Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua fete dragi,
Ioana,mutumim de intrebare,suntem mai bine,de azi e la gradinita.Nu stiu ce a fost cu el zilele astea dar a plans mai mult ca niciodata,si astea in conditiile in care am fost mereu cu el,la fundul lui.Sincer nu stiu ce a avut, dar vreau sa zic ca sunt cu nervii la pamanat ca nu il pot intelege si nici nu spune ce il deranjaza.Am dat vina pe urechiusa bolnava, dar el imi spunea ca nu il doare urechea.A slabit ca un caine ca mi-a mancat numai lapte cu cereale instant.Nu vroia nimik decat ciocolata,ceea ce nu mi s-a parut normal si nu a primit nici macar o bucatica cat ar fi ea de mica. Nu stiu de unde obsesia asta cu dulcele ca noi nu cumparam in casa dulciuri de multa vreme...si culmea e ca si fructele sunt dulci si nu le vrea.e fixat pe ciocolata.Azi ca niciodata nu mai vroiia sa mearga la gradinita...totul a fost pe dos.Sper s aimi revin repede ca m-a cam daramat psihic toata situatia asta cu boala lui.
Locca,imi pare rau ca Matei s-a intors la plans cand pleci...nici nu stiu ce sa zic,ca al meu nu plange niciodata cand plec,mie de asta mi-e groaza,ca are impresia lumea ca il terorizez de nu ma iubeste si el,macar un pic,asa.
Nanadana...si cum e?s-a prins ceva de Antoine sau nu?
Eu ma retrag sa imi fac ordine pana plec ca de 5 zile de cand sunt cu IAris acasa am aspirat o singura data si am facut ordine in zadar,nu mai este nici o jucarie unde era zilele trecute.Va pup

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:



In 3 ani de cand activez in grup nu am putut sa spun niciodata ca nu am avut nici macar timp sa citesc, uite ca s-a intamplat si asta acum .... am atat de mult de munca ( si lucrez la stat, no ca ceva se intampla, o sa ploua cu cioate, adika aveam eu de munca si inainte dar acum :ore suplimentare la greu, nici macar mailul nu reusesc sa il mai deskid de la munca, sper sa treca perioada asta ca ma termina) si cand ajung acasa ma jocputin cu vlad si apoi nani, acum scriu da nu sunt eu e fantoma mea cu dureri de cap si okii printre taste.

Sper sa ajung la zi cu cititul..... candva.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salutari salutari

Ioana mersi de intrebare este bine si_a revenit,dar sambata am aflat ca miercuri seara cind eu dadeam vina pe risotto meu cred ca nu era asta ci pe zi sa jucat cu un baietel care facuse o infectei gat,nas,urechi ceva oribil de este la pat cu antibiotic ,vreau sa zic ca de sambata tremur toata ca cam stranuta si el ,sper sa nu fi ceva,enfine....... ce dragute Miruna cu Sam, se copiaza una pe alta sa vezi ca in curand nu o sa mai ai treaba ca se ajuta una pe alta

Irina v-am admirat

locca felicitari pr Matei, cit despre plans ,stai linistita ca dupa ce plecati uita imediat asa cum a inceput ,da ai dreptate pt pipi si dr la fel ne sfatuit sa il punem sa faca din picioare

mari ce sa zic, ca in toata treaba asta este un bun inceput........zic eu, deci nu mai punem pamersi il lasa fara si bineinetles ca face pipi pe la(sauf cind il pune eu pe olita) ,dar vine si ne pune dupa ce a facut pipi ....... si atunci ii explic ii spun ca pipi se face la olita si imi repeta si el dar, sti cum asta este trebuie incercat ,cit despre Iaris ii dorim multa sanatate, dar eu cred ca este tot de la ureche

alinamsper ca aiesit din toata treaba si esti un pic mai relaxata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Rime la Matei: nasol-potol-matol, mergem acasa la noi .. doi .. boi (spusa oarecum melancolic).

Mai, pe unde sunteti? Am fost ieri pe titulescu sa caut pantofi pt. copil si nu am gasit. Cine a mai fost pe la unirii in ultimul timp? Merita sa fac un drum? Alte idei?


Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Nanadana ciupercile eu stiu ca sunt foarte pacatoase, greu digerabile si nerecomandate sub 3 ani, daca a mancat cu pofta e posibil sa i se fi aplecat.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

neatza,

Alinam nasol cu munca... tin pumnii sa se relaxeze treaba!

Ruxi am ras cu lacrimi. Cum te mai simti? Au trecut greturile?

Nanadana . Ma bucur ca Antoine e bine si sper sa ramana asa.

Ioana super ca au inceput sa se joace fetele impreuna. Ce mai face Miru la gradi?

Ieri Vladut n-a putut dormi de vecinii galagiosi. In plus completam mobila acasa si saracu e satul de galagie asa ca aseara l-a luat la rost pe nenea cu mobila:
- Mai nene, nu mai face asa! Nu mai face galagie!
Eu ii tin isonul si-l intreb ce-i face lui "nenea". Vlad se uita disperat in jurul lui "cautand" raspunsul, apoi ia un pix de pe masa, il agita si zice:
- Ca iti fac cu pixul asta asa pana esti albastru!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Buna fetelor!
Am ras cu lacrimi de rimele lui Matei si de amenintarea "albastra" a lui Vlad.

