Quelle

Quelle | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Mai acum vreo doua saptamani am gasit in cutia postala o reclama care anunta ca acum se gaseste catalogul Quelle si in Romania. L-am comandat gratuit de pe site-ul lor, l-am primit acasa, dar acum nu sint sigura de ceva. Lucrurile arata foarte tentant in catalog, dar nu stiu cit de seriosi sint sau daca produsele chiar sint de calitate precum si arata. Preturile sint maricele si nu as face o experienta doar de curiozitate.
Ma intrebam daca cineva a comandat de la ei in Romania. Sau daca a comandat de la Quelle cineva din Europa si cum i s-a parut.

Catalogul asta imi trezeste si nostalgii din copilarie, cind ma uitam la genul acesta de cataloage (Otto, Neckerman, etc) cu mirare si cu imaginatia si dorintele puse greu la incercare

Gabitza si bebe Andrei-Stefan (25.05.05)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

eu l-am comandat (catalogul, zic)
de vreo 15 zile.............si nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Eu comand aici(germania).Produsele nu prea arata in realitate ca si in poze,dar ai posibilitatea sa le trimiti inapoi daca nu iti plac sau nu iti vin.
Sigur in catalog este specificat daca le poti trimite inapoi sau nu.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Gabi te rog scrie-mi si mie site-ul,sa fac si eu comanda pentru catalog,ca na intereseaza....multumesc mult!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Sper ca nu e reclama: www.quelle.com.ro ( sau http://www.quelle.com/de/international/q2/rumaenien/index.html )

Gabitza si bebe Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Si eu am comandat si aici (in Franta) si in Germania. In Germania ajungeau comenzile la un magazinas si le probam/verificam acolo si nu cumparam decit ce-mi placea. Aici daca nu-mi place ceva trimit inapoi.
Sigur ca in poze sunt frumoase, dar citeste bine si ce scrie la explicatii, materialul, modelul... Eu de exemplu prefer intotdeauna bumbacul si evit pe cit pot lucrurile sintetice. Si un sfat: la inceput nu comanda prea mult, ca dupa aceea (odata inregistrata ca client) sunt sanse mari sa primesti in continuare de la ei oferte cu reduceri si cadouri. Eu asa fac, nu mai cumpar nimic la pretul din catalog, am reduceri si cadouri tot timpul anului. Unele produse ajung sa fie reduse de... -75%!!!
Eu am cumparat de la ei de toate, de la imbracaminte/incaltaminte pina la mobila. Cu mobila e mai ciudat ca trebuie asteptat mai mult si se prea poate sa-ti ajunga acasa cu vreun lemn rupt... si pina-l schimbi iar astepti... Dar sunt frumoase, eu am luat dormitor din lemn de pin. Aici au un serviciu-clientela bun, promt, dar in Romānia daca de abia acum au ajuns s-ar putea sa fie surprize neplacute la inceput.

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Si eu am comandat catalogul(ei zic ca in max 3 sapt iti livreaza acest catalog) si mi-a ajuns in 2 sapt(sediul il au Satu Mare).
Si mie mi s-au parut cam maricele preturile, dar exista avantajul ca le poti inapoia daca ceva nu-ti convine la produsul respectiv(cel mult asa scrie acolo si asa se intampla si la Quelle din alte tari)
Eu una nu am avut pb cu produsele lor cand am comandat din germania, majoritatea arata si in realitate cum arata si in catalog.Sper ca daca comand de la ei sa nu am vreo surpriza cum am avut odata cu niste produsele de la Neckerman.
Ce am obs la catalog e ca sunt unele produse care nu se gasesc in Quelle in germania(un ex ar fi acel cos de rufe care-l gasesti si la vanzatorii ambulanti si este 50.000, iar in catalo e la vreo 100.000)
Una peste alta sper ca totul sa fie ok .



A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Noi comandam aici dar in general prod. pt. casa (ultimul = masina de uscat haine). Haine nu cumpar din cataloage,prefer sa le probez eu prima oara. Am luat insa (nu de la Quelle) si nu au aratat pe mine ca pe modelele alea,ceea ce e de inteles oarecum

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

wow, ce veste buna!si eu sunt o nostalgica! chiar acum dau comanda la catalog.
Otilia, multumiri pt. sfaturi.
si fetelor, daca va vine comanda, scrieti va rog daca ati fost sau nu multumite.












Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Noi am luat bucataria de la Quelle,adica mobila si toate aparatele electrice.Suntem multumiti.
Haine am mai comandat de la Neckerman dar pe majoritatea le-am trimis inapoi ca nu au fost ce am asteptat.Prefer sa-mi cumpar direct din magazin.

In fine,soacra mea nu e fan cumparaturi in oras si de vreo 30 de ani comanda haine de la Neckerman si Quelle,in majoritatea cazurilor a fost multumita.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu am cumparat masina de spalat, televizor, receiver si am fost multumita! Imbracamintea nu arata la fel de frumos in magazinele lor, zici ca esti la second-hand cand intri si vezi hainele pe umerase...In revista sant tentante insa e mai bine sa le vezi, sa le poti pipai, proba....

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput