Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Laureta Sa fii sanatoasa fericita si iubita. Sarcina usoara.
Mey, cu rochite si fundite avem si noi experianta. Avem garderoba la dulap. In fiacare zi alta rochita. De codite ce sa spun, acum i le fac, acum le scoate. Cica "ii tine creierii legati si nu poate sa gandeasca".

Nally Sa-ti triasca minunile. Felicitari sarcina usoara. Te-ai scos, si daca or sa fie fete... mama-mama.

Irinusha pe cucuiul lui Cris. Ca de obicei stiti sa va simtiti bine. si spor la treaba.

Iulia Stai sa trimit zana primaverii sa scoata ghioceii si pe la voi. Cu scoala ce sa-ti spun, pe la noi scoala e doar pana la ora 12.00 si multe scoli nu au program afterscool.

Cami Sanatate. Acum esti bine? Mey, de ce cunosc eu replicile astea asa de bine? Cred ca s-au intalnit copilasii si au facut schimb de replici. nazdravanului.

Mey, a avut Bia ieri o zi de numa'. De dimineata s-a fript cu ibricul cu lapte. Am luat-o ieri la 13 de la gradi (aveau nu stiu ce simpozion educational cu grupa pregatitoare) si pe drum alerga cu prietena ei s-a impiedicat si a picat. Si-a julit genunchii. Apoi s-a fript iar cu piureul de cartofi. Apoi s-a speriat de intuneric, ma rog aici cred ca a fost putin si mana lui Stefi, ca mereu o sperie cu cate ceva.
Seara am inceiat-o apoteotic cu un drum la spital cu bb. Nu stiu ce i-a facut Mihai, cica l-ar fi tras de maini, ca a plans bietul copil rau de tot. Am fugit cu el la ortopedie sa ne asiguram ca e intreg. Pana si Cata s-a dus la el sa-l linisteasca.

si sa aveti o zi buna

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Laureta, La multi ani si sarcina usoara. Si sanatoasa, voioasa!

Nally, felicitari pentru cei doi piticuti. Si sarcina usoara!!!

O sa pun si pozele de la casa... Imediat, imediat, uite acus...



Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Multumesc fetelor de urari, am chefuit si la servici
De abia astept echografia de vinerea viitoare la Iosup, nu mai am stare. Azi a fost colega mea de servici la el 19 sapt si a aflat ca are baietel

Irinusha da si jocul Memory e bun. Inisa a primit unul i placea enorm cand se descurca

Anacami pupam gogoasa scumpa si Sebi nazdravan

Mephala ma apuca groaza de umblat dupa hartii, sper sa nu am probleme si sa imi dea ce mi se cuvine

Tnicoleta ce peripetii ati avut, bine ca au trecut

Diana poate incerci cu reviste in care poti face puzzle si desena. Sunt super.



Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Laureta, LA MULTI ANI! Sa ai o sarcina usoara in continuare si multe, multe bucurii. Sa vii cu vesti bune de la ecografie si sa ne spui si noua ce se ascunde acolo in burtica ( sau ).

Ioana, . Asteptam pozele.

Nico, multumesc mult. Mi-ar prinde chiar foarte bine niste ghiocei. Legat de programul de la scoala, nu pot sa spun decat ca nu pare sa se fi gandit nimeni la bietii parinti care lucreaza pana tarziu. Si ca sa-i raspund si lui Cami, nu, scoala la care va merge Tommy nu are program after school.

Saracuta Bia ce zi plina de evenimente a avut. Bine ca s-a terminat. Nu ai spus, dar banuiesc ca bebe este bine, nu? De ce o fi plans el asa?

Irinusha si Cami, intr-adevar, seamana fetele voastre. Sunt atat de scumpe incat imi dau si mie dorinta de a avea una.

Va doresc o zi frumoasa in continuare.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b4.lilypie.com/zqZGm5.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/photos/dcppopa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

nally!!!! felicitari duble!! uau, ce bucurie pe tine!! ce ma bucur si eu pentru tine! sanatate multa si iubire cita-ncape!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Lia si Maya, mari"

www.seansimon.com/Images/2007/Images2007.html" target="_blank">"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Iulia Uite suflu cu putere sa vina odata si la voi primavara. Cred ca bb s-a speriat si probabil ca l-a durut si ceva. S-a linistit dupa un supozitor cu paracetamol.

Laureta Sarcina usoara colegei, sa-i traisca baietelul si sa fie sanatos.

Monet gata sesiunea? Ce iti mai fac fetele?

Io abia am ajuns la munca. Bia nu s-a dus azi la gradi pt ca aveau nu stiu ca inspectie la grupele pregatitoare. Ne-am petrecut dimineata cu treburi prin casa. Ia iesit Biei pe nas de atata treaba . Spalat vase, rufe, maturat si alte cele. Da i-a placut cum mirosea dupa aceea in casa. Am lasat-o sa mearga cu tasumare in parc.

pentru pitici si pentru mamici
Sa aveti un sfarsit de saptamana frumos si un inceput de primarara minunat.




Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

De MATISOR
Sanatate, fericire, iubire, implinire si un gand bun, e tot ce va doresc.

(emoticon cu martisor ghiocel)

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Un gand bun


va pup

Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurina spune:

Salutare mamici cu pitici!

Va doresc o primavara minunata, care sa va aduca numai bucurii!!!
Un gand special pentru Laureta si Nally, felicitari si sarcina usoara!

Sper sa revin in curand, am lipsit o perioada lunga si din pacate motivat, fiind foarte bolnava. Inca sunt in refacere:(

Un martisor special de la Mihnea pentru domnisoare si doamne!!!

multi pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

dragelor,

"absenta" mea dintre voi e doar lipsa de timp - programul scoalii asteia la care merg acuma e foarte, foarte intensiv, nu pot face nimic altceva decit sa ma ocup de scoala (cu toate ca ma topesc de doru' copiilor, mi-ar fi mult mai greu sa fiu si cu copiii, si cu scoala). vin de la scoala si ma ocup de studiat pina seara tirziu. ma mai uit la un film o data pe saptamina, daca apuc. in rest, abia apuc sa maninc si sa dorm. ii nebunie. am reusit pentru vara sa lucrez la o firma in west palm beach care-i la o ora jumate de noi (in orlando)- mi-or oferit aia sa lucru 4 zile pe saptamina a cite 10 ore si asa o sa pot petrece toate weekendurile din jumatea lui mai-iunie-iulie si jumate de august acasa, cu copiii si sean, 3 zile si 4 nopti la rind, toate cele 13 saptamini. in plus, o sa am vacanta citeva saptamini inainte si citeva saptamini dupa internshipu' asta. si nu-i gata. in septembrie, incepe anul 2 si ultimul pe care-l termin exact de-acuma-ntr-un an. doamne-ajuta. daca stiam ca-i asa de greu, nu ma aruncam in joc. sper sa merite.

fetele merg la scoala, la montessori - lia pur si simplu infloreste la scoala, asa de mult ii place - invata sa scrie si sa citeasca, is asa de mindra de ea! maya abia acuma se "dezgheata", ca-i printre cei mai micuti acolo. sean le duce dimineata la 8 si le aduce dupa-masa la 3. el lucreaza de-acasa, nu prea mult si de-aia vrea sa-si caute un alt job. o face, incet, incet. doamna care statea cu noi s-o mutat ca si-o gasit un iubit, asa ca sean creste fetele de unul singur - vedeti ce sot am? nu-mi vine sa cred ce se pricepe la toate, le gateste fetelor snitele si fripturi - multumesc lui dumnezeu pentru asa sot ce am..... eu, normal, ma simt vinovata ca-s absenta din viata lor acum, incerc sa fiu cu ei trei de cite ori pot. si sacrificiul asta il fac pentru binele tuturor, sper

hai, ca v-am bolunzit cu ale mele. va doresc din suflet numai bine si promit ca-mi fac timp, din cind in cind, sa va scriu. aveti grija de pui - nu exista ceva mai pretios pe lumea asta pentru o mama...

am pus pozele cele mai recente cu fetele, mai jos.

va pup.

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Lia si Maya, mari"

www.seansimon.com/Images/2007/Images2007.html" target="_blank">"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput