Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Nico, multumesc.

Monet, succes la scoala si mult curaj. Am vazut pozele, tu arati superb, iar fetele sunt niste scumpe.

Laurina, refacere rapida.

De Martisor, va doresc o primavara insorita, multa dragoste si multe bucurii.



Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b4.lilypie.com/zqZGm5.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/photos/dcppopa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Monet, arati minunat si ai doua fete tare frumusele!


Va doresc si eu o primavara splendida!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Am vazut 3 fete frumoase foc (Mona, Lia, Maya)

S-a intamplat minunea! Am fost ieri la Szeged (Ungaria) si am gasit puzzle cu Thomas. N-am fost sigura ca il va face, e destul de micut (18 pe 18) si cu 49 de piese dar i-a placut la nebunie! Asa ca fiu-miu a stat si ieri si astazi de buna voie sa faca puzzle, l-a facut repede, singur fara ajutor, abia la al treilea puzzle din set a cerut ajutor. Deci se poate, trebuie doar sa gasesc ceva ce-i place. Am vazut si cu 60 de piese de vreo 3 feluri data viitoare i le iau. I-am luat si cu scene din Cars si looney tunes, ii plac dar in comparatie cu thomas... prefera thomas clar.

Laurina sper ca acum esti bine... Multa sanatate si te asteptam sa ne scri!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

diana, ce fain ca-i place vladutului puzzle! vrei sa spui ca ai cautat unul special (cu trenuletu' thomas) si nu gasisesi? pai, altadata zi-mi mie ce nu gasesti, ca-ti trimit negresit.
lia e innebunita dupa puzzle-uri. face din toate, chiar variatiunea ii place mai mult. maia e si ea din ce in ce mai fascinata de puzzle, mai ales c-o vede pe sora-sa mai mare asa priceputa. stiti ce-i fain? cind maia se poticneste la puzzle, merge la lia, nu la taica-sau sau la mine. si lia nu se dezminte in ochii surioarei ei. sa le maninc, nu alta.....

tineti-mi pumnii: miine am doua examene grele: unu dimineata si altu' dupa-masa. si-apoi inca unul marti. (nebunie, of).

carmen, mersi de cuvintele frumoase.

iulia, iti multumesc si tie.

de-abia astept s-ajung acasa marti seara. m-asteapta fetele la aeroport.

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Lia si Maya, mari"

www.seansimon.com/Images/2007/Images2007.html" target="_blank">"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetelor mai trec si eu pe fuga pe la voi si vad surprize de proportii nu gluma...

Nally felicitari!!!! Nu-mi dai si mie retata??? Ca si asa mai vreau eu macar vreo doi si asa scap de convins sotul...:-)) Bravo mamico, si bravo si taticului! Sa fie sanatosi iar tu sa ai o sarcina de vis si o nastere usoara. Cred ca va trebui sa intri in concediu de maternintate mai repede, ca sa nu nasti mai devreme, nu? Spun prostii?

Diana, fiu-meu nu prea are rabdare sa faca un puzzle cap-coada singur. Daca stau eu cu el, il facem amandoi, asa ca sincer vorbind, nu stiu de cate piese sa zic ca ar fi el in stare. I-a placut mult un puzzle primit din Romania de la bunica. E un puzzle din cuburi de lemn, cu Percy si Thomas si MAvis, si Berti. Da nici la ala nu lucreaza singur decat rar, desi nu e mare, are 9 blocuri doar. Lui ii plac mult jocurile de-a mers cu maimutoii in campimg, la mare, de-a mers cu maimutoii cu avionul, cu trenul, de-a pitilusu', de-a "vine Mos Craciun" sau alte asemenea minuni... Astea sunt favoritele lui. Cand mergem cu masina sau asteptam la doctor de ex, ii place sa ne jucam cu niste cartonase cu intrebari "Brain Quest" Sunt interesante si educative, facute pe varste. Si astea pentru 3-4 ani stie sa le faca cu foarte mici exceptii. La un moment dat aveam unele pentru 5-6 ani si se descurca si acolo la multe din ele, dar nu chiar la toate. Apoi, mai avem o carte "Get ready for Kindergarden" cu tot felul de intrebari de genul " incercuiti obiectele identice" " incercuiti obiectele de aceeasi dimensiune" , labirinturi (care lui ii plac in mod special), desenarea cifelor sau literelor (la asta e tare lenes, se plictiseste repede)... Da eu nu ma stresez daca nu ii place sa joace un joc logic, ma gandesc ca e mic si e bine sa se bucure si de jocurile astea copilaresti ca sa zic asa. Oricum, sper sa aiba rabdare la scoala, ca mie de asta mi-e putin teama.

Iulia, iarta-ma, nu m-am tinut de promisiune. Dar nu am uitat. Scriu curand. Pupic

Laureta la multi ani mamica cu burtica. Sarcina frumoasa, sa treaca greturile repede si sa ai un bebelus sanatos si o nastere in doi timpi si trei miscari. Sau tu faci cezariana?

Nicoleta ce mai patanii si pe voi. Bia e mai nazdravana decat sunt fetitele de obicei, asa-i? Eu eram amai baietoasa cand eram mica.

Mai Irinusho, pai tu te lauzi ca nu mai vrei copii si invidiezi oamnii pentru ca o sa mai aiba unul suplimentar???? Ia vezi, poate iti analizezi tu mai bine vrerile si mai vine vreo Meli mica si scumpica :-)) Hai nu ma bate, ca stiu ca ai pregatit bata de data trecuta... Sanatate multa, vezi ca daca nu dormi nici de tuse nu scapi.

Ioana sanatate multa, greu trebuie sa fi fost.

Monet, bafta la examene, ce bine ca o sa petreci timp si cu cei dragi la vara. Nu cred ca as fi putut fi asa darza ca tine pe o perioada asa lunga, departe de ei. Pupici multi. Sa treaca repede si perioada asta de un sa puteti fi cu totii impreuna din nou. Intr-adevar ai un sot tare bun, dar cred ca stie el ca are pentru ce sa lupte...

Fiu-meu a fost cu tuse seaca urata rau de tot, acum ii fac puffers (nici nu stiu daca asa se scrie), spray de care se da la astmatici. Dar nu are astm si doctorul a zis ca nici nu crede ca o sa faca, ca e destul de marisor deja. Dar ca e posibil ca din cand in cand sa aiba nevoie de spray-ul ala sa il ajute. Iar eu la ciclu am avut o balonare cu dureri ascutite cumplite, n-am putut dormi noaptea decat pe o parte, nu puteam nici sa stau pe scaun. Nu stiu ce poate sa fie, am inceput sa iau un altfel de fier care cica se asimileaza mai bine, nu stiu daca ar putea fi de la el, ca pe cutie nu scrie de efecte adverse. Si am probleme tot mai des cu stomacul. Da zilele astea suntem toti bine, asa ca incerc sa ma bucur de mirosul zambilelor de pe masa si de nebuniile lu fiu-meu.

Pupici la toate

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare fete dragi!

"La multi ani!" intarziat de MARTISOR!!! O primavara asa cum vi-o doriti!!!

Vin si eu cu vesti:
Am fost azi la control de inimioara de Melisor si are o inimioara sanatoasa si puternica (ca a lu' tati :))!!! Ura!!! Am scapat de o grija (ca io-s panicoasa si trebe sa am negru pe alb ca-i totul ok :)).
Si daca tot am ajuns la clinica de copii, l-am dus si pe fi-miu la un doctor bun, ca de ieri are iar febra mare ... tonsilita. Ieri, fiind inca la München, am fost cu el acolo la dr. de urgenta, si m-a trimis acasa ca-i copilul sanatos, sa lupte corpul, ea nu vede nimic ... si am vazut noi, ca nestiutori, ditamai puroiul pe amigdale. Aveam niste draci de imi venea s-o strang de gat ... dar vorba lui Boby, i-am fost antipatica. Dar e bine si asa, a primit medicamentatia buna, cu intarziere, dar barem a primit-o.

Laurina, multa sanatate!!!

Mona, bafta maine! Tinem pumnii stransi, stransi! Am vazut doua fete superbe (ce mare si frumoasa e Maya!!), dar pe mamica lor n-am vazut-o ... am sarit vreo poza? Ups!

Irinel, mi-am dorit intotdeauna gemeni ... la Cris am sperat, mai ales ca avem in familie. La Melie mi-a fost putin frica pana la prima ecografie :D ... cine mai ma intelege?! Dar zau, daca nu ador gemenii! Eu tin pumnii in continuare! Si da, fierul face probleme la intestine, eu, de. ex., cu colita nu am voie fier pe cale orala (de aceea eu fac inj. cu fier intravenos ... si tot prin boala pierd si nu asimilez fierul) ... iti recomand alt tratament. Inj. cu fier intravenoase chiar nu-s rele, se asimileaza mai repede si mai bine ... daca ai nevoie, iti spun si preparatul. Pupici! ... si vezi, ai grija, tot cu bata sunt ;)

Fetelor, am pus si eu o intrebare si pana vineri nu raspunsese nimeni ... trebuie sa mai bag un ochi, sa vad. Dar va intreb si pe voi: la fetite se taie motul, sau se rupe doar turta? Cum e? Intreb pentru o prietena (cu fetita de 1 an) si ptr. noi in curand. Multumesc ptr. ajutor!

PUpici si o saptamana faina! Eu mi-am pus baba pe 5 ... sa vedeti ce zi cu soare o sa fie! :) ... si chiar de nu-i adevarat, tot asa o sa va spun ca a fost :D ... sac! :)))

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
La Multi ani fericiti!
Irinusha, baba mea ar trebui sa fi fost pe 2 (2+0 ); ups, cred ca o sa fie un an agitat rau, ca a fost ceva vant.. Ma bucur pentru inimioara vanjoasa de melie; sanatate multa nazdravanului Cris
Irinel, cu ovulatia cum stai? ceva chisturi nu ai? sper sa ti se indeplineasca dorinta cat mai repede,asa cum vrei tu!
Se pare ca faceti o multime de joculete, bravo.
Avem si noi carticele asemantoare, una ceva gen matematica pt. incepatori si una ne jucam si invatam (nu le am acum sub ochi, sa spun titlurile exacte).Sunt folosite la grupele pegatitoare, se gasesc in librarii (eram sa scriu farmacii )
Monet, bafta! sa treaca timpul cat mai repede sa iti imbratisezi minunile! Irinusha, pai cum sa o vezi pe Monet, cand ea este mica ca o copilita? felicitari Mona,arati superb, ca o pustoaica!

Sebastian are de cateva zile ceva probleme existentiale ; ma intreaba ce se poate face ca zilele sa se intoarca inapoi .Intr-o zi chiar l-a podidit plansul..


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Diana,si noi suntem (inca) mari fani Thomas.Avem un puzzle cu el care se poate face pe podea, l-a facut din prima -deh, acolo unde este pasiune si interes, totul merge mai usor. Daca vrei sa ii mai cumperi, gasesti aici:
http://www. crazytoys .ro/jucarii/Jocuri-si-Puzzle-64/Thomas-Friends-131/ (fara spatii..)


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Mona, multumesc, esti f f draguta! (nu zic nu poate odata tot apelez la tine cu ceva de cumparat si trimis din SUA...) Minunea era ca a facut puzzle de buna voie si cu placere, nu ca am gasit puzzle cu tomas. Am vazut si la noi de ceva vreme pe linkul dat de Cami (multumesc, stiam de el, cum nu...) dar ma costa curierul din Buc cat puuzzlelul... Asa ca am studiat, stiam ca gasesc la unguri si nu m-am stresat. Fain ca ai fete mari si cuminti, trebuie ca sunt un deliciu impreuna. Bafta la examene!

Irinel, eu iti tin pumnii stransi! Carti dinalea avem si noi si face cu placere (impreuna cu noi desiur!).

Irinusa, ma bucur ptr Melie! Pupici lui Cris sa se faca repede bine! Noi la Timi i-am taiat si motul si i-am rupt si turta, nu stiu daca asa se procedeaza de obicei dar eu asa citisem pe aici pe undeva si cum ma distreaza ceremoniile astea mi-a convenit si le-am facut pe amandoua. Uite si poze de la noi incepand de aici http://good-times.webshots.com/photo/2741533530072067654MnGwKU (puteam sa scap ocazia sa pun linkul?.

Edit ca trimisese deja Timi mesajul...

intrebare la fetele din Sua sau Canada cunoasteti vreo modalitate mai ieftina de trimis colete din Sua/Canada in Romania? Mai ieftina decat posta canadiana sau americana si bineinteles sa fie sigura . Nu-i musai sa fie rapida...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

diana, taica-meu ii abonat la un ziar romanesc tiparit la new york si au in el gramada de reclame cu "trimis colete" ieftin, frumos si lin cre' ca multe au destinatia bucuresti, deci asa se face economia la plata fatza de posta normala. daca dupa ce primesti coletu'n bucuresti, poti sa-l livrezi ieftin la tine (arad, da?), poate merita. vrei sa ma uit in ziarele lui taica-meu?

irinusha!! ce ma bucur sa aud de Amelie - da' tu nu-ti faecai probleme, nu? Ca io nu-mi faceam pupici buchisiti copiilor - sanatate lu' crisu' - si tie! nu stiu nimic de motzuri si turte. io-s mai pe linga, le fac cum ma taie capu' orisicum.... in general, zic, nu motz sau turte, restu' vietii

anacami, ce mi-o placut sa citesc ca sebi isi pune probleme din astea. filozof ajunge! o sa aiba viata buna, destept baiat ai - precis ca si micuta calca pe urmele lu' frate-sau. care-i relatia dintre ei? cit ii diferenta intre ei?

examenele de azi or trecut: unu o fost mai usurel, celalalt o fost supergreu, m-am scremut (nu la propriu, as vrea io :)) din toti creierii sa scot un raspuns ca lumea - o fost foarte, foarte greu (finantzele corporatiilor). miine mai am un examen, strategii ale guvernului in business-ul firmelor private si publice. o sa fie un buchet de eseuri de scris - ma bazez pe simtu' meu de scriitor om vedea ce iese.

miine seara zbor acasa! de-abia astept!!!!!!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Lia si Maya, mari"

www.seansimon.com/Images/2007/Images2007.html" target="_blank">"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput