de abia astept sa se exprime mai mult,ce scuma Ancuta

Ioananici eu nu ii dau nimic ,ba chiar mi-a intersis dr sa ii dau ceva, singurul lucru mi_a zis sa ii dau vitamina D odata la 3-6 luni,in rest multe multe fructe si lactate

Mergi la inceput