Cel mai neinspirat cadou CAP. 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by IreneCAM

Mi-am mai amintit cateva cadouri neinspirate...Am primit acum cativa ani de la sotul meu, de 8 martie, un prajitor de paine si un storcator de fructeSi acum isi aminteste, de cate ori face suc, cat de tare m-am suparat...plus ca a luat ce era mai scump (storcator de 100 USD), lucru trainic domnule!



uite asa, depinde de fiecare. Eu il rog pe al meu sot sa imi ia electrocasnice ca imi doresc multe si scumpe si zic si eu ca macar de sarbatori mi le iau si nu vrea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Lilia, adevarul e ca pana la urma s-au dovedit f utile. Dar atunci m-am enervat rau... voiam si eu ceva mai romantic.
Asa e, chestia cu darurile neinspirate e de multe ori subiectiva. Spunea cineva la cap. 1 ca a primit o sauna pt fata...taaare mi-ar fi placut sa o primesc eu...dadeam storcatorul la schimb

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

cel mai neinspirat cadou primit de mine de la primul meu barbat a fost un aspirator. Nu stiu ce planuri avea el pentru mine pe vremea aceea. Cel mai neinspirat cadou primit de barbate'meu e fost un cuc de sticla (bibelou). Inteleg sa-i dai unei femei asa ceva, dar unui barbat? Oare nu-ti trece prin minte ca dimensiunea reala a primitorului de cadou s-ar putea sa nu concureze cu maretia bibeloului? Ce o sa simta el in fiecare zi cind da cu ochii de maretul cuc de sticla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Cu cateva saptamani inainte de Craciun am fost la dentist. Am intrat in cabinet si doctorita (care imi este si amica) deschidea un colet. (Aici se obisnuieste sa trimiti cadouri prin posta la prieteni, colegi de breasla sau aprteneri de afaceti inainte de Craciun. )
.... si cand a deschis cutia inauntru era o alta cutie enorma cu bomboane de ciocolata! Aratau bine, si erau de calitate dar eu am privit cam nepotrivit sa trimiti cadou bomboane de ciocolata unui medic stomatolog.
S-a distrat si doctorita si a zis ca probabil astea sunt pentru pacienti- ca sa mai revina !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by IreneCAM

Lilia, adevarul e ca pana la urma s-au dovedit f utile. Dar atunci m-am enervat rau... voiam si eu ceva mai romantic.


Sa vezi ce romantica am vrut sa fiu eu... ochisem niste tigai scumpe de pe un pliant si am vrut sa ii sugerez lui '' Mos Nicolae'' ce vreau. Le-am incercuit, am pus o scrisorica ca daca am fost cuminte, asta vreau... si asteptam fericita ca mosul nu are cum sa dea gres. Cu o zi inainte de Mos Nicolae, ieseam la cumparaturi si aud '' mosul '' de pe hol'' auzi, ia-ti bani sa iti iai si tigaile alea...'' am crezut ca fac infarct acolo... dar am avut grija pe urma sa ii scot ochii asa, ca mi-a luat si in plus la ce vroiam... iar el bombanea '' si tu, ai vrut romantism cu niste tigai...''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

cel mai neinspirat cadou primit de mine de la primul meu barbat a fost un aspirator. Nu stiu ce planuri avea el pentru mine pe vremea aceea. Cel mai neinspirat cadou primit de barbate'meu e fost un cuc de sticla (bibelou). Inteleg sa-i dai unei femei asa ceva, dar unui barbat? Oare nu-ti trece prin minte ca dimensiunea reala a primitorului de cadou s-ar putea sa nu concureze cu maretia bibeloului? Ce o sa simta el in fiecare zi cind da cu ochii de maretul cuc de sticla?



Super tare cucul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MAO spune:

Soacra-mea e cea care ma cadoriseste cu tot felul de lucruri inutile: multe vaze urate si/sau de dimensiuni ciudate (in conditiile in care eu mi-am cumparat unele foarte dragute pictate manual), cescute din acelea cu zodii (pe care nu le pot folosi si nici nu stiu unde sa le mai inghesui), cantar de baie (si eu si sotul suntem, cel putin deocamdata, subponderali), o lenjerie de pat de 1 persoana (avem pat dublu, dar s-o fi gandit ca ar fi bine sa dormim separat acum ca avem 2 copii ?!), o fata de masa plasticoasa (oribila), niste solnite atat de mici incat nici nu le-am gasit pe masa (singura data cand le-am folosit), un lampadar pitic, care nu avea nici o legatura cu apartamentul nostru. Asta era un cadou de casa noua de la o matusa, dar o consiliase ea. Cand l-am vazut, aproape ca m-a apucat plansul. Din fericire, s-a stricat dupa 2 zile si cand ne-am dus sa-l schimbam, nu mai aveau modelul. (Am luat altceva)

Copilului mare i-a adus o jacheta de iarna (e frumoasa, dar sta deja in dulap de 2 ani si tot nu-i e buna), chiloti de 6-7 ani (ea are abia 3 si este la categoria "musca"), muzicuta la care cantase tati cand era de varsta ei (ce curata trebuie sa fie dupa 30 de ani. Norocul meu ca am fost suficient de pe faza si am interceptat-o inainte de a o duce Alexia la gura. I-am dat-o inapoi sa o mai tina, ca acum o deranjeaza pe cea mica daca se apuca de cantat )... si lista poate continua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

quote:
Originally posted by petra

Cu cateva saptamani inainte de Craciun am fost la dentist. Am intrat in cabinet si doctorita (care imi este si amica) deschidea un colet. (Aici se obisnuieste sa trimiti cadouri prin posta la prieteni, colegi de breasla sau aprteneri de afaceti inainte de Craciun. )
.... si cand a deschis cutia inauntru era o alta cutie enorma cu bomboane de ciocolata! Aratau bine, si erau de calitate dar eu am privit cam nepotrivit sa trimiti cadou bomboane de ciocolata unui medic stomatolog.
S-a distrat si doctorita si a zis ca probabil astea sunt pentru pacienti- ca sa mai revina !

La toti numai bine!




scuze dar mie mi se pare f normal. si eu fac cadouri cutii de bomboane de ciocolata(praline) , flori sau o sticla de vin(nu toate odata).mi se par cele maI decente cadouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

quote:
Originally posted by Olguta12

nu stiu daca pot spune ca a fost neinspirat cadoul cu pricina, dar rautacios a fost sigur.
Acum 5 ani, cand am implinit 33 ani, am facut un bairam pe cinste acasa. Peste 35 de invitati, am facut curatzenie si am gatit cam 3 zile. Am primit cadouri frumoase, dar una dintreinvitate, pe langa cadoul "comun" care mi l-au dat mai multi prieteni, mi-a adus si-un tort de inghetzata- la sfarsitul lui Octombrie. Tre sa mentionez ca domnisoara cu pricina avea 21 ani, si vreo 42 kg cu tot cu bocanci si "ghiozdan" in spate.Se plangea mai toata ziulica ca e grasa, cu toate ca era masura 0 (!!!!!) adica...isi putea cumpara haine si dela raionul de copii. Eu pe vremea aceea pierdusem 5 sarcini in 6 ani si ma si operasem la coloana. Si aveam usor PESTE 110 kg. Dar cica eram dama "bine".
Dupa ce s-a spart targul la 5 dimineatza, am ramas o mana de oameni, vreo 5-6 la numar. Am intrebat cine vrea tort de inghetzata, l-am scos din congelator, si cand am desfacut cutia m-a luat cu ametzeala.
Tortul meu de inghetzata bengos era "decorat" cu o BALENA IMENSA. Cat era tortul, atit era si balena. Am luat frumusel balena de pe tort, am pus-o pe o bucata de carton,am acoperit-o, si am bagat-o inapoi in congelator. Tortul a zburat pe usa din spate, in plina curte.
A doua zi m-am dus si m-am incris la sala.
In 7 luni am slabit aproape 50 kg. Si la ziua ei de nastere, in urmatoarea vara i-am facut cadou..balena....

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

GALUSHCA IN ACTIUNE


Am copiat mesajul la noul capitol.
Apropo de cadoul primit de Olguta, ma gandesc cum le-or veni unora astfel de idei..

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Anu' asta, de ziua mea, am fost chiar rasfatata, in sensul ca am primit un singur cadou care nu mi-a placut...Ori prietenii mei mi-au mai invatat gusturile, ori ranjetele mele din anii trecuti (cand desfaceam cadourile de la ei) i-au pus in garda...
Deci: am primit un bibelou ultra-kitchos, cu trei elefantei de marimi diferite care stau la umbra a trei palmieri de aceeasi marime, elefanteii sunt roz, albastru si galben (?? licente poetice, probabil..., palmierii verzi, normal, cu auriu, (???!!!). Ceea ce rezulta e absolut hidos, dupa parerea mea. L-am pus pe balcon, poate-poate se indura matza mea si-l da jos, sa nu zica nimeni ca l-am spart intentionat...
Soacra-mea a fost super-tare: nu mi-a luat nimic. Mi-a zis ca planuieste sa plateasca impozitul pe locuinta (care locuinta e pe numele ei...)si ala sa-mi fie cadoul. Zau ca m-am bucurat!!

Mergi la inceput