Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Mai tineti minte cand m-am laudat eu la tot forumul ca mi-am luat perdele de organza cu niste cale desenate, frumoase , finute, 350 ron 10 m?

La primul spalat s-au cam luat calele...
Acum mai am numai pedelele ca din fericire calele s-au luat uniform.

Tre sa fac ITP la masina. si imi trebe 300 ron de spaga ca sa treaca de inspectie ca e zgariata!!!! Ce ma nervozeaza ca nici nu am bani. De fapt asta e problema.!!! taxa oficiala 67 ron, spaga 300!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

wow, da' ati scris ceva pe aici, nu gluma...
eu mai petrec si azi, in continuare la ziua sefului de ieri...
si stranut, si tusesc si-s cu nasu'n servetele...
si astept sa plec acasa...

Doamne, Oana, m-ai dat gata cu atata lauda. Nici macar sotul nu ma lauda atat... :))

Azi nu mai fac nimic. Am supa de galuste si tocanita de bureti de la soacra. Si racituri tot de la ea.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am terminat si fasolica...acu astept sa vina si Marius sa prajim carnatii si sa papam

Boticule pai cum sa nu te laud, daca esti asa harnica

Ralu..asa e cu masina...cea mai proasta investitie dar e necesara ce sa facem...noi inca nu ne-am invrednicit sa mergem la revizie...dar nu mai putem amana asa ca o sa lasam acolo o caruta de bani

Gio pe unde o fi?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns cu bine, dupa ce l-a iesire din Deva, a dat Clau cu roata intr-o groapa adancaaaaa de am facut pana si ne-a indoit janta. am gasit o vulcanizare, dar musai sa mergem si la un service sa ne echilibreze roata. sper sa nu fie altceva mai grav.

La chef a fost frumos, marco in elementul lui, dar suntem chiauni de somn.

Perdele, draperii? pai eu am vrut sa iau doar la living, pt. cele 2 geamuri, draperii(sa le pun ca la dormitor) si ma costau 900 lei. asa ca am renuntat..si azi surpriza...la cumnata la fabrica am gasit materialul asemanator, putin mai pal portocaliul, dar sunt moca. asa ca voi da vreo 300 lei pe galeria aia din inox, ca tare misto e si m-am scos elegant.
Ral insanatosire grabnica.
Oana cum e acasa? e misto sa nu lucrezi si sa astepti sa vina marius acasa?
Aly musai sa-mi dai si mie reteta de |Tiramisu, sa vedem e mai buna ca aia pe care o fac eu?sa fac pe joi sau pe weekend cand om avea musafiri.
sa porti sanatoasa paltonul.
Krelia dar de ce ati bolit? de la vin?
eu am loc berechet in baie, dar nu am sot care sa masoare ce corpuri imi intra, sa-mi faca aia un preventiv la mobilier.
Ralu esti mortala cu perdeaua ta cu cale ... care au disparut dupa spalat.
Kitzy super!!!! cum te simti in prima zi de concediu? hai ca te vei satura de el in cei 2 ani si cateva luni.

merg si eu sa ne imabie si la somn, ca suntem morti. Maine am o groaza de rezolvat, asa ca ne auzim mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Spor la treburi, Gio, pentru maine...
Oana, auzi... poate chiar incepe lumea sa te creada la cat ma lauzi... Las-o si tu mai usurel... :))
Cred ca eu ma indrept spre patut, ca tremur de frig. Imi iau acum si un ceiut fierbinte...
Noapte buna (daca nu mai revin!)!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

onutz, da, am geamuri mari la living...tot ca tine, 3 geamuri duble, de sus pana jos...plus inca 3 camere...deci, fa socoteala si zii un pret
..mi-am adus aminte intre timp...in ii zice la materialu' ala din care sunt perdelele din sufra + dormi...in birou am din organza din aia sifonabila ..ti-aduci aminte discutia din vara, nu?..si aia de la mag. mi-a zis sa le bag intr-un saculetz inainte de a le spala..sa nu se agate..sifoenze..etc...acu', sa le intreb eu pe ele...de unde sufletu' lu' avram iancu sa iau je saculetz?
in fine.....
ale mele sunt cu niste brizbrizuri cusute tot cu fir din ala gen matasica, naiba sa le pieptene...iar draperiile sunt dintr-un material mai gros....asa gen catifea....iar nus tiu ce sa-ti spun ca e...poate m-oi risca vreodata la o poza, ca sa te lamuresti...
ref. la dulapior...aici inca nu a ajuns baumax...asa ca am de ales intre oferta existenta...

ralu, super faza cu calele tale...vezi, daca ti-au trebui exotisme ...

Gio, nu cred ca de la vin...pe mine m-a durut capul....am avut niscaiva ameteli..nush dc..ca n-am baut nimic ..doar facui pe soferita....iar al meu...a avut niscaiva probleme...deranjante ..dar ne-am revenit noi pana la urma..
daca vrei ti-l trimit p'al meu sa masoare..si tu-l trimiti p'al tau sa mearga cu mine la cumparaturi ....si iote asa ne rezolvam si noi problema

ah, stiti la ce ma bate pe mine gandul...la niste tapet din ala cu model floral..in dormi....dar cred ca va mai curge ceva apa pe Dunare pana sa ajung sa pun tapet....dar parca se cere, intr-un viitor...ca asa alb....se vede orice "scama".....cred ca daca ii zic lu' omu' meu..ma ia la alergaturi


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Va invit la o si un ceai fierbinte pentru doritoare. Pe mine ma ustura gatul de-mi vine sa bolunzesc. Am luat niste Tantum verde, sa vedem daca ma ajuta cu ceva.

Oana eu la sufragerie am 2 geamuri (ma rog, 2 ture de geamuri, ca-s 3 de-o parte si 2 plus usa de balcon pe alta), a cate 2,60 m lungime fiecare. Am luat 10 metri de perdea, cate 5 pentru fiecare, la 33 de ron metrul... voila! Dar este singura incapere din casa unde am perdea. La dormitoare am la toate jaluzele exterioare si n-am pus perdele. Pe de-o parte e comod, ca n-am treaba cu perdelele, in schimb trebuie spalate geamurile mai des.

Gio imi pare rau de problema cu titi-ul. Asa e la noi din pacate, drumuri bombardate. In toamna cand am tot mers la fizio am nenorocit si eu un cauciuc, pur si simplu l-a taiat, norocul ca nu suficient de adanc cat sa imi explodeze atunci, dar oricum a trebuit cumparat altul. Cate mustrari de constiinta mi-am facut...
Reteta de Tiramisu o gasesti aici un pic mai jos pe pagina. Daca ai nelamuriri, iti raspund cu placere. A, si daca iti place mai multa crema, folosesti mai putine piscoturi.

Nu ne-a venit ieri canapeaua. Cica li s-a stricat camionul in drum. Sper sa o aduca azi. Nu c-ar fi graba, dar acum ca tot am platit-o vreau s-o vad acasa.

la fete si o zi buna va doresc!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

merci de cafeluta Aly...azi iar am o gramada de rezolvat

Gio...am avut atatea de rezolvat in ultimul timp ca nu am prea simtit ca stau acasa...cu atat mai putin ca il astept pe Marius seara sa vina...dar cred ca m-as satura dupa ceva timp
cred ca nu iti e tocmai usor si tie...ca toate au o limita pana la urma..dar cu rabdare sunt convinsa ca ai sa gasesti ceva pana la urma sa iti convina si ca salar si ca program...numai ca stii tu...locurile bune de munca nu se gasesc asa in fiecare zi pe toate gardurile
cu masina ...asta sunt drumurile noastre...platim rovigneta si apoi mergem la service
ce ziceam si ieri masina e cea mai proasta investitie...dar e necesara ce sa-i faci!

Boticule ia spune tu meniul pe azi...sa vedem cata dreptate am cand te laud..ca imediat imi zici 3 feluri de mancare
si io am facut fasole pt 3 zile...sa nu mai am treaba

Aly, Kreliut...m-am lamurit ca aveti geamuri mari...ca si mine de altfel la living
...de asta eram eu consternata de pret la un geam de 2,10
da nu trebuie sa le rezolvam pe toate in 2008...le-om mai lasa si pt 2009
da dulap la baie tot imi trebuie!

Gio abia astept sa ne zici cum ti-a iesit Tiramisu...cum ziceam am mai incercat vreo 2-3 retete...si a mai facut si mama...dar asta zau ca a iesit super bun

azi musai sa ma ocup de casco sa vedem ce alegem..alta umblatura


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetele frumoasele!
azi, am o zi mai libera...slava Domnului! ...asa ca, nu mai scapati de mine
onutz, si pt ca tot vorbeam ieri de perdele...draperii si materiale...v-am pregatit "iesplicatziuni" concrete acilea

Aly, ai grija cu gatussu'...baga ceai de lamaie si tantum la greu..dar nu mai mult de 4/zi

Gio, daca erai in Buc. te usurau de vreo 270 de mii - echilibrat + roluit...si eu mai patesc din astea...e drept ca nu mi s-a mai intamplat de ceva vreme ...Doamne ajuta sa nu se intample nici prea curand....ultima oara am nimerit intr-o ditamai groapa...din cauza ca m-am ferit de un dobitoc care depasea pe celalalt sens si intrase pe contrasens si mi-am taiat si cauciucu'...o placere, ce sa mai

boticule, iti este mai bine?

kitzy, te-ai trezit sau...iti sauvurezi concediul din plin?

nici pe noi nu ne-au sunat nici aia de la centrala...si nici rds..si parca vad ca iarasi imi vine factura cu hbo "incorporat"...of...ce bine ar fi sa fie toti parolisti...si sa vina sa-ti rezolve probleme in timp....dar se pare ca tot noi trebuie sa tragem de ei



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mersi, Krelia o sa ma tratez. Desi cu ceaiul nu-s eu prea prietena. Sper sa-mi treaca rapid, ca-i super nasoala senzatia. Si nici nu inteleg de unde a aparut, ca n-am baut/mancat nimic rece zilele astea.
Fainutze perdelutze .

Oana asa-i, sunt si geamurile mari si sunt si scumpe rau perdelele astea. Cele mai ieftine erau peste 30 de lei metrul. Oricum, in celelalte camere nu mai pun, asa ca am scapat. Succes cu gasitul firmei de asigurari pentru Casco. Ai tu mare dreptate, masina e o cheltuiala permanenta, dar si fara ea nu-i bine cand ai nevoie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput