Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns try spune:

Pai cand juma de romanie lucreaza in afara si aduce bani de cheltuit in tara, de unde forta de munca pt fabrici? Normal ca banii aia adusi de afara se duc pe mall-uri. Romanii mai trebuie sa cheltuiasca bani pe bunastare inca vreo generatie ca apoi sa se sature si sa realizeze ca banii aia stransi afara ii pot investi intr-o mica fabricuta, un mic punct de productie care in fiecare an sa le intoarca investitia si deci uite-asa faci o mica fabricuta de produs bani. Nevoile curente au fost atat de nesatisfacute atatia amar de ani, incat bietu' roman nu-si doreste decat sa manance bine, sa-si doteze si el casa (in caz ca o are), sa-si cumpere masina, haine si sa faca mici iesiri pe ici pe colo. Pe asta se duc banii castigati in afara. Si-tunci nu-i de mirare de ce in loc de fabrici apar... mall-uri. Asta se cere acum: mall-uri la greu.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Frumoasele mele doamne si domnisoare va urez sa vina primavara la voi cu multa iubire, grija din partea apropiatilor si multa cumintenie din partea copiilor.Noi plecam maine dimineata asa ca nu vom fi aici sa vestim cum rebuie sosirea primaverii.Va pup cu mult drag ca-mi sunteti primavara pentru suflet de multe ori.

Multamim si de urarile de sanatate, se pare ca au ajuns aproape ca suntem pe vindecate, evident ca mai auzi behaituri in casa, dar macar dorm noaptea amandoi linistiti, nu mai spal voma de muci si alte distractii maxime din astea.
Maine plec cu 1 kil de medicamente,acasa am facut farmacie pentru Alex, macar sa le car degeaba.Singurul meu regret este ca pe 7 mar vor avea la gradi serbarea de 8 martie si-i va canta lu mamaie (matusa mea) -te iubesc mami".Offff, sper sa faca repetir acasa cand ne intoarcem.

Dana multi multi ani fericiti , cu voie buna si intelegere in familie si mai ales sanatate.

ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mikimi
Singurul meu regret este ca pe 7 mar vor avea la gradi serbarea de 8 martie si-i va canta lu mamaie (matusa mea) -te iubesc mami".Offff, sper sa faca repetir acasa cand ne intoarcem.



O sa le prinzi pe toate celelalte.
M-a luat asa cu furnicaturi pe sira spinarii cand am citit ce-ai scris...Cred ca la prima serbare a lu' fii-miu o sa fiu varza de emotie.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Azi am implinit 3 luni si am si cercei ca sa nu ma mai confunde lumea cu Robert.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Vaaai ce dragutza e domnisorica Amira!
La multe luni inainte!
Ce praji ai facut?

Iar printul asta de-aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2266905370088512827mWsIDm
e fermecator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

Miha, ce bucalatura scumpa e Amira...de fapt, nu e de mirare daca mananca la carciuma pe de-a moaca.... sa fie sanatoasa, ca frumoasa este!



        mamica de David haiducu(1 dec. 04)

"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:



imi fina si aici, pe boticu ala scump si pufos .
In rest...toate bune
Fulgule ce face Davidutzu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

referitor la obraznicii...mey...cand ma gandesc ce obraznicatura rasfatzata am fost io...raspundeam tot timpul , faceam cam ce vroiam, iar la adolescentza umpleam paharul mult si des. Nu lipseam de la concerte rock, umblam in liceu cu blugii taiati franjuri si cu genunchii goi. Singuru lucru pozitiv era ca invatam f bine si asa mai inchideau ai mei parinti din ochi si nici profii nu prea ziceau nimik.
sa vedem pe viitor cum se va comporta odrasla mea. Ma astept sa fie si el obraznic, cel putin la adolescentza...cand o sa mai traga o bere cu baietzii, etc...dar sper sa fie tottul cu masura si fara droguri. sa vedeti ce ne asteapta mai fetelor...V-am mai prezis eu o data ca or sa ajunga ai nostrii copii sa se arunce rin magazin si or sa se crizeze la greu ...iata-ca ca la unele s-a implinit

fug sa-l iau pe David de la gradi...


        mamica de David haiducu(1 dec. 04)

"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Sunt super ocupata,da' nu puteam sa ratez sa va spun WE placut la toate..
Miha,tare dulce e Bblusa cum doarme ea cu gurita
Fulgule,bine ai revenit!Sotul meu spune ca la azil o sa ne duca scorpia de Mariuca!
Monica a ajuns bine.o sa intre ea probabil cand se va mai odihni
Pupici WE minunat!

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
am ajuns cu bine, drumul a fost mult mai scurt ca alta data(escale mai mici) astia mici au dormit, am ajuns super odihniti, se simt ok(mai tusesc insa sper sa le treaca repede)
va pe toate multa sanatate copilashilor si mamicilir bolnavioare

andreap si multumim

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput