Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Multumesc MIHA, asa sa fie cum zici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

LA MULTI ANI Danette, iti doresc sa ai parte de linistea, bucuriile si implinirile pe care ti le doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

La multi ani, Dana, sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de Irisina ta!

Eu acum bag un oki rapid, azi fuse prima zi la serviciul nou, pare bine, colegi ok, dar evident o gramada de invatat , asa ca am de muncit saptamanile urmatoare. Deocamdata nu am net (abia dupa ce semnez contractul-probabil maine, creeaza cont de net si mail, asta e procedura si oricum, macar la inceput nu indraznesc sa bantui pe DC...

Despre obraznicii as putea scrie pana maine,dar zic doar atat: inarmati-va cu mult calm si sperati sa treaca etapa asta cat mai repede. Ca sa va mobilizez un pic, va spun ca nici la Bianca nu am scapat total de fitze din astea, asa ca e problema de durata.

Miha, frumoasa fata ai, si seamana cu Robert ceva de speriat!

Miki, tin pumnii stransi sa dovediti virozele pana la plecare, sa mergi linistita la ski!

Monicutzo, sanatate Ruxitei!

si noapet buna!
Roxana&Co

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

Monica, multa sanatate copilasilor si sa nu se ia si la tine.
Dana, Ana spune destul chiar rar "nu vreau" iar "nu fac" nu a spus niciodata poate pentru ca nici nu l-a auzit. Aici nu avem televizor pentru ca ea si un prieten au umblat la butoanele celui vechi si l-au stricat iar unul nou am tot amanat sa cumpar in primul rand pentru ca seara de abia rup timp pentru forum si nu merita banii. Eu chiar cred ca de la televizor vin textele.


Da fi-miu de unde a mai invatat ca tv-ul nu-l intelege (doar cateva cuvinte disparate)? iar de copiat alti copii nu a avut de unde. Eu cred ca e in natura lucrurilor. Oricum, nu trebuie sa fie ei prea inteligenti ca odata ce au invatat cuvantul a vrea sa stie sa-l foloseasca in amblele sensuri "vreau" - "nu vreau".
Fi-miu spre ex. pot spune ca are un soi de incapatanare prosteasca in el (si-aici seamana cu tac-su ) cand de multe ori se opune doar de dragul opozitiei si continua sa stea de-a curmezisul, desi dupa un timp nu mai are nici un motiv. Acelais lucru il observ la taica-su cand se supara si se enerveaza din te miri ce si sta suparat pana-l uita Dumnezeu. Oi avea su nu inspiratia cuvenita sa-l scot din cercul asta tampit de incapatanare? Habar n-am. Incerc.


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Dana, la multi ani si multa sanatate, sa te petreci frumos cu restul invitatilor.

Vai ce dulce-i Amira in poza cu finutza.

Mey, aime, fi-tu e usa de biserica, nu se numeste razvratit. Dar banueisc ca ce-am semanant aia culegem. Eu, Dana, Andreap (alte exemple nu mai dau ca sa nu primesc rosii ) suntem genul mai iuti la manie si cred ca pititii au avut o buna carte de invatatura in noi si asa cu mne manifestam noi zilnic (nu neaparat in legatura directa cu ei), asa se manifesta si ei. Ca io rar am vazut obraznicaturi iesite din sange molcom si docil. Dar io zic ca pe undeva o avea si razvratirea asta plusul ei, ca n-or sa fie niste mototoi la casa omului si ca or fi mai infipti in viatza.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by roserb
Miha, frumoasa fata ai, si seamana cu Robert ceva de speriat!



Daca n-ar fi calitatea pozelor,v-ati da seama care e unul si care e altul ?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by try
Vai ce dulce-i Amira in poza cu finutza.




Multumim!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Dana LA MULTI ANI! multi bani,sanatate si la cat mai putin stress!

uite aici un linkde la h&m.

Miha sa stii ca seamana dar tot imi dau seama care e Robert si care e Amira pt ca ea are finete,se vede ca e fetitza.vezi cu cat trece timpul ce se schimba.pupam piticuta!ati terminat cu mutatul?

noi suntem binisor in febra pregatirilor pt gradinita.Amon iar mi-a facut enterocolita.ufff m-am saturat de spalat kka dar sper sa trecem repede peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Dana,cu intarziere,si de la mine "La multi ani".Sa ai parte numai de bucurii in viata!
Roserb,bafta la noul job!Piticii sunt bine?
Monica,sper ca ai ajuns cu bine....
Miha,ce dulce e gargaritza ta..abia astept si eu printzesa nr.2..sau poate devine printzesa nr.1
Eu am reusit 'performanta' sa racesc..de 2 zile ma cam supara gatul....de asera si tusesc,nasul e infundat si ma ustura ochii..habar nu am cum!cred ca schimbarile astea de temperatura


BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

'neata!

Miha bombonica scumpa si abia astept s-o vad live, daca n-am aratat pozele la toata firma
Try, nu-s eu chiar asa docila si moale, poate doar par, da-s un veritabil berbec . Si Vladu are hachitele lui, dar sa nu vb prostii, per total e un copil bun si intelegator si sper sa nu se schimbe. Poate ca am avut noroc si nu-mi racesc gura de pomana, eu m-am saturat sa repet mereu si mereu aceleasi lucruri, dar am satisfactia ca ii intra in cap uneori.
Discutie aseara cu tati, care din cauza de probleme tehnice, a stat la serviciu pana pe la 9 cateva seri la rand:"gata, tati, ti-a iesit?""da, tati", "ai reparat (cu accente pe R) reactorul tau?""da, tati, aproape l-am reparat", "dilectolu stie?". Era f interesat de chimia lu' ta-su, sper sa nu iasa vreun inginer din el . A descoperit R-ul si incearca sa vb corect, uneori ii mai scapa L-ul, dar e f comic, ce concentrat e sa-l spuna.

Mergi la inceput