Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

Cantecel a la Mayanna:"Ceata lui pitigoi, tece manda pin zavoi,dai in unu ...aoleu ce doare!!!"

sarmisa mamica de mayanna (19 Oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ce haios canta Mayanna!!

Pupici.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

stop........ carantina.......stop

sintem toti bolnavi:tusim,ne curg muci, ne doare in gat.............. deci sintem terminati de gripa asta urata .........in plus este un timp urat, ploua,frig si o umiditate de o simti peste tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

O primavara frumoasa si de la mine!
Nanadana, sanatate multa pentru toti, sa va faceti repede bine!
Ioana, ! Sper sa termin porcaria asta de proiect intr-o zi, doua...ufffff....
Ruxi, si mie imi place Petru, suna tare frumos. Matei si Petru!
Kid, ce mai zici, cum merge treaba? Ai fost la eco?
In alta ordine de idei vineri ma suna bona la servici ca Ana are 38.7, Ana care mi-a facut temperatura de 2-3 ori pana acum...i-am dat panadol si i-a scazut, seara avea doar 37.5 iar sambata si duminica deloc. Ii iese ultimul dintisor, nr. 20 si ma gandesc ca poate fi de la asta, m-am uitat in gurita ei si e inflamat locul si rosu. Voi ce ziceti, asta sa fie? In rest ea e vesela si vioaie, nici un alt simptom. Aaaa, mai vomita cand si cand, rar, o data pe saptamana sa zic - dar ma gandesc ca tot de la dinti -
Si mai are o chestie, i-au aparut cateva bubite pe ceafa si cateva pe degetele de la o mana. Asta ce sa mai fie? Sa fie legat de tempe sau nu? Poate fi ceva de la nisip, poate fi vreo piscatura, vreo alergie? Sunt cateva bubite care nu se extind din cate vad...hmmm


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nanadana, te inteleg perfect...
Saptamana trecuta fata si cu ta-su au bolit langa mine si a venit si randul meu...la mine a fost alta complicatia, laringita nasoala, nu mai puteam nici sa respir, plus febra mare. Era cat p-aici sa ma internez in maternitate sa ma doftoriceasca aia...Dupa ce ceaiurile cu lamaie si miere si oscillo nu au avut nici un efect, dr meu m-a trecut pe ampicilina, a zis ca e ok pentru bebe, iar eu nu scap fara antibiotic la cum imi era gatul (simteam ca ma strange cineva de gat si nu mai puteam sa respir).
Asa am tras-o tot weekendul. Inca sunt slabita, dar nu mai am febra, nu ma mai doare asa de tare in gat, sper sa nu fi avut nimic bebe. inteleg ca febra nu ii face bine, dar nu am avut mult timp febra.
Sunt in pat, inca, ametita!
Ioana, nu am vazut nici o putza la eco, dr meu se sfieste sa spuna inaine de 14 saptamani, o sa aflu sigur pe 13 martie cand am programare la Iosup (13 e zi cu noroc pentru mine).

Pup bolnaviorii si le trimit sanatate! Celor sanatosi le urez sa o tina tot asa, ca tare urata e gripa asta care bantuie...

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Kid, cu putza , fara putza..sanatos sa fie! Sa pregatesti nume, ca Iosup iti trece pe ecografie numele copilului! Ne vedem la kidsexpo?

Dana, sanatate! Cica si pe la noi bantuie gripa. Mi-a zis pediatra copiilor ca e jale.

Miflore, bubitele sa nu fie de caldura - cele de pe gat, ca s-a tot sucit vremea si poate a transpirat. Si febra de la dinti. Daca nu face febra mare, da-i antitermice si mai vezi cum evolueaza. Sper sa nu fie nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ce frumos canta Mayanna

Dana, sanatate! Uf, nasoala treaba sa fiti toti 3 in acelasi timp gripati.

Kid, imi pare rau ca tragi atata cu procaria asta. Sanatate multa! Eu am refuzat sa mai primesc bona cateva zile dupa ce intrase in contact direct cu cineva gripat. Stiu ca sunt exagerata, dar numai cand ma gandeam ca pot sa iau si eu si sa stau numai cu paracetamoale si oscilo ...

Cand e kidex? As veni si eu.

Mihaela, al meu s-a umplut de o spuzeala mai zilele trecute, de intrasem la idei sa nu fie vreo boala a copilariei. Dar nu a facut febra inainte de ele si vad ca au cam trecut si bubitele. Tind sa cred ca de la caldura. Nu stiu ce sa zic cu febra aia.

Ieri m-am uitat si eu in gura copilului, are toti dintii, ura! Am scapat deocamdata.

Ioana, bine ca se topesc kilele, tot e ceva. Incerc sa-mi imaginez cum e sa stai cu 2 copii cateva zile singura si imi iese un tablou nu prea vesel. Cum a fost la zoo?

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut!

sarmisa.
Ruxandra, da, nu e vesel tabloul, nu pot zice mai multe ca sa nu va descurajez. Dar mai vad o luminita, Smaranda merge acum in 4 labe, si un pic si tinindu-se de canapea, asa ca ajunge singura sa-si ia toate jucariile care ii trebuie. Problema e ca ii trebuie jucariile care sint in mina la Miruna, si Miruna nu cedeaza.
Kid, sanatate multa si bafta pe 13!
zino,eu o sa plec de la serviciul asta la unul mai stresant; o sa ne plingem in cor.
Dana, sanatate!!! Si eu am racit un pic.

La zoo a fost fain, a vazut lupul si a zis ca e oaie, etc. A alergat fericita pe la animale.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Da, da, da, si noi trebuie sa mergem la zoo, Ana inca n-a fost pe acolo!
Ruxi, zici ca si Matei a avut o spuzeala pe el, hmmm, sa fie de la caldura sau de la curatul parc de langa noi? In fine... tu i-ai dat cu ceva pe bubite?
Anya, !
Si eu am racit un pic... sper sa ramana un pic.
Cand e Kidex?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

M-am uitat acum, Kidex e-ntre 27-30 martie, la Romexpo pavilionul central.
Poate ne vedem pe-acolo?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput