LMA Braduti frumosi! ian-feb05 (60)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica, ma bucur tare ca l-ai vazut.
Si Tomasa mi-a scris ieri intrebandu-ma daca e cumva Rayan intr-o reclama, si tare m-am bucurat ca l-a recunoscut fara sa fie pusa in garda.

Acum ma pregatesc sa ii fac o programare la un ORL-ist fff bun, sa vedem daca se va pune problema de scos polipii sau nu.
Eu sper sa nu se ajunga acolo, dar una dintre cauzele otitelor este aceasta, iar eu nu vreau sa se ajunga la complicatii.
Ieri a dormit foarte mult Rayan, dar azi dimineata era fresh, zambaret, totul ok.
Bine, sta acasa, urmeaza tratamentul si apoi vedem la control ce si cum, desi, acum voi sta cu un ghimpe in inima, ca daca face iar otita?
La ultimul control totul era ok, nu mai era deloc rosu timpanul, si de fapt nu era trecut 100%, din moment ce intr-o saptamana s-a acutizat iar.


Referitor la reclama, nu a fost usor, dar el s-a simtit excelent.
E mult de povestit, a fost frumos, dar si obositor.
Cel mai important este ca el a fost ok, fericit, s-a simtit in elementul lui. Faze haioase au fost, si acum rad cand mi le amintesc, dar e normal cu copii asa de mici.
Chiar aseara ma intreba cand filmam urmatoarea reclama....hehehe, de parca ar fi asa usor.
Pana sa ajunga sa filmeze reclama, a trecut printr-un casting, iar abia dupa ce l-au ales a fost filmarea.




Ce fac puii tai, sunt bine?




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ioanaiub, ce copii frumosi ai! Acum am vazut pozele voastre, sa va traiasca! Ce varsta are fetita?
Erica, abia sambata voi face tortul cu pricina si pozele cred ca saptamana viitoare le voi incarca pe web. In seara asta ii fac un tort de portocale ca sa serveasca maine copiii la cresa.
Crinuta, te cred ca esti f emotionata cand apare R la TV. Am urmarit si eu un pic aseara la Prima, dar n-am prins. Spotul ruleaza la toate posturile? Vezi daca posturile unde apare reclama sunt si online. E mai usor sa faci o captura de pe PC_ul tau (decat de la TV) cu un soft pt asa ceva. Sotul ce-a zis? L-a vazut?
Alina Gabriela, imi pare rau pt desele imbolnaviri ale fetei. Dar la 14.5 kg eu zic ca e bine. M al meu are 13 kg, desi mananca, dar deh, iedul alearga toata ziua.
Aaaa, mai nou, M mi-a dat o noua titulatura: "hotzomana dulce"! Termenul "hotzoman" e imprumutat de la bunica-sa, iar "dulce" e adaugat din capul lui.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Liviana, cum te descurci cu 2 baietei? Noi facem parte din categoria parintilor epuizati energetic si cind ne mai intreaba cineva pe cind al doilea copil ne-apuca un ris incontolabil. Clara face parte din categoria copiilor care se poarta intr-un fel cu bunicii, cu educatoarea etc si cu totul altfel cu parintii, da' total diferit, de parca ar fi un alt copil. Cred ca am gresit pe undeva pe la educatie, insa nu stiu unde.
Shobo, felicitari pentru perechea perfecta!
Crinuta, felicitari pentru micul actor! Stiu foarte bine cit de greu este, pentru ca lucrez in marketing si am facut numeroase spoturi cu piticuti. Am vazut parinti disperati sa le apara copii in spoturi, ceea ce chiar n-am inteles ca parinte. Important este ca pentru copil sa fie perceput doar ca distractie, nu ca o obligatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Alina, so far, so good. Si noi suntem epuizati mai ales seara, dar fiind 2, se mai joaca oarecum impreuna, de fapt isi dau atentie recirpoc, isi impart jucariile etc. M merge ziua la cresa, iar B sta cu bona. In week-end iesim cu ei sau mai lasam pe cate unul la socri pt cateva ore ca sa ne rezolvam treburile casnice. Si M sa stii ca se comporta diferit la cresa/bunici/acasa. Intr-un fel e normal asa, pt ca si atentia/comporatmentul acestor persoane e diferit.
E greu, dar si frumos! Mor de placere cand ii vad impreuna.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by alina_gabriela9

Liviana, cum te descurci cu 2 baietei? Noi facem parte din categoria parintilor epuizati energetic si cind ne mai intreaba cineva pe cind al doilea copil ne-apuca un ris incontolabil. Clara face parte din categoria copiilor care se poarta intr-un fel cu bunicii, cu educatoarea etc si cu totul altfel cu parintii, da' total diferit, de parca ar fi un alt copil. Cred ca am gresit pe undeva pe la educatie, insa nu stiu unde.
Shobo, felicitari pentru perechea perfecta!
Crinuta, felicitari pentru micul actor! Stiu foarte bine cit de greu este, pentru ca lucrez in marketing si am facut numeroase spoturi cu piticuti. Am vazut parinti disperati sa le apara copii in spoturi, ceea ce chiar n-am inteles ca parinte. Important este ca pentru copil sa fie perceput doar ca distractie, nu ca o obligatie.

