Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kreliutz, te-am auzit si am venit...
Eu am facut cartofi frantuzesti, snitele de purcelus, snitele din piept de pui si niste parjolute din cartofi, morcov, ceapa, patrunjel verde, usturoi si ou
Si acum pun la foc pentru ciorba de fasole (adica bors de ala moldovenesc)... Deci te ajut cu placere...
Soacra-mea imi trimite supa de galuste maine. Stie ca-mi place, da' nu stiu sa fac...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi suntem in Alba, copilul cu tata afara. ce bine e cand sunt bunicii in preajma...pacat ca sunt asa departe.

krelia, ar trebui sa fie gata statuia la cat de scumpa esti la scris.
cifrele astea de care zici tu...sunt misto intr-adevar, dar pt. Bucuresti. In provincie sunt mult mai mici salariile. Normal ca depinde de oras, si Tm e scumpa, dar totusi nu se compara cu capitala.
Clau era omul bun la toate in firma aia, de la reteaua de calculatoare, la traduceri si xeroxuri. Nimeni nu se pricepea, numai el ii scotea din incurcatura. Uite ca acum supravietuiesc si fara el, merg mai incet, dar daca nu l-au apreciat...asta e. cauta de 3 luni ing. constr. si nu gasesc, e criza mare...si in Tm e politehnica.
lasa ca e bine pe cont propriu, bani mai putini, dar mai mult cu familia.
Ral dar harnicuta ai fost azi, gospodina nu alta.

aseara am iesit la restaurant, marco cuminte...pana a dat de vreo 4 copii mai mari decat el si au inceput turele prin restaurant spre disperarea chelnerilor. dar tot e bine ca nu s-a spart nimic, nu s-a scapat nicio tava, nu s-a ales nimeni cu lovituri.

in seara asta, cred, ca iesim cu prietenii de aici (eu nu am nici un chef), maine mergem la chef la nepoata lui Clau, luni dim. cu treaba si pe urma catre Timisoara.

va si weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

harnicutza ai mai fost, mai boticule ...bravo, a stiut el sotul tau de ce te ia de nevasta!
si eu, tot din porcushor am facut ciorbita...si am acriiit-ooo.....ca "asa-mi plac mie ciorbele, sa fie acre"..citat din clasicii gurmanzi
ah, si am mai facut si niste crema de zahar ars (combinatie intre de-aia de la pachet si zahar caramelizat de mine)

Gio, sunt sume frumoase, intr-adevar...si sunt convinsa ca sunt companii unde se castiga si mai bine, dar, dupa cum vezi, padure fa auscaturi nu exita, si sunt si firme care platesc putin pentru foarte multa munca (cum a patit Clau)..lasa, nu regretati, ca ati castigat alte "lucruri" renuntand la jobul acela
...uf, si noi trebuie sa plecam acum si nici eu nu am nici un chef....dupa ce am motzait un pik la tv...sa ma pun acum pe imbracat si iesit din casa..chit ca mergem la niste prieteni.....dar, nah....parca tot mai bine e la tine acasa in varfu' canapelei, cand n-ai chef de nici unele...sper sa nu se lungeasca vizita prea mult ...
..ma duc sa ma refreshuiesc, caci altfel risc sa ma apuce somnurile prin "vecini"..

pup, pe maine!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

da, multumesc de aprecieri, fetelor...
drept cadou pentru harnicia mea, mi-am permis sa trag un pui de somn de vreo 2 ore aproape...
acum ma duc sa pun ciorba la foc, sa rezolv si cu asta...
si in timp ce fierbe, eu ma apuc de spalat rufele...
as fi vrut, initial, sa iesim si noi putin prin oras, da' e destul de rece afara, iar lenea mea.... mai presus de orice...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Iar s-a dus weekend-ul, off, repede mai trece. Al meu a fost si de serviciu, dar norocul ca n-au avut nu stiu ce evenimente si a venit destul de repede acasa. Sambata am mers in cautare de hainutza, n-am gasit ce am vrut si am ajuns la concluzia ca va trebui sa ma descurc cu ce am si caut la toamna. Totusi partea buna este ca mi-am gasit pardesiu la House of Art cu 50% reducere si imi trebuia si din ala. Chiar i-am zis la sotz ca-i eveniment ca gasesc si eu marimea mea la reduceri.
Dupa-masa am mers in vizita de casa noua la niste prieteni in Floresti. Foarte fainutz apartamentul, si destul de mare si ieftin l-au luat, in schimb niste noroaie prin zona... dezastru.
Ieri am fost in vizita la viitorul posibil cumnat, c-a fost ziua lui.
A fost a mea masina in weekend, ca n-am mai condus demult si de voie de nevoie m-a urcat sotzul la volan, cica e uscat drumul si nu mai am scuze. Am mai facut si prostioare, de, isi spune cuvantul perioada de pauza, dar in mare a fost ok desi 3 drumuri din 4 le-am facut noaptea si eu urasc sa conduc noaptea. Colac peste pupaza l-au apucat si pe al meu comentariile ieri cand am mers la cumnat, ca-mi venea sa trag pe dreapta si sa-l las in drum.
Azi ne vine canapeaua, abia astept, sper sa-mi placa.
sa aveti o saptamana frumoasa! Mai vin, dar acuma fug la rapoarte.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Azi dau ca am ramas in concediu

29+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Buna dimineata!
Si o saptamana buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna dimineata si de la mine!

Noi, sambata, am avut program de vizita, la niste prieteni...unde am ajuns pe al ora 7 seara..vreo ora am stat romantici pe intuneric ...ca electrica s-a gandit sa opreasca curentul...apoi cei trei baieti prezenti s-au dus "sa faca piata" ...ca sa le pregateasca "ceva" fetelor ...si pana la urma am pregatit toti la comun ....piure cu jde mii de feluri de gratar (pui, porc, pastrama si aripioare de pui) si cu salatzica ...si am mancat si noi de seara..pe la ora 11 noaptea ....dupa care am facut pe soferu'...ca nah, s-au tras niste dushci de vinutz ...
duminica, zi pierduta...am stat in casa...facand cu schimbul la "starea de rau"..cand mi-era mie..cand i-era lui...si ma trezisewm cu ideea sa mergem in oras sa cautam dulap pt baie ....

Aly, sa porti sanatoasa paltonasul...cred ca o sa mai dau si eu o tura pe la HofA..ca si sarafanul de saptamana trecuta, tot de-acolo mi l-am luat ...poate mai prind ceva reduceri...
intr-adevar...cu week-endurile..aimare dreptate...asa repede se duc....de nici nu le simtim, fir-ar sa fie ...

kitzy, odihna placuta in contzed..ai grija, sa nu te apuce zelul acum, da?

...ma duc sa trag o dushca de cofi, poate ma trezesc


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
dau o cafeluta pentru Aly si ceiut pentru Kitzy si pentru mine (sunt cam gripata si ma simt tare nasol )
N-am avut cand sa le mai pregatesc aseara, pentru ca pe la 9 si ceva am adormit si am dormit pana dimineata la 10 si ceva... Asta din cauza ca mi-e rau si, probabil m-a mai ajuns si oboseala din ultima vreme...
Ieri am cam umblat prin oras si am ajuns cam inghetata in casa. Deci... de acolo s-a accentuat starea de rau...
Azi trebuie sa plec mai devreme la munca, sa trec sa platesc rata la banca, sa caut ceva pt maica-mea si, eventual sa ajung sa-mi iau si bilet la.... Fuego Nu-i asa ca a trecut mult timp de cand v-am chinuit cu asta? Cred ca era vremea sa vin iar sa va zic... Si sper sa gasesc un loc cum trebuie, de asta ma duc din vreme, de pe acum, cu o luna jumata inainte (e pe 22 martie concertul). Iar dau un pumn de bani, dar... ce mai conteaza?
Stiam ca va veni dupa 1 aprilie, da' s-a gandit sa apara mai devreme in peisaj. Cu atat mai bine, cade si sambata, deci nu trebuie sa pun la cale nicio strategie pentru a ma invoi de la munca.
Acum ca v-am zis marea bucurie (oricum stiti ca eu nu-s normala si va mai zic de vreo 10 ori pana atunci! ), ii zic si lu' Kitzy concediu placut si odihna multa... Vorba Kreliei: sa nu te apuce zelul acum, da? Si multumim de tratatie... chiar imi era cam foame... n-am papat azi decat jumate de pomelo (againnnnnn ), ca din cauza racelii/gripei, nu prea-mi place nimic...
Ralu, Oana, Aly, Kreliutz, Gio... sa aveti o saptamana usoara!
Gio, drum bun spre casa!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule merci de urari, o sa incerc sa stau cuminte, oricum va trebui sa mai fac niste ordine prin camara si dulapuri, dar acolo nu ma obosesc. Tu cum ai reusit sa te racesti?
Sper sa-ti treaca repede!

29+ cu Diana

Mergi la inceput