Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by bits

noi suntem binisor in febra pregatirilor pt gradinita.Amon iar mi-a facut enterocolita.ufff m-am saturat de spalat kka dar sper sa trecem repede peste.


sanatate Bitsone multa multa si spor la pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Aime mama pai cum sa nu fie si el inginer ca deh are 2 in casa!cum mai e cu frigul la serviciu,te menajezi?

uffff am de scris de atatea ori numele lui Ken pe toate ustensilele de gradi.ieri i-am facut saculet pt setul de furculita si lingura,i-am pus etichete si snur la prosopele si astazi i-am "dichisit" sortuletul de gradi(toti au la fel).nu va spun ce incantat a fost cand a vazut ca i-am pus embleme cu Tom si Jerry.

la capitolul obraznicii nici noi nu stam rau deloc.pe mine ma scot din minti replicile obraznice:eu"mai Ken da tu chiar nu auzi!eu cu cine vorbesc?" Ken"cu Cezar!"(adica cu frate-miu).l-am si articulat caci nu mai suportam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Ioanadu, Roxana, Andra, Bits, Andreea, multumesc mult de urari! Si eu asta imi doresc, sanatate si sa-mi dea Dumnezeu rabdare, multa rabdare, sa pot sa gasesc calea de-a comunica si cu fatuca asta a mea si cu alalalt 'copil' mai mare...

Asa-i Andra, nu avea cum sa iasa un mielusel, fiica-mea asta. Nu am reusit sa ma abtin in fata ei de la toate iesirile nervoase. Si de buna seama ca a avut exemplu negativ, in acest sens. Atata timp cat a avut ca noi comunicam uneori pe ton rastit sau nervos... probabil crede ca si ea poate sa se manifeste asa. Evident, se crede egalul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Bits, nu reusesc sa vad link-ul...
mai poti te rog sa-l pui odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by bits

Aime mama pai cum sa nu fie si el inginer ca deh are 2 in casa!cum mai e cu frigul la serviciu,te menajezi?


Mey, eu sper din inima sa-si gaseasca alta profesie, si inginer daca vrea, da nu chimist , ca industria in tara asta e la pamant. Toata lumea vrea sa fie dr, avocat, economist, "vanzator" de diverse...numa sa producem nu vrem , ca deh "asa e in democratie", consumam fara sa producem.
Cu frigu stam binisor acum(avem 17 grd azi in lab), ptr ca s-a incalzit afara, dar lunea trecuta am avut -2 grd in laborator, in birou aveam vreo 10-12 si era cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Bien mey Aime, inloc sa te bucuri ca au grija astia de la voi de la servici sa te conserve tanara cat mai mult!
Glumesc!
Dar la 17-18 grade e ok !

Apropos de chestia cu industria la pamant... si eu ma tot minun de ce se intampla... aici, in BM, in ultimul an 3 fabrici mari au falimentat si in locul lor se ridica .. ghiciti ce?... 3 mall-uri, desigur.
Muuult pentru un oras de 150.000 de oameni.
Dar se pare ca asta e mersul lucrurilor. Nu stiu pana cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Dana uite http://shop.hm.com/at/?action=viewhome

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Da, astia asa cred ca s-au gandit, sa ne conserve (criogenizeze, a se citi) ... si sa stii ca si la noi, la Iasi, un oras superindustrializat, cu fabrici si combinate chimice si nu numai la greu (antibiotice, fibre sintetice, metalurgie, industrie grea, etc...)...au daramat si construiesc hipermarketuri, mall-uri..ofofmaimai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

quote:
Originally posted by bits

Dana uite http://shop.hm.com/at/?action=viewhome

Amon si Kenzo



PUPICI!
Ah ce ma bucur... eu nu reusisem sa gasesc shop-ul H&M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Dana, La Multi ANi! sa ai un timp frumos si in acest week end. Multa rabdare cu Irisina si sa stii ca ai dreptate: se vor egalii nostri copiii. Am vazut asta la Ana care e mai mare si imi spune: tu de ce ai voie si eu nu? Tu de ce nu asculti de mine (a se citi nu ma lasi la desene, nu imi cumperi tot ce vreau eu) si eu sa ascult de tine?
Of, cu calm si rabdare cred ca le depasim. NOi ne-am impus (nu reusim tot timpul) sa nu mai ridicam tonul la ele cu toate ca uneori asa le-as lua de o aripa mama mama. La fel cum a spus si Try e important ea sa nu simta ca tu esti "nemultumita" de ea.
Miki Sanatate sanatate multa copilasilor.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput