Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua dragelor...
Va amintiti ce va spuneam zilele trecute?De Iaris al meu cat e el de imun...ei bine mi-am luat-o peste nas...e racit cobza, cu febra si frisoane toata noaptea.Il dor ochii ...nu a dormit.Avem programare la ora 11 sa il vada pediatra.Sunt consemnata la domiciliu....stau acasa 3 zile plus sf de saptamana.Asta e,sa fim noi sanatosi.Adevarul e ca eu am fost vinovata cu aducerea virusilor in casa,ca eu lucrez cu copii mai mari decat IAris...stam bot in bot in fiecare zi..si e normal sa ma imbolnavesc de la ei.
Nanadana, e tare scumpic Antoine. Si mie imi place de Iaris cum amesteca franceza si romana in propozitii.Spune :vreau bluzita cu vert...sau altele de genul.Culorile nu le spune niciodta in romaneste.Dar ne ia si cu propozitii in franceza.Sunt chestii pe care asa le stie asa le spune,oricat l-as corecta.El spune"excuse-moi",niciodata "iarta-ma"."ramasse les jouets"....niciodata "aduna jucariile!"....."c'est a moi" si mai are multe de genul asta.Noi vorbim in romaneste cu el....dar sunt cateva structuri pe care le-a invata la gradinita si pe care probabil nu le va spune niciodata in romana.
Ioana,nu stiu daca ati vazut vreodata documentare din alea in care copiii vad personaje imaginare adulti...un fel de paranormal,naiba stie.Stiu doar ca in fiecare dintre ele copilul sfarsea prin a face ceva rau pt ca asa ii dicta prietenul imaginar.Mie astea imi dau fiori
Cristina...Anca e asa simpatica....cred ca sunt tare dragalase ,ea si Sarah ,cand se joaca.
Miflore,multumim ca ne-ai admirat in poze.pupam si noi pe Ana cea frumoasa si povestitoare.
Eu sunt topita dupa IAris,cum vorbeste...mai ales...e mortal..stie sa se certe deja,sa isi spuna punctul de vedere,sa ceara,sa refuze,sa afirme,sa nege.Cand il aud cum spune"nu,tati,nu este rouge..este bleu",sau altele de genul asta,ma termina.Acum,cum e bonavior l-as tine numai in brate,dar nu mai vrea.Si nu demult numai asta vroia,sa stea in bratele mele si sa fie alintat.Acum are preocupari de copil mare,face puzzle,scrie,coloreaza.Daca vrea ma invita,daca ma autoinvit ma refuza...Voi realizati ce copii mari avem?
Azi voi fi si eu prin zona,asa ca astept pagini multeeee.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mary, sanatate lui Iaris! N-am vazut documentarele de care zici, dar ma trec deja fiorii. Miruna ne 'da' pesti, balene, cifre, litere imaginare, dar oameni mari inca nu a zis ca vede.
Dana lui Antoine, si eu ar trebui sa-i dau vitamina D iarna, se recomanda 2 pic/zi de vigantol.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna fetelor si pupici piticotilor,


de foarte multa vreme vreau sa intru sa va multumesc pentru urari, pentru bebelina.

sunt si eu uimita de ceea ce fac si spun copii vostri. Maia dupa cum o stiti, tot acrobata ramine. Se catara peste tot in casa si sare. am si eu citeva zile de cind ii dau vitamina C cu gust de fruste si mama ma suna si imi spune ca maninca mai bine si mai de toate. Ii place zacusca, ceea ce m-a spurprins. Am incercat o data sa ii dau, asta fiind undeva vreo 3 luni in urma, si s-a intrambat de parca o baut pelin. Acum maninca si 2 felii mari de piine cu zacusca, asta dupa ce am inceput sa ii dau vitamina C.
La capitolul pampers, gata noi nu mai participam. avem deja 3 saptamini de cind face fata pisu la wc, ca re colacel. Asa ma gindeam cu groaza cum o sa o invat sa faca kk la wc,ca numai in pampers voia. dar peste zi cum statea cu chilotel, a inceput sa imi spune ca vrea si kk. Deci nu mai folosim pampers nici noaptea. se trezeste si cere sa mearga la wc. Sunt super incintata ca nu a fost ceva greu pentru ea. a vazut ca noi mergem la baie si cind am cumparat colacelul, iam spus ca sta la fel ca mami. Si asta a fost tot. nimic mai mult

Miflore- felicitari Anei.

Ioana, deja te gindesti la schizo? mai lasa fata putin in pace sa creasca.

cit despre piese de teatru. Pai Suceava asta zici ca e parasita si uitata de evenimente de astea. mai frecventam spatii de joaca, parcuri si cam atit.



Simona, mama lu Maia(22.09.2005)si 26+
"Daca nu poti intelege lumea vizibila in care traiesti, cum indraznesti sa pretinzi ca intelegi o lume pe care nici macar n-o poti vedea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

sunt la munca...deci nu sunt la capacitate maxima.

tocmai ce am recitit mesajul si mi-am facut update la semnatura.


felicitam Ana ca e shmechera, dar de fapt felicit tot piticodromul festiv ca e asa de frumos si bine dezvoltat.



Simona, mama lu Maia(22.09.2005)si 28+
"Daca nu poti intelege lumea vizibila in care traiesti, cum indraznesti sa pretinzi ca intelegi o lume pe care nici macar n-o poti vedea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna tuturor.
Am bebe in brate,nu pot scrie.
Am pus cateva poze noi.



Oana,mami celor doi nazdravani:Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, rapelul e la havrix. Peste 5 ani sa-mi amintesti si mie!
Oana, ti-am admirat flacaii!
Eu sunt tot la servici. Ajutorrrrrrrrrrrrr!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Ne-am intors si noi de la medic.Iaris e in forma buna,adik chiar daca are febra,se pare ca a prins un virus,si atat.Plamanii sunt in regula,urechile la fel,gatul la fel,laringe,faringe sunt toat ein ordine.Asa ca ne-a trimis sa ne luam antitermice si acasa cu noi.Joaca cat de multa....vitamina C sau fructe multe si odihna.
Ma bucur ca e totul in regula cu gatul,desi a facut febra, ca nu este vreo bronsita,sau laringita. I-a mai dat dr o crema puternic hidratanta ca el de cand suntem aici are niste bubite marunte pe burtica.Nu sunt foarte vizibile cu ochiul liber,dar deranjante la pipait.Mi-a spus ca e prea uscata pielea,probabil din cauza apei si sa incercam o crema hidratanta.Incercam ca doar nu avem altceva de facut.Am vorbit cu ea si despre pampers,desi am fost recent la ea nu discutasem aspectul asta.Mi-a spus ca de acum trebuie sa vedem daca e pregatit si sa incepem incet.Noi am cam inceput in forta.i-am spus ca noi deja il dresam in felul nostru,ne-a spus ca metoda este buna atata timp cat avem si rabdare si timp si ca ea crede ca cel mai bine este sa il asteptam pe el sa ajunga sa constientizeze ce i se intampla.
Simona,cand ne mai pui poze cu acrobata?Ce face grasunica din burticuta?Eu zic ca Suceava sta mult mai bine la orice decat sta Bistrita.Eu in Suceava gaseam multe chestii care in Bistrita nici nu auzisera de ele.Mi-e dor de Suceava si de prietena mea cea mai buna de acolo,Sylvie.
Oana,ce baietei frumosi ai! Cel mic e mortal,iar cel mare e o scumpete cu carliontii lui
Miflore....tin pumnii sa scapi cu bine de la job....dar de ce mai stai?Aici la ora 17 punct se inchid usile.Or mai fi si exceptii,dar sotul meu trebuie sa fie pregatit sa plece la 5 daca vrea sa nu ramana acolo

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Buna dimineata!

Nanadana, ce vorbaret a devenit Antoine, bravo!!!
Zi-mi si mie cum se joaca domino, am cumparat unul si nu are instructiuni, cred ca o fi la mintea cocosului dar eu habar nu am. Fiecare piesa are 2 imagini,presupun ca trebuie sa asezi o piesa langa alta asemanatoare, dar cum? ca ar merge si pe verticala si pe orizontala...

Miflore, ce simpatica e Ana!

Ioana, las-o ma balta cu grijile cu imaginatia, e semn de normalitate, numai la tampenii te gandesti!

marinela, sanatate multa lui Iaris!

Ooana, ce copii frumosi ai!!!

ce-i cu irina??? Ioana?

nu mai stiu ce vroiam sa spun...

Valen,ai niste fetite!

Noi suntem bine,doar ca se cearta pe jucarii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri!!!
M-ati cam convins cu bucatarioara!
Voi merge la Cora sa vad ce gasesc

www.onetruemedia.com/shared?p=50421ce0af62c19928491d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze si filmulete-Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:



Mie mi-e doar lene , dar am si mult de lucru la serviciu. Dar sunt la zi cu cititul .

Tonnia uite www.hobbyromania.ro/cum_se_joaca_domino_reguli_de_baza.html" target="_blank">aici.

la toata lumea.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput