Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Hahaaa, Ioana, ba da, plange-te, eu am asa un feeling ca voi trece prin aceleasi chestii. Saptamana trecuta, Alex incerca sa se aseze pe un bouncer de copil mic. Problema a fost ca in bouncer chiar era un bebe de 3 luni...asa ca incerca sa se aseze cat putea ea de frumos exact peste bebe. Dupa ce am luat-o a profitat sa -i scoata suzeta in gura si sa si-o bage ei...ufff, greu greu, si n-am stat decat 10 minute ca sa nu-i faca pana la urma ceva.

Tonnia, par foarte cuminti si dragastosi puii tai!

Ruxandra, nu stiu ce sa iti zic de pantofi, la Unirea poti incerca, ba chiar si la Victoria sus poti incerca. Sunt pantofi frumosi de la Bebetom si Primigi. (Primigi au si prin piata amzei, acolo, langa Planters).
Baby expo e in aprilie, pe 17 parca. Kidex e la sfarsitul lui martie si de data asta muta tot in Pavilionul Central. Cica vin multi expozanti, mai multi decat in alti ani. Daca vrei sa astepti pana in martie (eu cred ca nu, a venit caldura).
Slabanoaga mea poarta cu succes pantofii din toamna. Nu a trecut de masura 22 desi eu din toamna ii cumpar 23...nu avem inca sanse sa schimbam moda mai bine pentru buzunar. Ii vin perfect astia. Doar unii de fetita, cu bareta, vreau sa ii iau. TOtul e bineinteles in zadar, singurele incaltari pe care vrea sa le poarte sunt cizmele de cauciuc roz cu fluturi!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

kid, succes la eco, asteptam vesti! Zi drept, ti-ai pus webcam la mine in casa? Si Miruna a folosit bouncerul smarandei (desi doar fundul ii mai incape in el) in timp ce smaranda era inauntru, si ii lua suzeta, etc, etc. Dar serios ca vad o luminita, si din ce povesteste Antonia, e clar ca trebuie sa fiu optimista ca relatia lor se va imbunatati.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Da, da , mari sperante, dar jocul cu patura pe cap si impinsul e foarte haios inca dar nu-l trec la "conflicte",haha. Nu m-ati intrebat ce se joaca impreuna. Ca doar nu dezleaga rebusuri... avem jocuri multe: cutii pe cap, fugareala, hai sa impingem, sa ne luptam,punga pe cap ,sarituri de pe canapea etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

si Matei a incercat sa se urce intr-un bouncer. E drept ca bebelusul lipsea, adica era in brate la maica-sa.
Si da, si eu voi avea probleme cu incaltamintea, s-a atasat foarte tare de ghetele de iarna. Dar asa a facut si anul trecut in vara, cand nu mai vroia sa renunte la pantofi. Si ce sandale frumoase ii cumparasem Duminica am vrut sa-i luam ceva din otter-ul de la carrefour si nici macar nu a vrut sa probeze, imi explica ca ii sunt mari fara sa le puna in picioare. Parca si Miruna facea asa, nu?

Ioana, eu te las sa te plangi. Oricum am retinut si ca se vad luminite

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Da, si Victor cu Anca, se joaca impreuna pana se cearta.
Danseaza, se fugaresc, si am ajuns la faza :'C'est ma chaise' , 'C'est ma toiture (voiture)'.
Si cand se iubesc, te topesti, Anca il alearga ca sa ii dea 'bisous'.

Pe masura ce creste si bebe 2, va fi mai bine(eu asa sper).
Kid, va fi bine, stai linistita, Alexandra va fi mai mare pana se naste bebe2.

Pe curand,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Bine v-am gasit...s-a mai animat piticodromul nostru si asta nu poate decat sa ma bucure.
Alinam,tinem pumnii sa ajungi mai des la calculator si sa ne spui cat mai multe despre puiutul tau.
Ioana,daaaaa,Iaris stie cel mai bine cee bun in lumea asta...si stie sa o spuna si foarte raspicat.Cta despre Miruna si Sma...eu cand vad pozele ma uit la Sma ca pare atat de gingasa,de finuta ..o si vad pe Miruna ce face.Ea pare foarte sigura pe ea si foarte pusa pe sotii
Kid ...sanatate celor doi bolnaviori tusitori...cat despre viitor....tine proape,macar noi vom fi aici si o sa ai unde sa te plangi.
Locca,cred ca e super s asimti miscarile locatarului...mie perioada asta mi-a placut cel mai mult,de cand a inceput sa miste ,a miscat continuu..io nu stiu cand dormea el ca si noaptea era tot intr-o activitate
Tonnia,din ce ne spui tu Dinu e un santajist sentimental...cum sa rezisti in fata atator complimente si "te iubesc".Ma bucur ca se joaca asa frumos impreuna el si Sa
Noi am incepu sa ne intram in ritm,eu cu scoala,el cu gradi..a mancat la gradi dupa ce acasa facuse greva foamei, dar acasa,seara tot nu a vrut nimik...de fapt a mancat niste stafide.In rest e mai bine,nu a mai plans si am avut chiar o relatie mama-fiu acceptabila.As vrea s anu s emai crizeze cand nu poate s afaca ceva si s aceara ajutor,dar e atat de incapatanat...Doamne cu cine l-o fi facut de nu seamana cu noi deloc?.Poate e doar criza aia fantastica de 2-3 ani de care tot aud vorbind.SPEEEEER.
Va tzuc,ma retrag in cuib...mai am ceva de rezolvat pana plec.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Antonia, eu ma cam albesc cind o vad pe sma acoperita; ea se bucura cind o baga Miruna in seama si nu protesteaza.
Ruxandra, da, nici miruna nu vrea sa probeze incaltaminte noua. Vara trecuta si-a facut de cap, a umblat cu o pereche de sandale de 11 lei din gima, singura pereche pe care a vrut-o.
MAry, asa e. Sma e gingasa si Miru sigura pe ea - ceea ce face din Sma o victima garantata in miinile Mirunei.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ce m-am mai distrat la shotiile si spusele piticotilor!

radu scoate perle pe banda rulanta, pacat ca nu le pot retine pe toate. ultimele 2:

- l-am scos din cada si i-am pus un prosopel pe picioare. el, f incantat: "picioarele mele au geaca noua!"

- vine dna administrator sa ne ia banii de intretinere (e o dna mai corpolenta ca sa zic delicat). radu se dadea pe toboganul din hol. dialog:
ea: - ce faci, radu?
el: - ma dau pe tobogan, nu vezi?
ea: - ma lasi si pe mine sa ma dau?
el: - nu, ca esti GRAAAASA!!!
dna a izbucnit in ras si i-a returnat un "bine ca esti tu slab cu maica-ta!" .

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Kid-ule sa-ti dau un pont. Am montat patutul de bb si am pus in hol caruciorul cam cu o luna inainte de "operatiunea barza". Astfel. Matei le-a tot calarit, pana s-a plictisit si nu a mai fost tentat (prea tare) de ele dupa ce a venit noul locatar. Evident ca incerca sa-i rasuceasca el cheita de la carusel si tb. sa fiu foarte atenta sa nu il tranteasca in capul piticului, sau tinea mortis sa impinga el caruciorul (evident in toate gropile si bordurile posibile...), dar intentia era buna

Discutie cu Calin, azi de dimineata, in timp ce isi studia "anatomia":
Calin: Uite: titi. Titi sunt tari (apasa cu degetul).
Mami: Dar buricul cum e?
Calin: Buicu ...e moae (moale).
Mami: Si puti?
Calin:....dupa o pauza de meditatie...Puti e buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:



Mergi la inceput