Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

da' tu crezi ca stiu cum am reusit???

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



am revenit si eu...weekendul asta a fost cam aglomerat!

Botic...merci de cafea...si ai grija de tine sa te faci bine...ca doar trebuie sa fi apta de concert (si eu am papat ieri o jumatate de pomelo )

Sambata au fost nasii pe la noi...sa imi sarbatoresc si eu ziua intr-un final...si am primit o bluzita frumusica
Marius a facut o pizza buna de tot...si eu un Tiramisu (reteta lui Aly)care a iesit demential...toata lumea a zis ca a fost super bun...drept pt care ieri s-a terminat

asa ca va recomand reteta...am mai incercat si altele...dar asta intr-adevar e reteta perfecta de Tiramisu!

Duminica am fost la masa la bunici...si le-am dus si lor o portie de Tiramisu...dupa care am mers sa cumparam perdea si draperie pt dormitor...toate bune si frumoase...dar am avut un soc total:265ron
...acu asta e...joi e gata!

Kitzy sa ai parte de concediu placut...nu te obosi prea tare ca acu ai timp suficient sa le faci pe toate prin casa...si mersi de cinste!

Raluca o saptamana frumoasa si tie...cum a fost la examen?(sau inca nu l-ai dat si ma stric eu de cap )

Aly nici eu nu am mai condus de cand am venit ca trebuie sa facem revizia la masina si inca nu ne-am invrednicit

Gio noi am avut Casco la Omniasig...24mil/an.
inca nu m-am documentat...sa vedem daca o schimbam sau continuam tot la astia
cred ca a fost super excursia voastra la Alba...bunicii sunt de mare ajutor...si intr-adevar pacat ca nu sunt mai aproape de voi!

Kreliuz...si mie imi trebuie un dulap in baie...am si cautat dar spatiul de dupa usa unde vreau sa il pun e destul de ingust si nu gasesc o marimea care imi trebuie...cred ca o sa il facem la comanda pana la urma

...ref la salarii intr-adevar cum zice Gio nu poti compara capitala cu provincia...ca nu sunt salariile la fel...sa vedem ce-oi reusi eu!

fug sa mai strang si sa fac si eu o fasole cu carnati...Botic e vinovatul principal la ce pofta mi-a facut ...la cat de harnicuta e, ce sa mai zic!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana


Kreliuz...si mie imi trebuie un dulap in baie...am si cautat dar spatiul de dupa usa unde vreau sa il pun e destul de ingust si nu gasesc o marimea care imi trebuie...cred ca o sa il facem la comanda pana la urma



eu am tot cautat..am ajuns si pe la ikea, intr-adevar, gasisem ceva misto, imi placea...dar..6 milioane.....parca nu prea te lasa inima sa dai atat, pacatele mele ...hai, un 4 milioane din ala tip soldatel de la praktiker, parca altfel suna...ca nu e asa misto ca la ikea, asta e..dar nah....mai trebuie si oglinzi...si niste fisii de pluta ca sa acopar nsite pereti (unul pe care se prijina masa din bucatarie, si unul pe care ne sprijinim noi cand ne incaltam )...sa nu se murdareasca..

auzi, asta cu perdelele am patit-o si eu, sa nu crezi ca esti singura...si m-am si luat dupa mintile lor cretze....de am acu' goluri de geam, ca nu mi-a ajuns perdeaua...noroc cu draperiile, ca acopera......"data viitoare nu ma mai las pe mana lor" (peste vreo 20 de ani asa, cand oi skimba perdelele )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gata si eu cu rapoartele. Dar e o zarva si o nebunie pe-aici... S-au mutat colegii de alaturi cu noi in birou, tot strangem si mutam si stergem... asta e.

Oana ce ma bucur ca ti-a placut Tiramisu . Si cumnata-mea i-a facut tot Tiramisu la boyfriend de ziua lui pe post de tort, tot dupa reteta asta. Sa stii ca si eu am incercat mai multe retete pana am dat de cea buna. Mi-a dat-o o vecina si imi spunea ca si ea din intamplare a descoperit 'spilul': totul secretul e sa nu pui prea multe oua (albus) si sa o bati bine de tot la final, ori toate retetele (inclusiv alea de pe piscoturi) spun sa amesteci ingredientele incet.

Krelia am vazut ca mai aveau reduceri inca. Eu nu m-am uitat la altceva, voiam palton, n-am gasit, am ginit pardesiul si nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca au si marimea 40. E drept ca mi-ar fi placut mai mult alta culoare, dar e faina si asta.

Kitzy felicitari! Vezi ce faci, sa te odihnesti ca vine bebelina si pe urma n-o sa mai ai timp de odihna.

Botic ai grija de tine! Sanatate multa!






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

quote:
Originally posted by ooana


Kreliuz...si mie imi trebuie un dulap in baie...am si cautat dar spatiul de dupa usa unde vreau sa il pun e destul de ingust si nu gasesc o marimea care imi trebuie...cred ca o sa il facem la comanda pana la urma



auzi, asta cu perdelele am patit-o si eu, sa nu crezi ca esti singura...si m-am si luat dupa mintile lor cretze....de am acu' goluri de geam, ca nu mi-a ajuns perdeaua...noroc cu draperiile, ca acopera......"data viitoare nu ma mai las pe mana lor" (peste vreo 20 de ani asa, cand oi skimba perdelele )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



si io care credeam ca doar eu ...cand am auzit pretul!!!
...doamne iarta-ma ca e doar o perdea...si sper sa fie bine ca io alta mai cumpar asa cum spui tu peste 20 de ani
geamul e de 2,10m...perdea am luat 3,50 m iar draperie 3,10 m

io stiam de regula o data si jumatate cat e geamul...iar daca perdeaua e mai subtire tip organza atunci dublul latimii geamului
ce ti-e si cu regulile astea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza


Oana ce ma bucur ca ti-a placut Tiramisu . Si cumnata-mea i-a facut tot Tiramisu la boyfriend de ziua lui pe post de tort, tot dupa reteta asta. Sa stii ca si eu am incercat mai multe retete pana am dat de cea buna. Mi-a dat-o o vecina si imi spunea ca si ea din intamplare a descoperit 'spilul': totul secretul e sa nu pui prea multe oua (albus) si sa o bati bine de tot la final, ori toate retetele (inclusiv alea de pe piscoturi) spun sa amesteci ingredientele incet.





Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




asta am observat si eu citind ambalajul de la piscoturi(Savoiardi)...da am zis ca merg pe mana ta, ca tu ai experimentat deja...si a iesit super
imi pare rau ca nu am facut poze...da stii tu, musafiri sunt in camera si tu aduci prajitura...unde naiba sa mai stai cu aparatu la pozat
dar cred mai fac o tura ca imi vine fratelo acasa cam intr-o saptamana...

mai am o intrebare...cum scoti prajitura din tava...ca tava e cu pereti mai inalti iar prima bucata clar a fost a mea ca nu am reusit sa o scot calumea si era cam "daramata"
stii tu vreo tactica...sau intotdeauna prima portie o ratezi ca n-ai ce-i face?!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

si io care io stiam de regula o data si jumatate cat e geamul...iar daca perdeaua e mai subtire tip organza atunci dublul latimii geamului
ce ti-e si cu regulile astea


...si eu stiam la fel..iar la draperie...cica e dublu....oricum, ce si-or fi notat alea...1 data si cat..jumate....ca mie, ti-am zis, mi-a ramas ditamai spatiu stanga-dreapta...si nu le-am cretzofonit de tot.. (asta dupa ce le stransesem pana la refuz, initial...de imi iesise si mie 1 treime din geam acoperit, restu'..pauza )
...la draperii, insa..nu au dat chix...au nimerit fix dimensiunea ...
..eu abia astept sa vad cum s-o comporta la spalat...ca perdeaua e dintr-un material de-ala de se sifoneaza....nu e organza...e gen panza din aia pe care lucram noi la atelier can deram mici, nush cum naiba ii zice la material....ca io-s paralela cu denumirile astea


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz oi vedea io cand le aduc acasa...da te tin la curent cat din geam imi acopera

io le-am luat(draperiile) din material ca si inul cu ceva dungi si perdeaua e simpla...ca initial am ales tot cu dungi...da erau atatea dungi de te imbatai de cap

acu sa vad la spalat...trebuie sa intreb compozitia exacta...ca daca o fi in si intra la apa...mai acopar si io un geam numai


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana cum sa scot prajitura... cu grija . Daca scot o bucata mai mare (2 piscoturi) reusesc sa o scot destul de bine. Daca e mai mica, mai greu, ca se rupe. Acuma si daca prima felie e de sacrificiu, eu cred ca nu-i chiar asa bai mare.

Fetelor, uitasem de perdele. Lasa ca eu am dat peste 300 de lei pe perdelele din sufragerie (doar perdele, fara draperii). Ale mele sunt organza, asa ca am luat dublu si tot nu mi se pare ca-s foarte dese. Aveti grija si intrebati la magazin cum sa le curatati, sa nu patiti vreun pocinog. Astea organza eu le-am bagat la masina la program de matase, si au iesit ok, n-am observat sa se fi modificat ceva.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am inteles acu Aly..trebuie sa scot o bucata mai mare...dar eu am taiat o portie normala si nu am reusit sa o scot asa de frumos...au alunecat piscoturile fiind taiate pe la jumatate
oricum a fost super buna...nu a mai contat prima bucata care a fost a mea de altfel

referitor la perdele..o sa intreb sa nu le nenorocesc

ai geamuri mai mari la living?
io daca as lua perdea pt living unde am spart balconul...am 3 geamuri duble si cred ca as da faliment

io ma miram asa de pret pt 2,10 m de geam
la un calcul scurt pt living X 3 = 8 mil

Kreliuz si io tot soldatel vreau ...am vazut si prin Baumax


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput