Piticodromul de Sept - Oct 2005 (200)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:


asa fetelor ia uite un pic de animatie ,numai stati dupa perdelit



woooooo Irina ce nametii ......... si eu vreau si eu...cit despre Vladut tot frumos a ramas

mari sanatate lui Iaris,asa cu flicker nu stiam ca iti cere banuti


ia sa va spun o bomba....... cineva mi_a zis ca sa se invete Antoine sa faca pipi la olita sa ii dau jos pempers-ul si sa ii pun un chilot si olita la indemana si sa ii explic "cind vrea sa faca pipi sa isi dea chilotei jos si hop pe olita" zis si facut am inceput de ieri dar vreau sa va zic ca de 2 ori in 30 min a facut pipi dar baltoci nu va spun ce speriat era ca a trei oara a fugit direct la olita dar imbracat ,dar azi nu mai vroia neam in chiloti vroia pipi(adica pempersul),acuma l_am pus iarsi in chiloti sa vedem reusesc sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Fetelor,multuim pt urarile de sanatate, sa dea Dumnezeu pentru toata lumea.
Nanadana,si noi am facut asa si rezultatul a fost ca ne-a udat toate alea,de a zis tat'su ca ne arunca pe geam ca el nu cumpara saltele toate ziua,asta se intampla in Romania inca,asa ca nu am mai incercat.Sunt curioasa daca rezolvi asa cu el. Eu ma las pagubasa...ca nu tine nimik,nimik...face si apoi spune si umbla cracanat pana il schimb...si striga"mami,puteeeee,chiba papesu,mamiiiiiiiii".Deci...eu cred ca lui ii place sa ma vada toata ziua la curu lui ca asa se amuza cand il schimb.La noi e clar ca e bandit...si atat.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

marydeci dupa lungi asteptari am renuntat pt ca trebuie sa iesim afara si i_am dat pampersul ca daca mai statea sa faca pip se intuneca afara si ramaneam fara plimbarea de dupa masa,oricum persoana care mi_a dat sfatul ma avertizat ca o sa dureze cel putin 1 saptamina cu pipi par tout ,acuma seara a facut pipi la olita,pt ca l_am certat ca facuse caca in pampersi dupa ce am intrat de afara


bine fetele va doresc un sfarsit bun de saptamina cu multi pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ce faci Antonia, te-ai saturat de evaluat gradinite si emigrezi?

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Emigra-m-as si n-am cui...

Nu, era un "La revedere" de protest impotriva apatiei generale.
Altfel, treburi, una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Bine ca nu pleci, ma apuca disperarea ca ramin ultima si trebuie sa sting lumina.

Eu vad niste luminite la capatul unor tuneluri: bona vrea sa o puna pe sma pe olita, sa se obisnuiasca (de data asta nu ma mai impotrivesc) asa ca o olita mica sta in camera smarandei; i-am spus mirunei in treacat ca si sma face la olita, asa ca acum, de cite ori vede olita aia, zice ca vrea pp/kk si chiar face; se pare ca puterea exemplului rules. A 2-a luminita e ca azi fetele au stat si s-au jucat singure in camera smarandei fara scandal (5 minute); indraznesc sa visez la vemurile cind or sa stea cu orele sa se joace impreuna.

Dana, cum se mai simte Antoine?
Mary, dar Iaris?

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

neatza,

Vad ca e liniste pe aici...

Eu ma tot uit la poze si ma minunez de vremea de afara: saptamana trecuta si ieri

In rest n-am nici special de raportat... joaca, joaca si iar joaca .

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Neata

Daca mai face kk in pampers ne mentinem in concurs? Sau nu?
Ieri am avut tupeul sa-l culc la pranz fara scutec si a fost ok. Vorba Ioanei, vad o luminita

In schimb inregistram un regres in alta parte. Azi l-am lasat in lacrimi acasa, a reinceput sa urle rau de tot cand plecam. Nu-mi place.

Dana, succes cu operatiunea olita! Tu il pui pe olita la pipi? La noi pana la urma Matei a invatat sa faca direct din picioare si direct la wc. Il urc pe un scaunel.

Irina, cat pe ce sa te iau la intrebari in privat . Dar daca zici ca sunteti bine si doar lenea te-a oprit din a scrie m-am linistit.

Azi am o gramada de treaba si vreau sa cumpar si ghetute de primavara copilului, nu stiu cand o sa le fac pe toate.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput