Cel mai neinspirat cadou

Cel mai neinspirat cadou | Autor: mcrissa

Link direct la acest mesaj

Buna!
Pentru ca a inceput luna cadourilor m-am gandit sa povestim despre cele mai neispirate cadouri pe care le-ati primit sau le-ati daruit.

Eu as avea o lista imensa , dar o sa scriu acum doar doua.

Cumanta mea mi-a adus de ziua mea un tricou cu cateva numere mai mic si mi-a facut si mentiunea ca daca e mic sa-l dau si eu unei nepoate.tricoul ala era vizibil bun de un copilas si in niciun caz nu as fi intrat in el.

Aceeasi cumnata, insotita de mama ei (soacra mea) a venit la noi cand ne-am cumparat aparatamentul cu un cos de fructe si un cos de paine.Soacra mea avea si ea pentru noi un alt cos de fructe si un alt cos de paineacum ma gandesc ca de cate ori vor veni pe la noi sa le servesc numai cu paine si fructe

Cristina in asteptarea mormolocului

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mai, mai, ce te mai nimereste cumnatzica asta.

M-am tot gandit, ce nu mi-a cazut niciodata bine sunt 'bibilourile' pe care nu le suport. Neinspirat mi s-a parut cadoul pe care l-am primit de la colegii de serviciu ai sotzului cu ocazia casatoriei: un filtru de cafea, asta tinand cont de faptul ca sotzul nu bea cafea (eventual una-doua pe an) si nici macar nu era filtru din ala micutz pentru 2 persoane.

Se pune daca nu l-am primit eu? O prietena a primit de ziua ei, acum cativa ani, o plasa (din aceea de material) un sapun si o pereche de chiloti de la niste prieteni de familie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

ha ha ha
mi-am adus si eu aminte de un cadou primit de o fata, tot de aici de pe forum
o carte "ritualuri funerare"...a primit-o de la o prietena care a venit sa-i vada copilul nou nascut....incredibil, nu ?

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

de la fina de ziua mea,2 perechi de chiloti si o pereche de mänusi rosii.eu nu suport rosu si stie.plus scuza cä nu stiam ce sä-ti iau si atätaaaa am umblat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

La capitolul cadouri neinspirate, soacra-mea e sefa...mereu vine cu haine, pline cu sclipici si alte zorzoane, care par luate dupa taraba...nu am purtat in viata mea asa ceva, nu stiu de ce-si imagineaza ca mi-ar putea placea...anu trecut trebuie sa recunosc ca a facut exceptie, si de ziua mea mi-a adus un tort...sa dea Domnu sa o tina tot asa, ca macar tortu se manca.

Raluca si Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

De ziua mea cineva mi-a adus un uscator pliant de rufe pt camera....in conditiile in care am uscatoria pe palier si pt maruntisuri folosesc balconul sau baia..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

In 2002 toti mi-au cumparat carti despre ingrijirea bbilor, sarcina, etc ... ca stiau ca vreau bb. Ei nu stiau ca aveam probleme si nu mergea atat de usor ... si moama ce de dedicatii si felicitari am primit Asa depresie am facut
Dar mi-au prins bine doi ani mai tarziu



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Un aparat pentru sauna faciala De parca-mi mai arde de tratamente faciale dupa ce vin terminata de la servici si mai fac si ceva treaba prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Primul meu cadou de la soacra me de Craciun a fost un set de ustensile de mincat din plastic (unica folosinta). Apoi 2 ani la rind am primit un set de cearceafuri absolut identice (culoare, model) din poliester...fiul dinsei (sotul meu) are alergie la poliester...

Anamaria

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

quote:
Originally posted by RalMar

Un aparat pentru sauna faciala De parca-mi mai arde de tratamente faciale dupa ce vin terminata de la servici si mai fac si ceva treaba prin casa.



parerea mea este ca aparatul pt sauna faciala este un super cadou! pe bune, nu e deloc greu de folosit, pui un pic de apa si un plic de ceai de musetel si pui nasucu' acolo, stai cat suporti si dupa, jap o masca sau o crema hidratanta... plus ca e buna si pt sinuzita si raceli.... eu folosesc frecvent sauna asta si ma relaxeaza cum nu-ti imaginezi...

Spuneti NU prajelilor de orice fel, sucurilor sintetice, fumatului, margarinei, FACETI multa miscare, dragoste, fapte bune, acte de caritate, iubiti, iertati, daruiti, hidratati-va corpul si pielea, folositi cosmetice cat mai naturale, mancati ciocolata cu 85% cacao, beti suc proaspat stors de grapefruit si portocale, ganditi pozitiv, nu mai faceti RAU...

SEE no evil, HEAR no evil, SPEAK no evil... DO no evil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

pai mie soacra-mea imi ia tot timpul indiferent de sarbatoare, onomastica , avinersare s.a.m.d - ustensile pentru bucatarie sau farfurii,tacamuri pahare tigai si altele inclusiv lu fii-su, dar macar ma intreaba inainte ce prefer intre o oala si o tigaie!!!

dar cel mai penibil cadou pe care l-am primit in viata mea a fost cand am implinit 18 ani deci la majorat si prietenul meu de atunci mi-a facut cadou un set de pahare din alea cu model sclipicios pe ele...ce s-a mai bucurat bunica de la tara de ele

Mergi la inceput