Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Uite ca dupa apelul Ioanei ies is eu putin de dupa perdea si va urez o primavara fericita alaturi de cei dragi!

Despre noi in continuare doar de bine, nazdravanul de Alberto e super activ, plin de energie si mai nou, doar ce mi-au spus educatoarele in dimineata asta, ca Alberto le invata cuvinte in romaneste!!! Nu mi-a venit sa cred dar pare-se ca asa e, iar nazdravanul se distreaza tare mult pe seama asta......
O alta pasiune de ultima ora a nazdravanului e grupul K3 (fetele din Belgia cred ca le stiu). Cinta cu ele si danseaza toata ziua daca l-as lasa si e mare fan al unei melodii care spune ceva de genul sa trimitem mamele si tatii la scoala/gradinita iar copiii sa stea acasa sa se joace!!!

Ioana, mult succes la job si bafta cu slabitul, la acest capitol si eu evoluez relativ bine, am dat jos inca vreo 6 kg si sunt destul de multumita acum.

Felicitam toti copilasii din piticodrom pentru progrese si uram multa sanatate si refacere rapida celor bolnaviori.

O zi buna tuturor,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

of, si eu am multa treaba la serviciu, din ce in ce mai multa, de-abia am timp sa intru un pic pe forum in sfarsit!

sanatate bolnaviorilor si mamicilor!

ioana, succes la noul serv!

kid, asteptam data de 13; are dreptate anya, sa pregatesti numele ca-ti scrie pe echo (radu era pe atunci luca-dragos).

asta cu summitu-ul n-am stiut-o. noi cred ca exact atunci planificam reuniunea de 10 ani de la liceu .

v-am scris si eu cate ceva ca sa nu ma dati la disparuti.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Bzzzzz, am terminat treaba!!!!!!!
Mi se pregateste altceva, stiu, dar nu asa mult si nu-ntr-un timp asa de scurt.
Tonnia, felicitari, ii facem galerie lui Sa sa mai spuna ceva!
Mamicile de fetite si nu numai, ati vazut pe undeva paltonase- pardesie frumoase de fetite? I-as lua si Anei unul.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna buna! am o intrebare: mai sunt si alti copii carora le este rau in masina?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Bianca, daca intrebi referitor la drumul pana la Nucsoara , da, si Matei a vomitat de fiecare data. Si de fiecare data pe mine Si cand am fost la Bran, dar acolo erau serpentinele mai naspa. In oras nu are nici o problema.
Dana lui Antoine, nu cred ca sunt pierdute pozele, doar ca nu poti vedea decat ultimele 200. Ca sa le vezi pe cele mai vechi trebuie sa download pozele pe care le vezi acum si apoi sa le stergi de pe flickr (sau sa le stergi direct daca stii ca le mai ai pe undeva pe comp). Iti vor aparea si cele mai vechi. Multa sanatate!
Dana nazdravanului, m-am distrat bine imaginandu-mi-l pe Alberto cum le invata romana pe educatoare

Bravo lui Sa pt. cuvantul stea La mai multe!

Kid, ce mai faci? Ti-e mai bine?

Mai vroiam sa zic ceva, dar neuronul meu e in plina astenie, asa ca nu mai stiu.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Ruxi, si la drumul ala, dar nu mumai...duminica a vomitat la iesirea din Corbi, si in Bucuresti, la Lujerului...alta data la intrarea dinspre Constanta...pe Rucar Bran a vomitat si el si cainele...ala a fost un drum horror!!!
ieri l-am convins sa vomite in punga...dar in Bucurecti ne-a luat prin surprindere, si...

ma "ingrijoreaza" pt ca se intampla aproape la fiecare drum deja...si o sa tina pana pe la 16 ani cel putin. Nu ii mai dau sa manance inainte de masina sau in masina, dar chiar si asa tot i se face rau.

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Sunt mai bine, multumesc de intrebare...sunt la munci azi...ma resimt inca dupa boala dar voi supravietui.

Biumil, imi pare rau ca Milan nu se simte bine in masina. Eu am fost asa toata copilaria mea (de cand eram bebe). Asa este si fetita unor prieteni(a vomitat si pe drumul de la maternitate spre casa, deci de la 3 zile)...nu trece decat cu varsta. Acum fetita are 4 ani, pot sa spun ca e mai bine (anul trecut era rau, si pe un drum scurt in oras vomita, acum e mai rar fenomenul). Poate sa scape inainte de 16 ani, nu e obligatoriu sa il tina pana atunci. Singurele chestii de facut: tb sa rontaie ceva (dar nu sa aiba stomacul plin) la drum (daca poate, sticksuri, apa minerala, d-astea)...sa se uite mereu in fata, prin parbriz (nu pe geamul lateral), sa nu faca ceva (sa coloreze, sa se uite intr-o carte, sa stea lungit) in timp ce e in masina. Sa ii masezi usor incheieturile de la manute (e un punct exact la incheietura, pe interiorul incheieturii) si...sa opriti masina des sa iasa la aer si sa faca cativa pasi.
Eu am tras-o pana pe la 14 ani, dar sunt copii care scapa mult, mult mai repede (sper sa fie si Milan asa). Din fericire Alex nu ma mosteneste la faza asta...sper s-o tina faza.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

si eu am fost un copil amarat din puntul asta de vedere. a disparut raul de masina pe la 13-14 ani.
e f bine ce-a spus kid: ajuta sa priveasca prin parbriz, la drum. sub nicio forma nu atrasa privirea catre altceva din masina. asta e unul din motivele pt care ii pun lui radu scaunul de masina pe mijloc (desi nu are rau de masina, dar sunt reminiscentele mele din copilarie).
stiksuri, uscaturi.
rabdare si intelegere.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Si mie mi-a fost rau in copilarie...si sotului meu, nu imi dau seama insa de la ce varsta. Mi s-a parut ca e mic...si l-a lovit brusc, ca pana acum nu a avut nimic, iar drumurile astea le-a facut de zeci de ori....nu stiu ce sa zic...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ruxandra mie imi place numele Petru (asa il cheama si pe sotul meu)
Si pe noi ne duce Petra cu zaharelul, adica zice ca face maine ce ii zic eu sa faca.

Deci, am revenit. Maine mergem la vaccinul de 2 ani 1/2 si mi cam groaza, ca mai toti copiii au facut ba febra, ba ia-u durut piciorul, offf...
merg..

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput