Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Nu i-am dat cu nimic pt. ca, in afara de o sticluta de nurofen luata pt. situatii de urgenta noaptea, am lasat restul farmaciei acasa. Si nici nu m-am obosit sa ma duc sa cumpar ceva mixtura mentolata. Oricum mi-a zis ca nu-l mananca, nu-l ustura, nu-l deranjeaza asa ca l-am lasat in pace.
Da, parcul e deosebit si drumul pana acolo deasemenea mai ales cand bate si vantul.

Ioana, felicitari pt. jobul nou si stresant!

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua....bine v-am gasit.
Va urez si eu cu intarziere o primavara frumoasa,cu copii sanatosi si mamici implinite.Eu anul asta nu imi aleg baba ca la cum se vede o sa avem numai zapada si frig in continuare,asa ca, asa baba nu vreau.
Miflore,Ruxandra pupam piticii pe bubute sa treaca repede.Iaris are niste bubite care simt doar pe burtica.....de fapt acum le tratam cu crema foarte hidratanta,dar care pute de-a dreptul,nu prea ne place.La el e pielea prea uscata.
IOANA, felicitari pt noul job si pt centimetrii in minus.
Sarmisa....foarte frumos canta printesa ta...
Kid,asteptam data de 13 sa auzim vestea cea buna.....
Noi am avut un week-end foarte frumos si plin,cu iesiri multe,cu vizite primite si in vizita la altii.Copilul s-a comportat exemplar,a papat si toata lumea a fost multumita.Am invatat o groaza de chestii noi,despre evrei,despre quebecosi si despre Cuba.Prietena noastra cea mai buna s-a intors de 3 saptamani de acolo si nu isi mai revine.A fost in case cubaneze...a vazut saracie si a cumparat un ziar care arata ca si Albina noastra de pe vremuri.Ma simt atat de bine dupa astfel de experiente ca nu pot sa nu vi le impartasesc
Saptamana aceasta sunt in vacanta, ma relaxez cica.....dar nu stiu cum,ca afara e urat.Ieria fost caldut si frumos,incepuse sa se topeasca zapada si azi e urat si innorat,ploua inghetat...si nu imi arde de iesiri.
Ma duc in barlog, poate imi trece si ies macar s aiau lapte pt Iaris.
Va tzuc...sunt in zona.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Marinela, cand zici quebecosi ma gandesc la purecosi, aftosi, bubosi, si alte d-astea, nu pot sa ma abtin Hai ca sunt oameni de treaba. Sorry, dar suna caraghios. Numai numele lor... Ca in afara de zapada, nu cred ca aveti de ce va plange. Asta e, va obisnuiti voi si cu asta, ce sa faci. Noroc ca in rest toate-s bune si frumoase. Ce folos ca la noi nu e frig asa tare, daca tara asta e asa cum e...

Hai ca de cand stau in pat incep sa sufar de mania pensionarilor paranoici. Maine poimaine, injur guvernul in 300, cu o plasa goala agatata de incheietura mainii.
Ma duc sa mai bag nise lamaie cu miere.

Daaa, ne vedem la Kidex, sunt curioasa.

Aaah, si intrebarea la moda pentru bucuresteni. Ce faceti de Summit? (asta e cea mai noua, jur, cred ca o stiti si voi, e atat de tare ca bunica mea, saraca, credea ca Summit-ul asta e un fel de Halloween sau Valentine's Day, adica o sarbatoare importata de la americani care trebuie musai sarbatorita, asta numai pentru ca ma tot auzea pe mine la telefon intrebandu-mi prietenii ce fac de Summit).
Deci...noi plecam din Bucuresti la munte, cu maimutzoaica...Aud ca orasul va fi inchis (daca vreti mai multe motive de perorat la sot, va mai dau si altele cu control -pipait- la intrarea pe anumite strazi etc). Abia astept sa plec. La noi nu e liber la firma, dar aud ca centrul va fi inchis (si vor defila niste elefanti zburatori amenintatori) asa ca nu voi putea ajunge cu masina la birou si in metrou va fi omor...Trebuie sa plecam! Acum! Fugim. Intre 2 si 4 aprilie (noi plecam pe 1 ca sa se stie ca nu e pacaleala, mai ramane sa afle si seful, oricum majoritatea colegilor vor sa plece din oras de zici ca vine nu stiu ce roi de lacuste peste noi).

Gata, ca deja aberez, si nu mai am febra!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Esti o simpatica Simona,eu am avut exact aceeasi reactie,adik ma intrebam eu in prostia mea,de ce le zice astora asa urat.Ca nici canadieni nu poti sa le spui cand ei tin la Quebec mai presus decat la orice.Ei sunt quebecois si quebecoises...mai intai de toate si oricat mi-am sucit eu mintea nu le-am putut spune mai frumos...eventual quebecii..care rimeaza cu berbecii.....


Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mda, quebecois cu pronuntia frantuzeasca suna ok, dar adaptat la romana, e hazliu. Si quebeci suna mai bine parca, zi-le asa !

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hahaha, si eu la fel ma gandesc cand aud cuvantul! As completa si cu leprosi. Asta e, suna ciudat romaneste dar frumos frantuzeste.
Ioana, bravo pentru job! Dar vezi cum faci cu stresul, sa-i smecheresti.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

salutari de la noi si va multumim mult mult pentru gandurile vostre de santate adresate

la noi situatia este aceias .......dar mai bine la antoine si sot,dar la mine ....... am zis ca ma duc la opera ca ammmmmmmmm o voce batyton ...... si ma ustura pe gat de la atata tuse si muci,scuzati-ma ca vorbesc

miflore pupam Ana pe dintisior si eu zic la fel ca poate sa fie de la caldura bubitele
kid multa sanatate ,dar imi place de tine ca ai un umor
Ioanafelicitari pt job si sper ca nu ai racit


noi am fost la zoo anul trecut in vara ce sa va zic era foarte extaziat de animale,dar pe el il interesa mai mult apa care curge pe marginea drumului acolo a invatat sa zica "papuci"(adica pantofi)era soacra mea la mine si i_a spus vezi antoine ca iti uzi papuci ,o sa pun mai tarziu niste poze de anul trecut cu zoo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Nanadana, sanatate, ca-i mai buna decat toate!
Si pe mine ma cam doare-n gat si parca m-a batut cineva....


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Neata, fetelor!

Kid, nanadana, sanatate multa!!!

Ioana, succes!!!!!

Zici ca vine vara, i-am trimis chiar de vara imbracati dar cu ghete in picioare, haha, ca n-am cumparat inca. E urgenta!
dar cica de maine se strica iar vremea.

Miflore, si tie sanatate, parca ai fi racit si tu!

Sa a zis si el un cuvant: stea, eram sigura ca el o sa inceapa pe la 3 ani la cat de convingator e cu maraitul. Ne intelegem perfect cand maraie. Dar sa mai vedem.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

m_am culcat pe ureche cind marilena spunea ca fliker sint niste "hoti", am pierdut pozele de la ei si nu le am salvat ca de fiecare data aveam altecva de facut ,oare mai pote recupera ceva???????nici nu avem cont la ei ce mi_am transferat pozele de pe yahoo la ei,deci nu este nimic de facut ,nu????????

tonniafelictari lui Sa pt primul cuvint,alors poate o sa fie o stea-star

mifloresanatate

azi este baba mea ,deci in romania este frumos,aici asa si asa

Mergi la inceput