Alina si Clara Ioana (6.01.2005)





Mie personal mi s-a parut fascinanta acea zi cu filmarea, sincer. Domeniul mi se pare fascinant.
Rayan la fel, s-a comportat ca si cum era o joaca.
In nici un caz nu l-as chinui daca as observa ca nu ii face placere, ca efortul e prea mare.
El va lua mereu aceste decizii, iar in momentul in care va spune stop va fi stop.
Vreau un copil fericit, echilibrat.
Nici macar cu muzica nu am ambitii, mai ales acolo, unde e chin intr-adevar.


Poate imi mai povestesti despre job-ul tau, eventual pe PM.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani!

20 Sebastian (Clara03)

Clara ce mai faceti voi? Ce mai face Sebi si BB 2 al vostru? Sper ca sinteti bine si ca ati crescut frumos

Shobo am vazut si eu pozele cu voi, ce frumoasa e printesa ta! Si Codrin, cind de mult s-a schimbat de cind l-am vazut ultima oara

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, l-am vazut si eu pe Rayan, pe Romantica, e foarte scump cu zambetul lui larg! Felicitari pt. reclama!

Shobo, ce dulcica e Ana, sa creasca mare! Si Codrin, tot blondanet a ramas si s-a inaltat. Chiar eram curioasa daca ti-a mai facut epiziotomie, ma bucur ca a fost doar una mica si a trecut repede.

Ieri am fost si eu la control, bebita e maricel, are deja 1700 g, e cu capul in jos, toate bune. Mai putin un streptococ ce mi-a iesit la analize si mi-a dat ampicilina E, scapam noi de el!

Liviana, multumesc ca ai intrebat de noi!

Oana 30+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Urez si eu La multi ani! copilasilor care au mai adaugat un an zilele acestea in care n-am mai intrat pe forum, cu scuzele de rigoare pt intarziere, dar am avut pb cu pc-ul...

Crinuta, puii sunt bine, multumesc. La gradi lor e epidemie de varicela asa ca ii mai tinem acasa inca. Incerc sa-i ocup toata ziua cu cate ceva, dar e cam greu datorita nevoilor diferite. Cu Eric fac "lectii", adica scriem litere, cifre, invatam engleza, iar Ruxi ne cam incurca pt ca ar vrea sa scrie si ea, dar evident nu-i iese si-i belea mare pe capul meu.

Rayan a mai avut otita in ultimul an? Stiu ca pb operatiei se pune in caz de otite repetate (peste 3 in 6 luni). La ce orl-ist mergi?

Alina Gabriela, bine-ai revenit in gasca!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Ce ma enerveaza ca nu pot sa colorez/bolduiesc numele cu noul meu Windows!!


Patricia, te rog mult daca esti prin zona sa-mi spui si mie ce si cum ai facut tu cu creveti si avocado, ca am citit pe fuga la momentul respectiv si nu mai gasesc unde ai scris. Mi-ai facut o poftaaa! Am cumparat azi creveti si avocado si as vrea sa fac maine.




Bubu, chiar voiam sa te intreb ce-ai facut la control. Mai citesc uneori la odisee... Las` ca scapi tu de streptococ, din cate stiu cu ampicilina nu-s pb in sarcina.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Multumesc fetele.
Bubu, ma bucur ca l-ai vazut. Colegele mele se chinuie de 2 zile sa il vada, si tot nu reusesc.


Erica, Rayan a facut pentru prima data otita, acum 2 saptamani, daca iti amintesti, dupa acea rino-faringita acuta, cu tot efortul de a-i curata nasul.
Dupa 10 zile de antibiotic verdictul la control a cost ca s-a vindecat si am oprit antibioticul, iar la o saptamana a facut iar, de fapt nu iar, ci cu siguranta e tot acea otita, netrata complet.
Mi-e doar ca intr-un interval f scurt a luat deja 3 antibiotice, el, care pana la 2 ani nu luase nici un antibiotic.
Sper sa nu se mai repete, dar pentru ca la controlul de ieri polipii erau mariti, voi dori ca dupa vindecare sa il duc la Dan Gheorghe, de la Sanador ( si Budimex), de care am auzit numai de bine.
Chiar si Calapod il stie, a fost la Medicover, si mi-a confirmat ca el e genul care face orice, dar nu trimite la operatie.
Ma rog, poate nici nu se va pune vroedata problema, dar acum simt eu nevoia sa mai am o parere, avand in vedere otita asta care cedeaza atat de greu.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput