Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Multumesc de grija dar nu-i chiar grava hernia hiatala (adica nu-i de operat, doar regim la mancare)
Eu i-am mai pus preventiv noaptea pampersi, dar nu-i uda si de 2 nopti nu-i mai pun...


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hello zanelor!
Vreau sa scriu si eu la capitolul 200 cel rotunjor!
Codrutza,, sanatate multa, si sotul meu are asa ceva, cel putin asa i-au spus medicii acum cativa ani. Nu tine nici un regim cu toate c-ar trebui...in orice caz nu e suparatoare chestia, noi am si uitat de existenta ei.
Meme, sanatate multa!
Ruxandra, daaa, Ana se joaca in parcul de la metrou, merge zilnic acolo, poate ca ei, nebunaticii, s-or mai fi intalnit dar n-au spus parintilor... Ana merge pe la 12, la pranz. Matei cand?
Gata si cu vaccinul, am scapat. Mi s-a luat o piatra de pe inima. Cica se face rapel la asta peste 5-10 ani.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

V-am zis faza cu Ana?
Ana isi imagineaza zapada pe covor, face bulgari, arunca in noi, distractie mare. Si stie un desen animat cu un saint-bernard maaaare, care are o butelcuta la gat cu rom.
Intr-o buna zi cum se juca Ana cu zapada de pe covor, deodata se intinde cat e de lunga pe jos si zice:
"Gata, am inghetat! Toarna-mi rom pe gat!"
Oare v-am mai spus-o?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Sunt la servici.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

miflore sa il trimit pe st-bernard de Antoine cu ceva rom ,ce simpatica este Ana

memete inteleg perfect cu nenoracele, cunosc din pacate, cind vin nu se mai opresc, asa am avut si noi o perioada ,dar..... sti, mult curaj,rapdare si liniste ca se aranjeaza toate , dupa ploaie se arata curcubeul ,sanatate la sot si puiutilor, i_am admirat sint adorabiiiiiiiiiiiiiiilii

loca felicitari pentru baietel
kid cind vorbesti de Alexandra il vad pe Antoine 100%
dana-lucia felicitari lui Alberto,baiat mare

depsre noi ce sa va spun decit ca avem rdv marti pentru gradinita ,sa vedem ce ne spune tanti directoare ,sintem tot cu pempersi si tot mutulica dar are perioade cind scote fraze ( franceza -romana),canta ,danseaza,deseneaza,face puzzle,domino,este inebunit dupa ciocolata........si lista este lunga,dar intr-un final este un smecher, de citeori face cite o prostie vine repede ne imbratiseaza si ne pupa ........ deci stim ca a facut ceva frumos.

dar pot sa ma laud ca tot asa de indragostita sint de el si il ador din tot sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

pai daca tot a aparut diaspora la vorbitor atunci sa va spun si eu 2 cuvinte : Sarah are putin peste 11 kilograme si probabil ca anul asta nu o sa depaseasca 12. merge la gradinita unde ii place foarte mult si unde s-a acomodat bine cu educatoarea si colegii (Ancuta ramane preferata ei); de vorbit... a inceput s-o rupa pe franceza (imi dau seama de asta atunci cand vorbeste cu Anca si Victor) ca acasa vorbim exclusiv romaneste (noi, parintii, ca ea vorbeste un soi de chineza); o iubeste foarte frumos pe surioara ei si este intotdeauna atenta sa n-o loveasca; ii sterge nasul daca are muci, ii da jucarii cand plange si de ceva timp vrea sa-i dea si sa manance cu lingurita. eu ii dau Sarei, de mai bine de o luna, un sirop pt. intarirea imunitatii (probabil il stiti: Imunobaby ii zice) si de atunci n-a mai racit desi la gradinita toti copiii au viroze. sarcini usore si copii sanatosi mamicilor gravidute!!!www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

am auzit si eu de imunobaby ca ar fi bun.

am fost pana la urma la tandarica, cu bilete fara locuri si am stat chiar mai bine decat cand am avut locuri: am stat pe scari, sus la balcon si s-a vazut f bine scena.
spectacolul a fost f dragut, radu a fost mai mult decat incantat, a ranjit fasolea si a fost atent toata piesa.
ce n-am inteles eu (desi radu n-a parut sa aiba vreo problema deosebita cu aspectul) este ca alba ca zapada avea un par lung, furmos si... blond.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Buna, i-am dat si eu lui Milan Imunobaby si zic ca e bun....dar, se face pauza intre doze. Nici Milan nu a racit cat a luat siropul,desi mergea la gradi, dar in pauza a fost jale, si nici altceva nu ii puteam da, alt produs, ca il bombardam prea tare...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Vad ca azi e liniste pe forum,unde v-ati ascuns fetelor?Eu pe cine citesc?
Apropos de imunostimulatoare noi am luat Ribomunyl anul trecut si de atunci Iaris nu a mai facut bronsita.De asemenea anul trecut a luat si echinaceea.Nu stiu daca astea au facut minuni sau pur si simplu ii prieste aerul canadian,dar Iaris,de cand suntem aici e mult mai bine decat acasa.Sper sa nu o spun azi si maine sa o patesc, dar acum sunt foarte multumita de faptul ca nu a mai avut decat niste muci si tusea care la noi e cam la ordinea zilei.Eu i-am dat de ieri Stodal, sirop homeopat si sper sa isi revina tusea lui pe care o are cam de 3 saptamani si pe care am tratat-o pana acum si cu siropuri din farmacii si cu sirop de ceapa...dar degeaba.
In rest ,trebuie sa spun despre dragul de feciorul mamei ca se cam prosteste la gradinita.A inceput sa bata copiii si asta nu imi place.Banuiesc ca a primit si el si acum se razbuna,dar educatoarea zice ca nu.In fien e o problema ce trebuie sa o rezolvam.
Va pup si sper ca diseara cand mai intru eu sa am si ce citi.
Krstinutza,ma bucur ca Radu are rabdare sa se uite la o piesa cap-coada,Iaris are cateva desene la care se uita asa,dar nu stiu daca la teatru ar fi cuminte.Nu am incercat pt ca am gasit aici doar piese de la 3+,asa ca am amanat, deocamdata, aceasta noua experienta.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Buna tuturor si sa va traiasca piticotii si piticoatele!!

Noi suntem inca mici, avem o fetitza de 4 luni, Sabina, dar fetitza viitorilor nasi ai Sabinei, are cam varsta copilasilor vostri.
De aceea indraznesc sa va intreb, ce jucarie mai de amploare ar fi potrivita pt o fetitza de 2 ani si un pic? Dorim sa-i facem un cadou special pt ca ne vor fi nasi la botezul Sabinei in cateva saptamani!

Va multumesc!!

www.onetruemedia.com/shared?p=50421ce0af62c19928491d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze si filmulete-Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput