Quelle 5

Quelle 5 | Autor: tanima_i2002

Link direct la acest mesaj

Quelle 1
Quelle 2
Quelle 3
Quelle 4




Mamica lui Rares (15 oct 2006)
nov 2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mi-am permis sa deschid un nou capitol intrucat la nr 4 nu am putut sa raspund.
Am si eu cateva intrebari si sper sa poata sa imi raspunda cineva.
Nu am avut timp sa ma documentez prea bine dar as vrea sa stiu si eu cum se face comanda, care sunt modalitatile, cum se plateste? Daca vreau sa cumpar un covor cum este trimis? Este acm mare si cred ca destul de incomod. Se percep ceva taxe? Care sunt acestea? Cat dureaza pana este trimisa comanda?
Multumesc mult ptr raspunsuri.

Daca era un alt capitol deschis si eu l-am ratat, rog moderatorii sa il inchida pe acesta.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
nov 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Eu am facut comanda la quelle si am platit o taxa de transport de vreo 10 ron parca..adica parca erau 9,99...Si am primit prin curier...asa am vrut..ca am vazut ca e aceeasi taxa...
Am facut comanda pe internet....au fost rapizi...a durat o saptamana...

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Si eu am facut pana acum o gramada de comenzi pe net si imi vin acasa prin curier (cu telefon prealabil cu o zi inaintea sosisrii); depinde cum au produsele in depozit; la unele comenzi a durat doua - trei saptamani, iar la altele a durat cateva zile

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

si eu fac comenzi pe net la quelle lunar. taxa de livrare e de 10 lei indiferent de valoarea comenzii, dimensiune, modul de livrare (curiero sau posta romana). livrarea dureaza 3 saptamani teoretic. ei asa spun. mie mi s-a intamplat sa-mi vina si in doua saptamani si intr-o luna jumate. cred ca e in fct de disponibilitatea produselor in depozit. se mai intampla sa vina o comanda care constine mai multe produse in mai multe etape. taxa de livrare se plateste o sg data insa.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Incepand cu noul catalog s-au modificat taxele de livrare: una este de 14,9 lei per comanda daca sunt produse obisnuite (haine, lenjerie, etc.) si alta e de 49 lei per produs pentru comenzi de produse electrocasnice mari (frigidere, aragazuri etc):
www.quelle-international.com/ro/q4r/home/service/liefer_und_zahlungsbedingungen/?EMBPERL_UID=:ad0abb706af48753dabeb4067df6e41c" target="_blank">DETALII AICI

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns azurit spune:

Vreau sa le intreb pe cele care au optat pt livrarea prin curier daca au avut probleme cu coletele. Eu am , si intreband pe la cunostiinte aflai ca nu sunt singura...Dupa un search pe Google am observat destule comentarii negative la adresa firmei asteia: cataloage de la Quelle arse de lene sa nu se mai duca la adresa (sa ma mai intreb oare de ce nu ajunge catalogul la mine...), joc de fotbal cu coletele care sunt etichetate "fragil", ba cica unde sunt mentionate componente PC alea sunt trantite zdravan etc...
Voi sunteti multumite de serviciile firmei asteia de curierat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

^Eu primesc promt cataloagele. Iar pachetul l-am primit in conditii foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nici eu nu am primit coletele deteriorate. Si au fost destule, si la posta si prin curier, si electrocasnice chiar!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Din pacate eu am avut o gramada de belele cu aceasta minunata firma de curierat "rapid".
Am asteptat o comanda facuta pe la sfarsitul lui noiembrie de mi s-au lungit urechile.
N-as fi fost asa de impacientata daca in comanda respectiva n-ar fi fost si cadouri de Craciun. In final am dat telefon la Quelle si sa vezi minune...ei cica livrasera pachetul pe la mijlocul lui decembrie.
Am mai asteptat...tot nimic.
La mijlocul lui ianuarie din 3 comenzi imi venise la o saptamana dupa una din comenzi ceva...apoi, restul obiectelor parca intrasera in triunghiul bermudelor.
Am tot sunat la Quelle si mi-au dat numerele de colete care ar fi trebuit sa ajunga la mine si niste numere de mobil la care sa sun si sa vorbesc cu cineva la Curiero.
Inutil sa specific ca din cele 4 telefoane mobile nici unul nu era deschis, nu?
Am incercat la numarul de fix de pe site-ul lor. Acolo te preia robotul, iti zice ca-s toti ocupati si sa astepti ca "apelul tau e important"...apoi iti inchid telefonul in nas.
In final le-am scris un mail si l-am trimis la adresa de pe site. Oricum era ultima varianta ca altceva nu mai stiam ce sa fac decat sa ma duc direct la ei dar din pacate stau foarte prost cu timpul liber.
La maxim o ora dupa mail-ul trimis am primit o gramada de confirmari (cred ca mi-a raspuns toata firma ca aveam pe putin vreo 30) si un singur raspuns...ca o sa verifice.
In 2 zile au aparut toate coletele. Cel mai vechi a venit a doua zi, cred ca le-a luat mai mult pana au reusit sa-l gaseasca.
In total aceste colete au stat la firma de curierat aproximativ 1 luna si jumatate. N-am primit nici o explicatie, nici o scuza.
Pana la aventura cu aceste 3 colete fusesem destul de multumita de ei...acum insa...nu stiu ce sa mai zic.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrstuning spune:

Eu am facu o comanda pe la inceputul lui noiembrie..

De atunci mi-au venit pachete ..asa ...cate un pulover..cate un alt pulover.. cate o batista..Glumesc, evident dar adevarul este ca o parte din lucruri mi-au venit in 4 colete diferite la diferenta de 3 sapt intre ele. Unele nu au venit nici in ziua de azi

Nu cred ca mai e vreo sansa sa mai vina...Sunt totusi 4 luni..

Mergi la inceput