Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Buna buna...sunt si eu cu cititul la zi, m-am distrat copios pe seama copiilor

sa va spun si eu de Milan: am fost duminica in parc, in Herastrau...inevitabil a inceput distractia cu jucariile din parc sunt ale tuturor. Asa ca in timp ce se juca Milan cu niste masini de zor, a venit si baietelul Andrei sa se joace cu ele. Replica lui Milan, printre lacrimi a fost:"...Atras de mirosul de camioane, a venit si copilul..."

apoi avem niste prieteni noi...pe Neaoami, care are "4 labe repezi"...ulterior identificat cu un ursuletz...am facut chiar greseala de a-l lasa acasa intr-o dupa amiaza, fara sa stiu insa cine este....si pe Neveghin, inca neidentificat...

pe langa toate astea, nu stiu in ce faza sunt ai vostri, dar Milan zici ca e mare consumator de energizante... alearga non - stop, cade, se ridica, danseaza, iar cade, merge taras, canta, tipa, iar alearga, se catzara....de cateva zile o tine tot asa. Plus ca e inebunit dupa shotii...cum ar fi sa ingroape masinutele in pamantul din ghiveci!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Miflore...spor la treaba si curaj..ca se va termina curand si etapa asta.
Nanadana,sanatate lui Antoine, sa isi revina repede si sa terminati cu bine operatiunea olita.
Bianca, Milan e un scump..imi place modul in care vorbeste, filozofeaza..nu alta.Al meu,recunosc,e foarte copilaros, foarte alintat...ca o domnisoara...ma si sperie cateodata cu fitele lui.
Azi,in drum spre gradinita am vazut o tanti cu un catel.Tipa e quebecoasa,sta in scara cu noi si ne mai vorbim cateodata ca ne intalnim in lift destul de des.Catelul...il stie si el pe IAris...si cum se vad trag unul spre altul.Azi insa,catelul nu ne-a observat.Iaris striga disperat"catelu',catelu'".Vazand ca nu il aude imi spune"e grabit,merge la gradinita lui".Eu intreb "care gradinita?".....si el, foarte sigur pe el si aruncandu-mi o privire genul"mami...da tu chiar nu stii".....imi spune"la gradinita de catei".Vreau sa va zic ca imi venea sa-l mananc.In alta ordine de idei...vreau si eu niste prieteni cu baiat..ca feciorul meu ,de cand se stie se joaca cu fetite.E drept ca la gradi il are pe Riste care e un baiat macedonian si de la care invata cum se tipa...cum trebuie sa ne luptam...noi baietii...dar in jurul nostru avem numai priteni cu fetite...si Iaris mereu vrea jucarii de fetite..si posete...si ruj...de am ajuns sa cred ca l-am intors pe dos pe bietu copil.Oare cat dureaza pana se prinde ca e baiat?Adik...asa mai serios....ca lupte si jocuri mai face el...dar parca nu la modul cel mai serios.
Si va rog iesiti de dupa perdea...ca sunt convinsa ca aveti cate ceva de spus.Va pup




Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mary al meu e la poulul opus. Nici macar in cantecul cu Mos Craciun nu accepta fetitele. Cand ajungeam la versul "la fetite si baieti" Vladut zicea automat "la fetite NU!".
Afara in parc daca vine o fetita sa se joace cu el o goneste, dar daca-i baiat il accepta. Nici eu nu stiu dece e asa, ca nu l-am invatat noi. Din fericire cand ne intalnim cu Miruna si Maria e ok .

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hihihi, ce m-am mai distrat, am citit din urma ce mai spun copiii nostri!
Atentie la concurs, suntem pe pozitii, Ana nici gand sa faca ceva in exteriorul pampersului!
Aaaa, si inca ceva, avem 19 dinti si jumatate!
Si inca ceva: odata cu venirea primaverii noi cantam Mos Craciun cu plete dalbe si ne sorcovim cu foc.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

am fost la dr avem rhinopharyngit(urata de tot) santem pe spalari de nas si pus o solutie nazala,parcetamol si un siropel pt gat si daca febra urca(48h) avem antibiotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Noi ramanem in concurs? KK la wc cu colac reductor - pp uneori din piciaore ca baietii, alteori in pampi, sau chiar direct in pantaloni.

Si Calin canta "Mos caciun cu pete dabe" dar mai nou si-a imbogatit rertoriul cu "Feeo jaque, do-e uu, do-e uu" (e varianta proprie a cantecului frantuzesc) Eu nu l-am invatat franceza, ca nici romana nu vorbeste bine si l-am intrebat de unde-l stie. Mi-a raspuns: De la Jeii (din desenul animat cu Tom si Jerry).

Dana, sanatate lui Antoine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mary daca printre cunoscuti nu sunt baieti de varsta lui Yaris, poti intra in grupul acesta din Montreal. Din 214 mamici, trebuie sa gasesti ceva.
Eu sunt inscrisa in 2 grupuri de Stay-At-Home-Mom, plus Mom's Club-ul din orasul meu si avem evenimente pe alese. De exemplu maine am 3 : dimineata la 9:30am micul dejun la o cafenea, la 10:30am mergem la joaca la o mamica, intre 3-5pm avem o mica petrecere la o sala de gym.
Cel mai bun lucru e ca asa am gasit grupul "copii nascuti in 2005" in noiembrie 2006, iar acum merge la scoala cu 4 din ei, una din fetite ii e girlfriend. Asa am banuit eu si mama fetitei, ca prea o imbratiseaza si o pupa cu foc Nu stiu daca fetita stie, ca tot intreaba " What is Peter doing? "

Editez ca intre timp mi-a venit ideea sa-ti dau si adresa Moms Club . Trebuie sa trimiti un mail sa vezi daca e vreun club in orasul tau.

E valabil si pentru fetele din tara, trimiteti mail si aflati daca e club in orasele care va intereseaza.
Eu am fost reticenta si mi-a luat 1 luna sa ma hotarasc sa-l contactez. Nu e secta, e adunare de mamici normale, cu copii, care se pun de acord sa se intalneasca in parc sau pe rand acasa la una din ele, Mai afli ce doctor e bun in zona, ce mai... toata lumea castiga.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Diana, tare interesanta ideea formarii unui astfel de club. Stau acum si ma intreb cum ar fi daca noi astea de ne simtim singure pe lume si ratacite prin tari straine ne-am intalni acolo toate. (ar fi bine sa putem verifica inainte o lista a participantilor sa nu avem vreo surpriza si sa ne facem mai multi dusmani decat prieteni)www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Am trimis pe mailul comun o idee de program pentru un club ce s-ar putea organiza in tara.
E o simpla idee, dupa modelul cluburilor de aici. Tocmai am aflat ca au aparut recent in USA, de max. 10 ani infiintate de mamici care au cariere, isi intrerup job-ul cativa ani in functie de nr. de copii, dar vor sa fie in contact cu alti adulti pana isi reiau job-ul. Iar daca raman prietene si dupa ce ies din club, cu atat mai bine.

E o simpla idee

Diana si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Diana,mercic de link-uri, foarte faina ideea...poate gasesc si francofoni printre membrii, ca mie franceza mi-e mai draga decat engleza...dar ideea e super.Ce ma distreaza ca in toate incercarile mele de a gasi baieti prin zona...am dat numai de fetite.Am avut o intalnire cu un coleg de-al meu algerian care a re o fetita de 9 si una de 5 ani.Copiii s-au inteles foarte bine,Iaris a fost in mediul lui..adik intre fetite...dar imi doresc sa il vad intre baieti...sunt prea putini cei cu care se intalneste.Chiar mi-am propus sa il duc in scoala la mine ca este o clasa de 3 anisori si am vazut ca sunt vreo 5 baieti....restul fete....dar macar ar vedea si el cum se joaca baietii...daca se joaca si astia si nu sunt acaparati de fete si de jocurile lor.
Mie imi surade ideea de club...si nu ma sperie deloc gandul ca as intalni niste straini...sau cunoscuti atata timp cat ma accepta asa cum sunt si imi accepta si plodul plangacios si bolnavicios fara sa ma condamne ca nu pot fi prezenta la unele intalniri.Ideea de a cunoaste OAMENI imi place cel mai mult pt ca sunt o persoana comunicativa in ciuda aparentelor.Asa ca voi incerca s aiau legatura cu cateva fete de pe lista de membrii.
Diana

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput