Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

da, asa e, e nevoie de pauze intre dozele de Imunobaby. sarah ia acum Lantigen B si deocamdata e tare bine. sper sa vina primavara mai repede si sa scapam de epidemii si scheme de intarire a sistemului imunitar.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

mary este foarte bun siropul stodal,noi toti luam stodal cind tusim, isi face foart repede efcetul ;pentru nas exista "mucorhine" tot hemopat,la fel de bun ,l_am admirat pe Mozart, ce iti seamna Mary!!!!!????

valen ce ochii frumosi are Ines si Sarah este dulce ,fete dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Valen, ptiu sa nu le deochi!!! Frumoase fete ai! Ines nu e ca Sarah, mi-o amintesc pe Sarah ca era mai slabutza, Ines e in sfarsit un bebelush grasun, de reclame, nu ai probleme cu greutatea ei, presupun Si seamana cu surioara ei, pare avansata la capitolul motricitate generala (hai c-am scos-o p-asta). Mi-o amintesc pe Sarah la 7 luni, ca statea nesprijinita in picioare.
Frumoasa vacanta ati avut! Super peisaje, banuiesc ca a fost greu cu doua maimutzele dupa voi, dar pareti f fericiti, nu s-ar zice ca v-au deranjat in vreun fel!

Diciu, daca vrei ceva mai "de anvergura", de poti gandi la o bucatarioara utilata complet sau la o masuta de machiaj cu scaunel, oglinda si diverse accesorii. Fetitei mele a inceput sa ii placa sa se joace de-a omul mare. Isi pune pantofii mei si se maimutzareste in oglinda.
Alte cadouri mai "de anvergura" cum ai zis, nu imi vin in minte...poate un laptop de jucarie..banuiesc ca are deja carucioare de papusi si papusile aferente (si astea sunt inca in top la noi).

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ce liniste pe-aici...

Valen, imi pare bine ca ai mai scos nasul si ne-ai mai zis de fete.
Ii cumparasem si eu imunobaby lui matei, doar ca pana la coltul strazii deja daduse cu punga de pamant si se facuse praf sticla, asa ca am zis pa-pa imuno, o sa mai cumparam cand merge in colectivitate. Ma bucur ca ati zis ca e bun.

Meme, imi pare rau ca aveti atatea necazuri, asa e cand vin vin toate. Dar cred ca gata, s-au oprit si iese soarele.

Kristinutza alba ca zapada blonda, e tare.

Sa va zic ultima faza a lui matei. Are o prietena imaginara , o cheama Lela si vorbeste cu ea la telefon intruna. Isi da intalnire in parc, zice ca e frumoasa si de-astea. A, si e 'galbena', adica blonda

Diciu, nu stiu ce sa-ti zic, un lego duplo de fetite, cu printese si alte de-astea, crezi ca merge?

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Diciu, si eu tot cu gandul la o bucatarioara, una bine utilata. La noi inca e in top si se joaca de un an cu ea. Sau carucioare de papusi cu papusa aferenta. Laptop pentru copii. Dvd-uri cu desene, carticele. Seturi d-alea de plastilina cu diverse accesorii. Puzzle-uri simple. Dupa cum vad repet exact ce-a scris Kid.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ruxandra, iti place nora sau nu?
Ce tare e Matei!
Fi-mea ma minte in fata cu nonsalanta. Aseara cand am ajuns de la servici imi spune maica-mea ca n-a putut sa-i dea Anei de mancare decat in fata TV-ului...hmmm...si ce mai credeti? Ana mea s-a fofilat din camera cat sa n-o vada maica-mea si cu fata la mine imi soptea asa misterios: Ssssss, Anei nu-i plac desenele, Ana nu s-a uitat la televizor, nu, nu, nu-i plac!Si scutura vartos din plete si misca degetul a negatie.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ce tare e Ana!!! Am ras de ma ma doare burta, parca o vad...o mana de om .
Iar de Matei...ce sa ii zic, succes cu Lela! Cine stie, o fi vazut el vreo fata draguta prin parc si acum se gandeste la ea!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Nanadana,multumim de aprecieri...Iaris are trasaturi de ambii,dar si eu tind sa cred ca imi seamana fizic mai mult mie,asa il vad..dar nu i-am spus niciodata sotului ce cred
Ruxandra...Matei al tau e tare simpatic...eu cu IAris am uneori impresia ca vede lucruri pe care eu nu le vad si ma cam sperie.Imi spune ceva de genul..uite, mami, pe Nemo.Si-l intreb unde...imi raspunde si eu il intreb tot felul de chestii despre el ca sa il vad cat poate sa bata apa in piua despre ceva ce nu exista.Ca el il vede ori pe tavan,ori pe masa.Ca sa nu mai zic ca intr-o zi a venit cu mainile adunate ca si cum ai tine un copil si imi spune:Asta-i bebelusul meu....si mi l-a dat in brate si l-am luat ,l-am pus frumos pe pat..dupa care a uitat si s-a asezat fain frumos pe bebelusul imaginar.Stiu ca atuunci cand a fost discutia despre personajele imaginare ,eu nu aveam cu ce sa ma laud,dar a iesit foarte rapid ci fazele astea si macar nu m-am speriat atat de tare ca deja stiam la ce sa ma astept.Cred ca cel mai rau e atunci cand spun ca vad oameni,mie asa mi se pare,am vazut multe reportaje din astea tampite la viata mea,cred ca stiti despre ce vorbesc
Miflore,e mortala Ana,auzi tu cum minte ea de frumos
Diciu,fetele cu fetite ti-au raspuns,eu cu fecior,sincer sunt cam in plop cand vine vorba de cadouri pt fete...nu prea ma pricep.Dar fetele au zis bine.Intersante sunt si casutele de joaca cele in care pot intra ei,insa depinde si de spatiul de acasa al parintilor...dar sunt convinsa ca daca nu are bucatarie,aia va face furori...Iaris e foarte incantat de bucatarioara de la gradinita

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Gata pe 2 septembrie incepe gradinita ,pina atunci trebuie sa progresem cu caca si pipi la olita ca daca nu stam acasa pina invatam,sper ca pina la toamna sa reusesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

faze de-astea imaginare nu are radu, cu o singura mentiune: ma cam ia cu fiori cand spune "mana asta vrea in buzunar", "mana asta vrea s-o tina pe mana ta", "gura mea vrea lapte", "si piciorul asta vrea soseta ca si celalalt" etc.
s-ar putea sa fie urmare tocmai a animismului pe care i-l trasnmit de fapt tot eu: "ce ii place burticii tale laptele caldut!", "ce bine stau piciorusele tale sub paturica, le place si lor!", "nu arunca jucaria aia ca o doare si pe ea!", "vrea wc-ul sa-i dai ceva", "ii e sete masinii, oprim la benzinarie sa bea si ea" etc.

cred ca tre' sa fac o vizita la psiholog .

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput