Ciresele de mai-iunie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

cum imi activez PM??? am tot cautat si nu ma lamuresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Nicomico, nu stiu cum se activeaza PM, m-am uitat si n-am vazut nimic, dar e ceva..undeva, trebuie sa citesti cu atentie la tine la profil...

Eu am inceput potty-training cu Cornelia pentru ca ea a cerut, se duce la baie si-si pune singura colacelul.. si pentru nr.1 si pentru nr. 2.. stie cand face si se tine.. Dar in timul jocului uita, si de cele mai multe ori face pe ea.. Acum am inceput sa-i dau chilotei, dar a si racit putin, are mucisori, pentru ca o las in chilotei si sta uda.. Deci nu o presez, o las ma incolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Uite aici despre hranire. E insa in engleza. Si cu masurile am si eu probleme ca eu traiesc in sistemul metric.Nu ca in SUA.Poate ne lamureste Adriana.
http://www.babycenter.com/0_age-by-age-guide-to-feeding-your-toddler_1736045.bc
Noroc de tine, ca uitasem sa ma uit pe site-ul asta de cand era Marc bebe. Acum am avansat la toddler.
Felicitari pt. bebe 2.

Adriananu te speria, nu-mi fac probleme.E de ras!!!! Chiar ma bucur ca-i activ. Dupa prima noastra gripa nasoala combinata cu diaree( de fapt cam prima noastra boala adevarata) ma bucur si cand urca pe masa!!!!!Numai sa nu-l mai vad bolnav si sa-mi scanceasca ca un pisioi si sa cada din picioare de slabiciune.
Si cand ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta plangeam ca nu mi se intoarce copilul pe burta......Acum am ce mi-am dorit si mai mult decat atat!!!!! O sa vedem si cu vorbitul cand o sa inceapa , o sa ma rog sa mai taca.
Nu mai spun ca taticul ma pune la punct de cate ori ma plang ca nu vorbeste....si imi aduce aminte cum ma stresam anul trecut!!!!!
Ca Marc e lent, dar cand incepe , incepe ca un profesionist. Asa a facut cu toate pana acum. E un observator.....Asa mi-a zis si educatoarea lui .
Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

la Mark, asa trebuie, profi

Nicomico, si eu mamica de iunie 2008

Oana 21+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Nicomico, dc te uiti in pagina, dupa ce te loghezi cu username-ul si parola ta, vezi un meniu in stanga sus - a treia sectiune contine "profil personal", "foloseste punctele" si "mesaje private" - cred ca la mesaje private poti sa-ti activezi PM nu-mi amintesc prea sigur, dar eu am activat si acolo imi este cutia cu mesaje private
Sper ca nu ti-am zis prostii

Oana 21+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Buna seara,

Mai intai, pentru ca intru mai rar, pup burticoasele Roxaniciu si Cami ca nu mai au mult si le urez nastere usoara

Eu una nu as mai insista pe subiectul "inapoiere" si as lasa lucrurile sa "curga" si timpul sa treaca. Exemplele despre alti copii care au ajuns la diverse performante la anumite varste nu ma incalzesc cu nimic. Prefer sa nu ma mai gandesc acum la asta. Sa nu va suparati pe mine dar am devenit irascibila cand vine vorba despre acest subiect.

Nu am mai apucat sa vad alte gradinite. Sunt pe lista: gradi Alexandra kids', Alba ca Zapada si Waldorf.

Nici nu-mi mai amintesc daca i-am zis Oanei.iat "La multi ani"... o fac acum, ca sa fiu sigura

Sambata, cand am realizat ca suntem deja in februarie am ramas uimita...nici nu mi-am dat seama cand a trecut timpul!

Simona, cand ai timp si daca ai chef trimite-mi si mie te rog reteta soacrei tale de tort cu iaurt


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Oana Rusu, nu te-am uitat nici pe tine, dar aveam impresia ca esti mai in urma cu sarcina, insa ii sufli lui Cami in ceafa
Cred ca e din cauza ca se plangea Cami de faptul ca se misca mai greutz si asteptam eu ca ea sa nasca mai curand...de fapt, doar Roxaniciu e pe marea ultima suta de metri, asteptam sa vedem ce si cum
Roxaniciu, am auzit ca zilele trecute se statea la coada la sala de nasteri de la Giulesti... nu stiu daca sa mi se para amuzant sau de tot plansul...


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Lacri - multi ca te gandesti la mine. Nu pot sa uit niciodata ca trebuia sa nastem amandoua o data si ca eu ti-am vazut baiatul venind pe lume. Am trait emotia asta intainte de a-l naste pe al meu...

Da, mai am cam 10 zile pana nasc, tot prin inducere, dar de data asta am colul deja intredeschis, asa ca totul va decurge mai rapid. Despre aglomeratia de la Giulesti m-a pus in tema si dr chiar azi, spunandu-mi ca a fos socata cand a vazut in sala de travaliu mamici stand pe scaune (deci in travaliu!!) si asteptand sa nasca vreuna ca sa ia loc pe un pat!! Dar de data asta am socotit si asta si am vb cu dr pt o rezerva . Urmeaza sa nasc o data cu o colega de odisee....

Am facut toate pregatirile si deja am emotii pt marea intalnire cu puiul mic. Sper sa trec mai uosr peste perioada de lauzie si mai ales peste durerile afurisitei de epiziotomie

Va pup pe toate mamicile si pe ciresele voastre

Roxana 38 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Salutare!
Lacra, multumesc mult de urari! Esti o draguta ca ti-ai amintit de ziua mea Am schimbat prefixul...
Adela, Wapi, multumesc pentru raspunsurile referitoare la bona. M-am mai linistit cand am vazut si la voi ca e cam la fel..greu cu tantile astea, dar ce nu facem noi sa le fie bine puilor...
Roxana, nastere usoara, refacere rapida si sanatate multa tie si puiului mic! Prietenele mele care au al doilea bebe zic ca e mai usoara si nasterea si refacerea de dupa. Si cica e mai usor si de crescut bb 2, ca nu mai esti asa stresata ca la primul, le iei pe toate mai usor. Eu deocamdata las pe altii sa experimenteze.
Doroti, nu ne mai zici nimic??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Am uitat, Oana Rusu, pt raspunsul ala frumos, stii tu care!

Mergi la inceput