Nanadana, sanatate multa juniorului, bine ca e mai bine!

Eu am doi magari tushitori acasa, si pe fata si pe tatal ei. Ieri am stat cu ei acasa, amandoi isi plangeau de mila si se giugiuleau in pat, printre crize de tuse. Macar bine ca au acelasi virus si nu e pericol. Am fugit cu Alex la doctor, e ok, rosu in gat, viroza respiratorie, nu are puroi, trece fara antibiotic.
Cum tatal e mai sensibilicos si a zis ca nu poate merge la Medlife sa il consulte nimeni, am chemat un medic acasa. Si la el la fel, au cam aceleasi medicamente. Noroc ca de mine nu s-a lipit inca. I-am lasat acasa sa se uite la MTV pana se plictisesc (si sa inghita siropele si oscillo). Uff...

Chiar asa, Locca, mai zi-ne...deja esti avansata cu sarcina, cred ca ai deja 14 sau 15 saptamani. Ai facut morfo de trimestrul 1? Sunt curioasa daca se confirma putza au ba...eu am emotii, ma duc maine la eco, nu cred sa imi zica deja sexul (12 saptamani dar dr meu se cam abtine la aceasta varsta a sarcinii), dar pe 12 martie, aflu la morfologica de 14 saptamani. Am fluturi in stomac!

Ah, mai zice Ioana cate una si ma termina Iar ma gandesc ca e greu...mai ales ca Miru si Sma sunt mai apropiate ca varsta si daca nici ele nu stau impreuna decat 5 minute...inteleg ca in restul timpului trebuie 2 adulti sa le binedispuna pe fiecare separat. Ooof, viata mea!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Da, mi-au trecut greturile, uraaa!
Acum am 15 sap, dar nu am mai fost la nici o eco, mie mi-a masurat atunci, la 13 sap.
De vreo saptamana il simt pe micul locatar si e foarte distractiv. Ieri chiar si sotul l-a simtit la mana. Si eu sunt curioasa ce-o sa ne mai zica la urmatoarea ecografie. Din pacate nu am mai prins loc la medicover, am sunat prea tarziu, asa ca o sa ma duc la polizu luna asta la control si eco.

Bravo, Vladut, da-i cu pixul, pai ce tot face galagie acolo?

Pup Alexandra sa se faca bine repede .

Hai mai Simona, ca ne descurcam noi! Bafta maine la eco, sa ne zici ce si cum. Si pe 12 martie, neaparat!

Ar trebui sa-mi misc fundul sa mai caut pantofi, dar mi-e o leneee...

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Hai ca va mai dau eu sperante cu joaca copiilor! Dinu si Sa reusesc sa stea in aceeasi camera ore bune fara sa se certe, adica sunt cateva conflicte, sa zicem vreo 5/zi care tin cateva minute fiecare, in rest chiar se joaca impreuna sau separat. Multe dintre certuri sunt dezamorsate din fasa de catre Dinu care a ajuns la o maiestrie in a-l vraji pe Sa, il tenteaza cu alta jucarie, se preface absorbit de altceva pana ce Sa se desprinde de obiectul ravnit.
Ce-am constatat e ca pe Sa il enerveaza ce nu intelege, jocurile mai grele, puzzle, chestii din astea, pe astea are o placere nebuna sa le strice, asa ca in momente din astea il iau sa ne jucam noi altceva.
E mai bine acum decat in urma cu cateva luni. Asa ca am sperante.

nanadana, ii tin pumnii lui Antoine, sa nu se fi molipsit!

Kid, sanatate!

Marinela, eu cred ca e temporara treaba asta cu plansul, o reactie la raceala pe care a avut-o, cred ca in 2-3 zile isi revine.

Alinam,spor la treaba!

Locca, bai ce rime haioase face Matei!!!

Irina, mi-a placut de Vladut cu pixul lui!

Dinu e in faza de declaratii de dragoste, tocmai a iesit din alta faza, una de complimente, ne spunea la toti cate ceva: ce bluza frumoasa, ce agrafa deosebita, ce bine arati etc, acum ne declara ca ne iubeste la toti, de multe ori pe zi, inclusiv lui Sa: te iubesc de nu mai pot, intelegi? Si cand Sa isi pune capul pe el (Sa e foarte cald), Dinu ne spune: e topit dupa mine/ma iubeste tare Sa. Haha, e foarte amuzant, dupa care se pot ciondani fara jena in secunda urmatoare.
Cam atat de pe la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare!

Irina, frumoase poze. Miruna invata saptamina asta despre legume.
Ruxandra. Eu am gasit incaltamnte la unirea de fiecare data, sint multe magazine sus. Cred ca e o toana de-a copiilor, si miruna face figuri mari cind intra pe usa gradinitei.
Mary. Stie Iaris ce e bun pe lumea asta (ciocolata).
Alina, succes!
Dana, ma bucur ca e mai bine.
Antonia, ce fain ca se joaca baietii impreuna.

Miruna cinta. Desi mai degraba spune versurile sacadat, dar orishicit, lalaie cu mine.

Voi o sa va descurcati sigur mai bine cu 2 copii; nu imi cereti va rog sa nu ma mai pling, ca mi-e greu si mie. Miruna se joaca cu Smaranda la modul ca ii pune plapuma peste cap si eu trebuie sa fiu pe faza sa nu se urce pe ea sa o turteasca de tot.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput