Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Aly, bun venit in fun-club!
Eu-s cu Tantum si Penicilina V, servetele, stranuturi si uneori, tuse... Deci... sa ne luam de-o mana...
Aseara, pe la 11, m-am asezat un pic in pat, sa ma uit la Stiri si m-am mai trezit dimineata la 7, ca unul avea manele la maxim...
Am mai bantuit un pic prin casa, dar nu prea mult. Mi-a fost lene sa deschid calculatorul, asa ca am ajuns iar in patut... Si, culmea, am adormit pana aproape la 11
Oana, cu ce sa ma laud? Ca n-am cu ce!
Am racituri de la soacra si tocanita de aia de bureti si pentru azi... Sotul zicea ca diseara isi face o omleta, ca i s-a facut pofta... Deci azi nu fac nimic...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Boticule deocamdata nu-mi curge nasul. Era cat pe ce sa spun ca n-am ce cauta in club, dar asa m-a palit dintr-o data o stare... ma gandesc sa ma duc acasa, ca si asa nu fac prea multi purici la scarbiciu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

tu te gandesti cum sa pleci acasa...
eu ma gandesc cum naiba sa ajung repede la munca...
e soare afara, pare frumos, dar e un friggggggg......


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

frumoase perdelute
asa e si perdeaua mea...ca cea de la living doar ca simpla alba
va explicitez eu mai exact cand le aduc acasa

Aly, Ralu aveti grija cu raceala...ca si io am inceput sa stranut

Raluca o fi muncind din greu...

pupi si revin mai tarziu acu chiar plec

...si ca sa fiu la unison ma duc si pe la astia de la rds ca nu mi-a venit factura...ci doar avertizarea ca imi taie cablu


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutare!!!
Am terminat ceva din treaba pe azi, mai am o intalnire dupa ora 14, sa vedem cum decurge.

M-am tot uitat la janta, mi-a zis Clau ca e pe interior, nu se vede, dar tot trebuie sa ajungem in service cu ea. Nu se simte nimic la condus, dar mai bine sa fim fara grija.
Oana asa e cu masina...un rau necesar.
krelia bine ca v-ati revenit.si pe Clau il supara stomacul, su asta de cand am iesit la restaurant vineri seara. Inca nu si-a revenit, il doare din cand in cand.
Aly mersi de reteta, daca am intrebari te anunt eu. ai grija de tine sa nu te gripezi.
Ral asa esti de rau? te doare gatul? sau pt. ce iei penicilina?

am uitat sa va spun: vara-mea(viitoarea finuta) si-a luat sambata rochita de mireasa, de la targul din Sibiu. e lucrata manual, simpla, cu cristale swarosky si a costat 25 mil. Mi se pare enorm de mult, dar daca iei i-a placut.... genul meu oricum nu e.
si ca mi-am adus aminte de rochii de mirese...rochita de la AT, la care am visat eu si care nu aveau si nu faceau marimea mea, e redusa de la 3600 la 2900. mai-mai ca-mi vine sa ma mai marit odata, doar sa o port.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am ajuns si eu acasa de la ai mei. La noi e placut afara, dar doar la soare, ca la umbra iti clantane dintii.
Aly mi-am luat si eu reteta de tiramisu. Intrebare: de unde ai luat mascarpone? Cum arata? Ca eu n-am luat niciodata.
Ralule ai trecut pe Penicilina? Nashpa, eu as zice ca pe cat posibil trateaza-te fara Penicilina ca nu face bine deloc, e de luat doar daca nu trece cu nimic altceva.
Kreliutz cu dormitul nu prea sunt, in fiecare dimineata sunt sus la 6.45, asa mi s-a obisnuit clock-ul interior, nici sa vreau nu pot dormi mai mult, in mod exceptional ma apuca ora 8 in pat si asta in weekend. Mai nou tot asa fac: cateva nopti la rand nedormite si dupa aia una in care adorm si daca ma lasi in picioare si pana dimineata nu prea am treaba. Asa am fost si noaptea trecuta, am adormit cu tv-ul deschis, dar Alin imi facea masaj si m-a luat un somn, ca n-am mai auzit nici un zgomot de cum m-a palit mos Ene si asta pe la 9 si ceva. Dimineata m-am trezit mai fresh, i-am facut la sotz de mancare, i-am pus papa la servici si am plecat la mama asa intr-o plimbare. Ieri am fost dusa prin oras mai mult, asa ca imi trece ziua destul de repede si sunt convinsa ca o sa ma plictisesc la un moment dat, asta pana vine bb ca dupa-aia n-o sa am destul timp.
Gio sa stii ca si eu vad acuma o gramada de rochii de mireasa super faine si asa imi vine sa le imbrac sa mai defilez o data pe afara cu cate una
Onutzule ce mai faci?

29+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mama, da' ce pustiu e pe aici....
Nici n-am cu cine sa stau la barfa... Iar ma duc la nani de pe la ora asta???
Iau Penicilina V doar pentru 24 de ore, nu mai mult, sa cedeze durerea si usturimea din gat. Apoi cred ca trec pe Biseptol, ca tusesc de nu ma vad...
Noapte buna atunci!

ps-cafeluta si ceiut pentru harnicutele de maine dimineata!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy deja ai inceput cu vizitele? te plicitisesti acasa?
Ral sper sa-ti cedeze durerea si sa nu te mai piste gatul.

chiar ca e pustiu...am tot intrat si nimic.
ma duc si eu la , ca mor de somn.
pe maine gagici.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

fugi la nani, Gio!
Cred ca te urmez si eu... in scurta vreme...
Nu stiu ce am de adorm asa devreme de 2 seri... Sa fie de la raceala? Sa ma fi ajuns oboseala? Habar nu am...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralu merci de ceiutz!
Posibil ca ti-e somn si de la raceala, eu cand sunt bolnava ma culc odata cu gainile.
Aseara m-am culcat abia la 23.30 si dimineata abia m-am trezit, plus cateva drumuri la baie noaptea...dar deja m-am invatat cu asa ceva.
Azi ma duc numai pana in Auchan la cumparaturi si dupa-masa cred ca merg pana la medic sa-mi vizez concediul si sa-i zic ca sapt viitoare ma infiintez la ea pt analize sa vedem cum stau acuma cu mineralele.

29+ cu Diana

Mergi la inceput