Ciresele de mai-iunie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Roxana, tin pumnii, esti pe ultima suta de metri! Asa te invidiez, eu zau ca mai vreau un bebe... Dar acuma nu e momentul, poate in vreo 4-5 ani ca sunt tanara (inca).

Oana di la Iesi la multi ani si sa ni traiesti!

Lacri,

OanaRusu frumos spus sau altfel zis Bine zici ca prea le zici cu foc!

No, salutam livada!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Diana - tu esti o super-mamicuta, ti-am mai zis eu. Nu ma invidia..am avut o sarcina cu multe inconveniente, greturi, arsuri, dureri de spate, contractii, acum sunt umflata si nu mai am pic de putere. M-am ingrasat 24 kilr si am ajuns la fel ca l prima sarcina. Numa invidia, mami! Abia astept sa nasc! Dar faptul ca o sa il tin curand pe Robert in brate ma entuziasmeaza. Eu una n-as mai face un bebe sub nicio forma. Mi-e de-ajuns. Daca cumva vreodata se inventeaza metoda sigura de a concepe o fetita poate m-am mai"risca" altfel nici vorba...
Eu una ividiez mamicile de fetite! Mi-am dorit din tot sufletul. Dar uite-ma mandra mamica de baieti si viitoare repezentanta a unei specii atat de iubite de femei : SOACRELE

Oana
- despre experienta celui de-al doilea bb, cand primul e asa mic..voi povesti curand. Daca povesteste Diana sigur te convinge sa mai faci nu unul ci 20 de copii! Eu una am vb cu ea inainte sa raman insarcinata..si acum astept sa vad daca a avut dreptate. Cu sarcina e discutabil pt ca fiecare e diferita.

Roxana 38 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Roxana, ! Va fii bine, mai greut la inceput, dar asa frumos! Nu te invidiez ca esti ravida, de asta nu pot spune ca mi-e f dor, dar ca vine bebe mic!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Il recunoasteti pe Mr. Alec?

http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk8y¬ag=1

O zi buna,


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

Il recunoasteti pe Mr. Alec?

http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk8y¬ag=1

O zi buna,


Lacri si Alec 30 mai 2006




Lacri, nu se poate vedea, nu stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

Il recunoasteti pe Mr. Alec?

http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk8y¬ag=1

O zi buna,


Lacri si Alec 30 mai 2006




Cum sa nu!Ce supertort si se pare ca si bunnn daca-i place lui Alec!Tu ai facut inimioarele???Din ce???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Am vazut si eu
Super tort


Ajutati-o pe Sabina- un suflet curat!



Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Eu sunt cam suparata!De azitoamna mai mult racit si ultima raceala s-a complicat intr-o bronhopneumonie.Doctorita nu a auzit nimic cu stetoscopul dar el era din ce in ce mai rau,respira greu,avea febra cu frisoane asa ca am cerut trimitere la pneumo unde am avut surpriza unei radiografii urate si Vsh marit de 37.Dupa 7 zile de injectii intramusculare cu Novocef si Gentamicina Vsh-ul a urcat la 44 asa ca ne-a schimbat tratamentul dupa 9 zile de chin cu Medocef inca 6 zile dar de data asta i-a pus branula.Asa ca suntem internati pe hartie si facem naveta de 2 ori pe zi la spital,maine ii repeta Vsh-ulk si marti avem rezultatul care sper sa fie bun.

In rest vorbeste multe pe limba lui si mai putin pe limba noastra dar nu ma stresez,sanatos sa fie.Acum il chinuie si caninii,a iesit primul zilele trecute dupa care a mancat cateva zile mai bine si acum a intrat iar in greva foamei pt ca se pregateste urmatorul sa iasa,incepe si nasul sa-i curga.........vreau sa vina odata primavara sa scapam de muci ,tuse.........sa facem si noi vacinul ,sa stam afara multtt ca acum suntem izolati in casa iesim doar sa mergem la spital pt tratament.

Roxana iti doresc nastere usoara si asteptam impresii de la mamica de 2 baietei .

Angelica,ma gandesc la Razvan si va doresc sa-i dati de capat si in acelasi timp ma rusinez ca ma plang aici,problemele noastre sunt mult mai mici.Multa sanatate si sa veniti cu vesti bune!

Virgi,te-ai mai linistit cu Luana??Vad ca tot nemancacioasa e si ea!

Diana,cat ai de gand sa alaptezi?Sa stii ca la Erik i-a iesit si anemie asa ca abanuielile mele s-au confirmat.Ca si Mg sunt bune.Eu ma gandesc sa-i mai restrictionez sanul dupa ce se face bine sau chiar sa-l intarc,mai vad ca tare drag mi-e cand suge.

Ama,mai spune-ne de Seby!Cum papa??AI terminat cu examenele??

Lyly,lasa-l pe Alec in pace ca-si da el drumul.Rut stia f multe la varsta lui Erik,cati ani are,la ce etaj sta,pe ce strada sta,poezii,cantecele,cum fac animalele si o gramada de cuvinte si totusi la timpul ala o comparam cu altii si credeam ca stie prea putine.......dar pt aia nu ma strezez ca-si da el drumul desi uneori mi-e ciuda pe el.Acum ce-mi doresc e sa fie sanatos ca toate celelalte vin la timpul lor si atunci sa te tii ca Rut imi face capul calendar cat ii turuie gurita ca e taare vorbareata draga de ea .
Sa-i iubim si sa ne bucuram de chinezisemele lor dragalase ca si de astea o sa ne fie tare dor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Lya, multumesc pentru cuvintele tale frumoase si incurajatoare si ii doresc insanatosire urgenta lui Eric M-am mai gandit io...abia acum i-a iesit primul molar lui Alec si parca isi mai revine, incepe sa fie mai atent cu noi si ne mai spune cate un cuvant...poate ca a fost din cauza dintilor, am citit undeva ca in perioada in care sunt chinuiti de dinti unii copii nu au chef deloc de conversatii Si suntem in urma rau cu iesitul dintilor. Avem 6 incisivi si un molar...
Inimile sunt din cioco alba cu colorant( dar pe alea nu le mancam, sunt doar pentru impresie artistica) si papaya deshidratata cumparata de la plafar. Se gaseste in bucati mari si poti sculpta cu usurinta in acet fruct.


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Salutare ciresime!

Gata cu vacanta noastra. Mi s-a parut atat de lungaaaaaaaaa, bine ca s-a terminat, insa acum am o problema traga de domnisoara sa se trezeasca s-o duc la gradi, si nimic! Doarme profund!

Lya - multa sanatate lui Erik. Stiu cum e si cat de mult se chinuie. Dar sper sa va treaca repede!

Da, m-am linistit. A inceput sa spuna si propozitii gen: "tati biciu barca" - tati a plecat la serviciu cu barca, " Afara doggy" -" mami "frumos", "rabbit nani", a invatat la gradi " my name YaYa" - Yaya o cheama pe ea, stie culorile in engleza si romana. Ieri mi-a pronuntat destul de corect toate animalele domestice si salbatice. Dupa ce le spune, musai trebuie sa si faca ca ele, si cand am ajuns la melc, ehh! cum face melcul? si-i spune sotul ca melcul face "tusti", si ne-a innebunit ieri " melciul tusti".
Poezii nu stie, ce-i drept nici n-am invatat-o, insa ne canta franturi din cantecele, gen: " clap, clap - wow", si bate frumos din palme, " jump for joy", " tati contuieste barca" si multe altele care nu-mi mai vin acum in minte, insa amesteca cele doua limbi gen" alta car", "vrei alta book" etc. Spune " vrei " cand doreste ceva.

Lyly - l-am vazut pe frumosul Alex. Moama ce tort, vrem si noi.

Gata s-a trezit.....revin

Mergi la inceput