Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

uitati www.trilulilu.ro/cipcirip/d4e084e7738eb0" target="_blank">AICI puteti asculta povestea TOM DEGETEL si sa-i familiarizati pe pitici cu actiunea povestii

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

salutare dragele mele! ne mai tineti minte?

am reusit si eu intr-un sfarsit sa ma mai eliberez de unele din probleme (asa-mi trebuie daca mi-a mai trebuit o facultate acum la batranete ) insa am la serviciu inca o mie de alte probleme care au cam ramas nerezsolvate asa ca in continuare ma prinde ora 8 seara la birou, iar cand ajung seara acasa nu mai am timp decat de o masa rapida cateva minute de conversatie cu florin si ...e gata ziua. plus ca mi-am mai si luat vreo 2 zile libere si am fugit la tara sa-mi vad copiii ca nu-i mai vazusem de aproape o luna. dragii de ei nu va dati seama ce fericiti erau cand m-au vazut!!! brusc toate problemele au disparut cand le-am simtit manutele in jurul gatului. in prima noapte am stat langa ei pana au adormit si tudor ma tinea dee mana iar bianca era atat de obosita si tot nu-si lua ochii de la mine. la un moment dat imi zi amandoi aproape in acelasi timp: "mami eu te iubesc mult"...am crezut ca imi sare inima din piept de emotie. era atata dragoste in ochisorii lor mici ca instantaneu mi-au iesit lacrimi din ochi si ei micutii au crezut ca m-au suparat cu ceva. a trebuit sa le explic ca oamenii plang si atunci cand sunt foarte bucurosi. mi-au zis "da???" apoi s-au intors pe o parte si au adormit. as fi putut sta acolo toata noaptea sa ma uit la ei...
sunt atat de ...nu stiu, probabil ca sunt ai mei si din cauza asta ii vad asa, dar ma mira pe zi ce trece: inteleg tot, pot vorbi cu ei ca si cu niste persoane adulte, recunosc literele, cifrele, ma dispera acum sa citeasca cat e ceasul...are florin pe laptop niste programe de grafica iar tudor a invatat singur o groaza de lucruri, eu nu stiu sa-l folosesc dar el...bianca e o fitoasa si o mica profitoare, doar putin se alinta si tudor una doua fuge la ea sa vada ce are...asta nu inseamna ca nu o mai si imbranceste uneori...apoi au filmulete preferate si desene animate...au chiar un serial pe jetix cu niste sirene la care se uita si-mi explica ce si cum se intampla, cunosc pe nume toate personajele, reproduc de la desenele animate in limba engleza diferite exp[resii....si nu i-am invatat eu pt. ca nu sunt cu ei decat week-end-urile ...mi-e teama ca pierd multe...sunt trista din cauza asta dar inca nu am ce face. sper ca anul asta sa se rezolve si problemele ca sa putem sta impreuna. desi lor le e bine acolo, se dezvolta frumos, nu se imbolnbavesc, sunt f.bine ingrijiti, nu le lipseste nimik...doar ca eu mor de dorul lor.
acum cred ca voi putea sa inmtru mai des aici, mi-a fost tare dor de voi si de discutiile noastre. miki eu sper din tot sufletul sa ne vedem cat mai curand
cici draga mea ieri se uitau copiii la niste poze de anul trecut cand ne-am intalnit si mu-a intrebat: "da' cand mergem sa o vedem pe alexia? cum o cheama pe sora mica a lui alexia? dar pe colega ta cum o cheama ca am uitat? " ("colega" in conceptia lor e ....maxim de prietenie, mai mult nu exista ) eu chiar m-am mirat ca au tinut minte. cand le-am zis ca voi sunteti in canada au dat din cap foaaaarte intelegatori : "aaaaaaa, daaaaaa???" asa ca musai anul asta sa mai veniti

hai ca ma intorc sa vad si niste poze ca demult nu am mai vazut. eu o sa caut deseara niste poze mai noi si o sa incerc sa le pun ca sa nu ne uitati de tot

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adriana, si ma bucur ca ai aparut si ca sunteti bine

fetele, am vb cu miria si spunea ca Duminica la Radio, este un spectacol cu intrare libera pentru copii...ceva de genul
"Sa invatam instrumentele" nu stia inca sigur la ce ora, vin muzicieni din orch radio si canta pentru cei mici...cred ca o sa fie tare fain...noi daca nu plecam la nasi venim negresit...am sa va mai spun eu sau miria exact la ce ora este daca va face placere sa veniti si voi.

paxelina, ati venit acasa, voi veniti?

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

monica, noi ne-am intors ieri seara, cred ca vom veni si noi , sa vedem daca lucreaza tati daca am cu cine lasa pitica daca... daca nu duminica la radio venim sigurrr
aaa si asa sa nu fie miki singura avem muci, pai ce ... cu 1 zi inainte sa plecam i-a scos din sertar si si ia pus, ca de.... am sta linistita de muci 14 zile, in schimb in 17 zile am dormit 2 nopti de dinti de delia si nici acum nu i-au iesit, stiti vre-un dentis care ar putea evalua situati si sa intervina cu o crestatura ceva? sau oare exista varianta asta?

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Alexa draga mea eu stiu o mamica stomatolog, pot intreba, poate se uita sa vada daca intr-adevar de la dinti e problema ei.Vb maine.

S eu daca il plasez pe Yannis vin sambata, idem duminica.

Pun poze acu si ma intorc.
Vrem poze multe si de la famiglia italiana

ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miki, paxelina, sanatate multa copilashilor sa scape repede de mucisori
10 bilete sunt ocupate(monica-4, violeta69-2, mirclau-2, andreap-2)
sigur, sigur veniti miki sambata? pentru ca mai sunt doar 6 bilete si sa nu le tin ocupate fara sa stiu sigur daca veniti sau nu...la ora 10 trebuie sa fim acolo...desi spectacolul incepe la 11...dar doar pana atunci le pastreaza d-na de la casierie
noapte buna tuturor



monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Paxella cu siguranta se poate interveni!astia aici la maselele de minte fac incizie ca sa nu mai suporti durerea.offf saracuta cat se mai chinuie.

am avut noroc la ambii ca nu au avut dureri la iesirea dintilor.lui Amon i-a spart acum al 8-lea dinte si toata ziua e cu degetul la el

mi-e groaza pt luna urmatoare la cum ma voi descurca cu amandoi caci Ken nu mai merge la camin(din aprilie incepem cu gradinita).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Mikiduta cuscrioara,lasa socotelile, faceti voi fetita si-apoi sa te tii de zestre si de plati la scoli inalte cum sunt ei baieti destepti fac ei banul sa-si plateasca scoala, asa ca da-i bataie...si eu ma gandesc la baietul nostru, mai mult la Ovi ca el visa la 2 baieti si Cel de Sus i-a dat 2 fete...dar nu cred ca ma mai incumet , e greu in zilele noastre si eu stau tare prost cu rabdarea, nu mai am si gata...si uraaaa azi vine mama.....sper sa apuc sa ma mai relaxez un pic ca asa poate m-oi mai linisti si eu. Pupici la baietii de baieti si aveti grija cu ochisorii

Andrea stai linistita ca si Alexia mea se culca tot la ore tarzii in noapte, seamana cu ma-sa..uite de ex, azi nu a dormit de-amiaz si s-a culcat aproape de 11...nici eu n-am ce sa-i fac si cu forta nu o pot culca...si sunt zile cand se culca la 12 si la ora 8 dimineata se trezeste..la gradi insa doarme de-amiaz dar acasa nu prea.....
Eu nu stiu ce le fac acolo la gradi la copiii astia dar acolo fac de toate si sunt super cuminti iar acasa sunt exact pe dos..stiu ca asa trebuie sa fie dar nici chiar asa

Adriana sa stii ca si eu m-am gandit zilele astea la voi, ca n-ati mai scris de multisor si cum zicea cuscra, ai raspuns si tu la apel si ne bucuram enorm sa stim ca iubitii gemenusi isi iubesc la nebunie mamica lor..dragutii de ei, imi inchipui ce bucurosi au fost sa adoarma cu mama langa ei.....sa stii ca si Alexi imi zice de multe ori pe zi ca ma iubeste si imi mai zice ceva...' mami, mie imi place de tine" si " mami, mi-e drag de tine".....suntem in al 9-lea cer cand ne spun asa....
Spune-le la copilasi ca " colega ta" si Alexia si Ada ii pupa dulce

Felis super pozele, Mihaita e mare de tot si ce frumos ii sade cu catelul si cu finuta vostra, speram sa te vad si pe tine in poze, dar esti cam scumpa la vedere Va pupam si aveti grija de voi

Pupici la toate si ne mai auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Si mie imi spune Iris: "Mama esti o scumpa"... si "esti cea mai din lume"... asta, ultima, ma da pe spate... m-i se pare superlativul superlativului!
Nu zice ea ce anume "cea mai"...dar important e ca e de bine.
Si ma mangaie si ma pupa si ma strange in brate... tare iubitoare stie sa fie.
S-a prins ea ca-i iert toate prostioarele cand ma "invaluie" in felul asta.
Ieri de ex. mi-a zis ca vrea sa fie ca mine, sa creasca mare si sa fie ca mine, si drept urmare si-a dat jos treningul, a ramas in ciorapi, a incaltzat o pereche de cizme cu toc de-ale mele si s-a rujat!

Cici, Adriana, ma bucur ca a-ti revenit, chiar ma gandeam ca n-ati scris de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput