Cel mai neinspirat cadou CAP. 2

Cel mai neinspirat cadou CAP. 2 | Autor: ioana_p76

Link direct la acest mesaj

Deschid un capitol nou la acest subiect, deja la vechiul capitol se incarca paginile f greu.
Asteptam in continuare povestile voastre despre cele mai neinspirate cadouri pe care le-ati primit sau facut.

CAPITOLUL 1

Ioana
animalutele mele iubite

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Daca tot am deschis un nou capitol, hai sa va povestesc si eu ce cadou i-am facut soacra-mii cand a implinit 50 ani (mentionez ca in perioada aia aveam pata pusa pe ea din diverse motive)
Deci i-am luat un set fular si caciula neagra, model de baba si niste papuci de casa, bleumarin tot un model de baba, le-am cautat pana am gasit. I-am luat si flori (crizanteme - oricum era sezonul lor -dar mie nu-mi plac deloc)
La prima vedere nu ar fi avut ce comenta, chiar ma gandesc daca si-o fi dat seama ca a fost un cadou luat "la misto" (ar fi fost un cadou mai degraba potrivit pt cineva de 70 ani)
Oricum, daca fiul ei nu s-a ocupat sa-i ia cadou, m-am desfasurat eu in voie
Insa apoi am avut ceva remuscari, dar mi-au trecut repede





Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Cum de n-am vazut subiectul acesta pana acum!?!
Ziua mea de nastere este mai speciala decat in cazurile obisnuite; este un fel de 3 in 1 fiindca sunt nascuta chiar in ziua de Craciun si ma mai cheama si Cristina, ca atare, de obicei, cadourile pe care le primesc (de la familie in special) sunt consistente si mai mereu am primit exact ce mi-am dorit, insa de 2 ani incoace fratele meu se pare ca si-a pierdut complet inspiratia astfel ca poate sta cu cinste la acest subiect cu urmatoarele cadouri: acum 2 ani am primit de la e un vas de lut pentru sarmale (in conditiile in care nu fac sarmale si nu-mi place sa le fac), iar anul trecut, cel mai neinspirat, am primit de la el o sticla de tequila (in conditiile in care eu nu beau). Mi-e si frica de ce ma asteapta anul acesta.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, nu mai aveti povesti haioase despre cadourile pe care le-ati primit?
Sper ca nu s-au epuizat in primul capitol, care a fost foarte distractiv!

Amaya, nici nu stiam ca exista vas de lut special pt sarmale. Si ref la sticla de tequila, poate fratele tau s-a gandit ca nu strica sa bei putin de ziua ta si de Craciun

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

fetelor, aveti rabdare, vine Sf.Valentin, apoi martisorul....vine "marfa noua"


Amaya, si eu sunt nascuta a doua zi de Craciun si 'patesc' acelasi lucru....chair daca nu ma cheama si Cristina....te invit la capitolul Prieteni dintotdeauna, la capricoarne, daca vrei sa vorbesti cu fete nascute in zodia capricornului

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

..flori de plastic n-a primit nimeni???
eu am un brat....si bibelori lucitoare ..o geanta...

Eu lucrez in invatamant si predau undeva la tara , iar dragii mei copii numai asemenea cadouri imi fac...
Nu k as vrea doamne fereste altceva( micutii de ei nici n-au bani),dar partea rea e k trebuie sa le pastrez caci uneori ma viziteaza si ma intreaba unde sunt, caci ei doar mi le iau "k amintire"...iar eu cand stiu k vin, k sa nu-i dezamagesc, incep sa insir cateva prin casa...


Madalina26
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Nu stiu daca e cel mai neinspirat, dar a fost un gest extrem de nepoliticos. In ziua nuntii, in momentul in care primeam invitatii la restaurant, soseste o matusa a sotului si radioasa, ne da un pachetel, "casa de piatra" etc...era un parfum f bun, de firma, dar numai unul, pt el!Oare ca sa-l iubeasca mai mult sotia?

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Mi-am mai amintit cateva cadouri neinspirate...Am primit acum cativa ani de la sotul meu, de 8 martie, un prajitor de paine si un storcator de fructeSi acum isi aminteste, de cate ori face suc, cat de tare m-am suparat...plus ca a luat ce era mai scump (storcator de 100 USD), lucru trainic domnule!
De la mama am primit odata 10 perechi de chiloti de bumbac albi cu patratele verzi:))))))). Aveam 18 ani. Mi-a zis ca toate colegele au luat pe fetele lor:)), io de ce ma supar?

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Acum 3 ani, de ziua mea, am primit o avalansa de cadouri care m-au scos din sarite, la un moment dat am devenit chiar paranoica si m-am gandit ca prietenii mei au facut chestia asta dinadins...

First a fost un pulover pe gat, primit cu mentiunea "Am vazut ca n-ai asa ceva". Da, n-aveam, ca-s probabil neam cu Petre Roman si imi creste capul direct din umeri, gatul e o chestie sublima dar inexistenta... Normal ca nu purtam nimic pe gat, ca mi s-ar fi vazut doar ochii... Oricum, scuzabil, am zis.

Alt cadou a fost o bluzita de voal transparenta si decoltata pana la buric. "Sanii" mei nu depasesc, in volum, doua nuci uscate. Da' am apreciat ca prietenul respectiv m-a vazut a doua Pamela Anderson si mi-a luat ceva in care sa-mi incapa "dotarile". Inseamna ca n-am dat degeaba banii pe sutiene cu munti de pernutze...

Am mai primit si un trening XL. Eu aveam si atunci 45 de kile (pardon, acum am 48!!), deci XS imi era mare uneori. Pantalonii de trening cu pricina imi veneau binisor pana sub umeri, iar din bluza puteam sa-mi croiesc o pilota. Am vrut sa-i dau treningul lu' sotu' (mai implinit decat mine, doar 85 de kile...), dar era portocaliu. Si nu l-a vrut. Nici soacra-mea.

Astea au fost primite de la prieteni care ma cunosteau de ani de zile si ma vedeau chiar zilnic...

Cireasa de pe tort a fost atunci cadoul de la soacra-mea, un palmier de plastic cu niste fructe care aratau ca tartacutele, si "asa dragute erau ele galbene si palmierul verde!!!" (am incheiat citatul din soacra-mea...)Pe asta l-am trimis pe sotu' sa-l duca la gunoi noaptea, nu de alta, dar ma temeam sa nu ne vada vecinii umbland cu el pe scari...

Acu' pe bune: chiar trebuie sa desfacem toate cadourile cand le primim si sa ne prefacem extaziati de minunatia lor????? Ca eu, in seara aia, eram aproape de "rigor mortis" cat ma chinuiam sa zambesc apreciativ si mie-mi venea sa urlu...

PS: peste cateva zile e iarasi ziua mea...de-aia mi-am amintit de intamplarea de mai sus...am ramas cu sechele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Sunteti tare haioase :),pe moment imi aduc aminte de cadoul primit de ziua mea ,de la doi prieteni care au venit cu un suport de creioane in forma de piramida ,transparent in care intrau fix 2 creioane pt. ca asa era proiectat cu 2 locuri.Precizez ca ei nu erau ,,amarati,, si nici eu nu mai eram la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by puppe

Acum 3 ani, de ziua mea, am primit o avalansa de cadouri care m-au scos din sarite, la un moment dat am devenit chiar paranoica si m-am gandit ca prietenii mei au facut chestia asta dinadins...

First a fost un pulover pe gat, primit cu mentiunea "Am vazut ca n-ai asa ceva". Da, n-aveam, ca-s probabil neam cu Petre Roman si imi creste capul direct din umeri, gatul e o chestie sublima dar inexistenta... Normal ca nu purtam nimic pe gat, ca mi s-ar fi vazut doar ochii... Oricum, scuzabil, am zis.

Alt cadou a fost o bluzita de voal transparenta si decoltata pana la buric. "Sanii" mei nu depasesc, in volum, doua nuci uscate. Da' am apreciat ca prietenul respectiv m-a vazut a doua Pamela Anderson si mi-a luat ceva in care sa-mi incapa "dotarile". Inseamna ca n-am dat degeaba banii pe sutiene cu munti de pernutze...

Am mai primit si un trening XL. Eu aveam si atunci 45 de kile (pardon, acum am 48!!), deci XS imi era mare uneori. Pantalonii de trening cu pricina imi veneau binisor pana sub umeri, iar din bluza puteam sa-mi croiesc o pilota. Am vrut sa-i dau treningul lu' sotu' (mai implinit decat mine, doar 85 de kile...), dar era portocaliu. Si nu l-a vrut. Nici soacra-mea.

Astea au fost primite de la prieteni care ma cunosteau de ani de zile si ma vedeau chiar zilnic...

Cireasa de pe tort a fost atunci cadoul de la soacra-mea, un palmier de plastic cu niste fructe care aratau ca tartacutele, si "asa dragute erau ele galbene si palmierul verde!!!" (am incheiat citatul din soacra-mea...)Pe asta l-am trimis pe sotu' sa-l duca la gunoi noaptea, nu de alta, dar ma temeam sa nu ne vada vecinii umbland cu el pe scari...

Acu' pe bune: chiar trebuie sa desfacem toate cadourile cand le primim si sa ne prefacem extaziati de minunatia lor????? Ca eu, in seara aia, eram aproape de "rigor mortis" cat ma chinuiam sa zambesc apreciativ si mie-mi venea sa urlu...

PS: peste cateva zile e iarasi ziua mea...de-aia mi-am amintit de intamplarea de mai sus...am ramas cu sechele...

http://community.webshots.com/album/562454738QJIwNs?vhost=community&start=36




Asteptam prospaturi, atunci, daca tot e ziua ta peste cateva zile

Eu am primit odata, de 8 martie,de la sotul meu o statueta din ipsos, colorata cu mov , reprezentand un japonez. N-am priceput ce reprezinta. Evident, nu era cu niciun mesaj, iar in mintea mea era doar un bibelou si atat. Zilele trecute am dat peste el (peste bibelou) si zic: "il arunc, ce sa facem cu el?" Sotzul era langa mine: "Cum sa-l arunci, e cadoul de la mine??!!".
A trebuit sa-l tin pana a doua zi, sa-l arunc cand nu era el de fata. Sper ca a uitat de el .




Gabi, mami de Davidush . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Whether you think you CAN or you CAN'T,
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">_JURNAL DE STRUMF_ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . either way you are right.(Henry Ford)

Mergi la inceput