LMA Braduti frumosi! ian-feb05 (60)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cand punem de o intalnire?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Erica, iti trebuie vreo 3 avocado cam la 500g creveti. Faci o pasta din pulpa avocado si pui dupa gust sare, piper, putina zeama lamaie, usturoi, o lingurita maioneza (dar merge si fara) si pui o parte din creveti in compozitia asta si o parte ornezi salata cu ei intregi.

am mai facut si asa, si mi-a placut la fel de mult: morcov ras (1-2), o telina mica, sare, piper, putina maioneza si salata verde, crevetii intregi prin salata. si daca vrei poti sa tai si avocado prin ea.

ma declar indragostita de avocado, abia acum am dscoperit si eu ce bun este cu paine prajita: avocado se freaca putin (trebuie sa fie dstul de copt), se pune putina sare si zeama de lamaine, dupa gust putin usturoi pisat sau nu si se unge pe paine prajita. ceva mai bun nu am mincatsi este si f sanatos.

Cu ce browser intri pe net? stiu ca Motzilla nu te lasa sa bolduiesti, colorezi.

eu vreau intilnire.

Patricia si Rebecca (05 Februarie 2005)
http://lilypie.com/pic/080205/WuwT.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu

Erica, iti trebuie vreo 3 avocado cam la 500g creveti. Faci o pasta din pulpa avocado si pui dupa gust sare, piper, putina zeama lamaie, usturoi, o lingurita maioneza (dar merge si fara) si pui o parte din creveti in compozitia asta si o parte ornezi salata cu ei intregi.

am mai facut si asa, si mi-a placut la fel de mult: morcov ras (1-2), o telina mica, sare, piper, putina maioneza si salata verde, crevetii intregi prin salata. si daca vrei poti sa tai si avocado prin ea.

ma declar indragostita de avocado, abia acum am dscoperit si eu ce bun este cu paine prajita: avocado se freaca putin (trebuie sa fie dstul de copt), se pune putina sare si zeama de lamaine, dupa gust putin usturoi pisat sau nu si se unge pe paine prajita. ceva mai bun nu am mincatsi este si f sanatos.

Cu ce browser intri pe net? stiu ca Motzilla nu te lasa sa bolduiesti, colorezi.

eu vreau intilnire.

Patricia si Rebecca (05 Februarie 2005)
http://lilypie.com/pic/080205/WuwT.jpg



Multumesc mult. Cred ca e delicios! Cred ca nu mai am rabdare pana maine si-l fac azi. Si eu sunt fan avocado, il mananc gol.


Da, intru cu Modzilla, care pare mai fain decat IE. Nu stiam ca el e "vinovatul".





Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Si eu vreau intalnire, dar saptamana asta sunt ocupata, inclusiv in we. Apoi saptamana viitoare vine sorella si sta la mine pana naste, asa ca nu ma indur s-o las singurica. Poate nu va grabiti asa tare...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Erica, stiu sigur ca el e. acasa intru din cind in cind cu el cind nu merge Avant sau IE.

Patricia si Rebecca (05 Februarie 2005)
http://lilypie.com/pic/080205/WuwT.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica, nu e nici o graba.
Te asteptam, don't worry, sau la o adica, mai facem una, ca tot am ramas in urma cu intalnirile.


Bubu, ce face burtica? Poze noi?


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Crinuta, de-asta iti si spuneam ca i-am dat Clarei timp de 3 saptamini antibiotic pentru otita, desi era bine la citeva zile dupa tratament, pentru ca daca tii doar 10 zile medicatia, sansele sa reapara sint foarte mari, chiar daca nu se mai vede nimic. Stiu asta de la dr., ca mi-a repetat de vreo 3 ori in timpul consultatiei sa nu-i intrerup antibioticul cu nici un chip. In problema job-ului, oricind cu placere, mai ales ca eu sint pasionata de ce fac, numai sa-mi spui ce vrei sa stii.
Dana, la noi cu varicela a fost o intrega odisee: eu am luat-o de la nepotul meu, de aratam ca un dalmatian da' pe rosu, dupa care Clara a luat de la mine si a facut o forma foarte usoara de vreo 20-30 bubite, care au disparut in mai putin de o saptamina. Am fost tare multumita ca i-am facut vaccin, pentru ca desi a fost expusa puternic la virus a scapat foarte usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Liviana, ma bucur ca ti-au placut "ciuchilutii" mei ... Mara are 7 luni, o sa mai pun niste poze mai recente cand o sa am mai mult timp. David a fost bolnav si nu l-am mai dus la gradinita, pana se mai intremeaza, asa ca acasa cu doi copii mici nu mai am timp si de alte "distractii", desi ar trebui sa-mi fac timp

aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, aseara am recuperat ce-ati scris, n-am apucat sa va raspund ca eram cheauna dupa ce-am asteptat atat la octor...si m-am bagat in patut si am butonat numai la reclame si pe la 23:30 pe Romantica am vazut reclama cu zane! O mai vanez si azi, ca vreau sa mai vad baiatu'!

Am pus o poza in albumul bb2, e facuta ieri, s vedeti ce mare e burticaaaa...bine, e facuta si de-aproape poza...

Dana, sper si eu sa scap de streptococ, mama lui, de unde a venit...Tutu zicea ca poate rupe membranele, dar sper sa treaca de la ampicilina!

Pana acum nu m-am incumetat sa iau avocado, dar tot imi faceti voi pofta sa incerc...cu paine prajita, hmmm...

Pai sa ziceti cand puteti la intalneala si vin si eu daca pot.

Ioanaiub, i-am admirat si eu pe puii tai, sunt niste scumpi si niste frumosi!

Liviana, am bagat un ochi si la baietii tai, ce-a mai crescut Bogdanel!!

Patricia, eu te pandesc, poate-poate vii cu o veste de bb2!!

Oana 30+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahahaha Bubu, m-ai amuzat. Asa am facut si eu, eu, care inainte, cum dadeau reclame cum schimbam canalul, acum le " vanez". La fel si colegele mele, cunoscuti, etc.
Imi si place reclama, si cu ocazia asta am mai vazut si altele reusite.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput