Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pai ralu..ar trebui sa ii zica vreo 2 si mama si sora, daca tot stiu si sunt. Stiu ca nu rezolva nimic, dar poate ele afla mai multe.
Oana welcome!!! ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca a fost frumos pe unde ati fost si ce ati vizitat.
spor la despachetat si la spalat.
Nasol ca trebuie sa mergi la birou maine.
marius cand vine?
cum nu ai facut o poza la GOlful arhi plin? sa-ti fie rusine. ti-a zis mama ta ca am vb. cu ea pe laredoute?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

asa...gata am citit tot!

oare cu ce sa incep?...hai ca iar o sa ma placintesc vorba lui Gio

Raluca in primul rand te pup...imi pare bine ca ai trecut pe aici...doar ai fost "colega" mea de nunta
imi pare bine sa aut ca esti in anul II...bafta in sesiune daca mai ai inca examene

referitor la problema...pe cuvant ca nu stiu ce sa zic
...imi pare atat de rau...cred ca e groaznic...iar tu suferi, si indoiala asta in care traiesti e greu de suportat

ca sa imi dau si eu cu parerea neavizata: totul depinde de el!
...tu incerci sa salvezi relatia...dar depinde de ce vrea el!
...si indiferent ce face, intr-o zi adevarul se afla...cat timp crede ca se poate ascunde o relatie din asta extraconjugala?

stiu ca nu e normal sa iti spun sa ii urmaresti telefonul...dar daca asta te ajuta fa-o!
...stiu ca nu e normal sa fi cu ochii pe el, dar daca iti aduce liniste urmareste-l!

referitor la un copil...te sustin...copilul tau va sta mereu langa tine si este cea mai mare implinire a vietii!
(cand am plecat in De la 2 sapt dupa nunta...mi-a trecut si mie prin cap ca se poate intampla asa ceva...dar vad ca cei 6 ani petrecuti impreuna au contat mai mult decat distanta dintre noi...si pana la urma 1800km sunt nimic atunci cand e dragoste!)

Gio...super apartamentul...si marisor!
al nostru are 50mp...dar speram la unul mai mare in curand(1,2,3 ani...Ralule vezi cum trebuie pusa problema "speranta moare ultima!")
am vorbit cu mama...si mi-a zis de pilota ca am cumparat-o eu de la Ikea...am intrebat-o daca a uitat de cea de la LR si si-a adus aminte de cec si banii primiti inapoi

pozele cu Marco sunt mortale! cea pe olita evident o sa faca istorie...peste 25 de ani o sa rada cu gura pana la urechi

Marius se intoarce vineri seara...nu-i venea sa plece inapoi ...cred si eu, ca nici pe bani buni nu as fi plecat azi de acasa

gata! m-am "simtit" cu pozele sa stiti...cum termin curatenia si despachetatul fac poze cu apartamentul si va arat!

Ralu miros un viitor club de talentate bucatarese...cred ca o concurezi pe Aly

Aly felicitari!!!!!!!!!!! pt marire....dar cel mai important iti zic eu e treaba cu concediul...o sa vezi...ca io din proprie experienta vorbesc...stii tu cum e omu cu economiile, e greu...dar asa si daca depasiti suma puneti voi diferenta si tot e super!

mireasa asta e gravida clar ...da io cu ce ma imbrac in 24 februarie la nunta? ...si mai e atat de putin timp...

Kitzy...bravo...ma bucur ca te-ai hotarat cu concediul...lasa-i ca nu te doare pe tine de ce vorbesc ei...tu sa te simti bine asta e important...si bebe-lina se intoarce ea ai sa vezi

Kreliuz...tot vorbiti de centrale...noi nu avem...am avut noroc cu centrala de cartier care e foarte buna...baga calduta
si ca sa revin la un subiect mai vechi...consum in ianuarie 2.5 mil
avem separare la gaz dar acolo nu stiu cat a venit factura

madam sa ma pregatesc sa devin matusa?

si trebuie sa ducem masina la verificarea tehnica...10 mil dintr-un sut...plus ca pe Feleac ne-a lasat discul de ambreiaj si nu mai intra in viteze normal ...sa vedem cat o fi afacerea asta
bine ca am ajuns acasa cu bine...asta conteaza

in 3 luni de cand avem masina am facut 6000 km ...nu-mi vine sa cred


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu nu am chef sa fac nimic in casa.
sunt cu marco la el in camera...il las sa faca ce vrea ca sa pot sta pe net...mi-a distrus camera si a stricat vreo 3 masinutze.

Oana pai ati facut 2 drumuri de De-Ro cu ea, nu? normal ca se fac km.
Noi intr-un an am facut 15000 km si am facut revizia...9 mil.
anul asta iar facem 15000 km, iar revizie. Imi vine sa mor...doar am fost avizati ca piesele la Ford sunt foarte scumpe.
si mai vrem si masina2, pt. care nu stim de unde sa scoatem bani, mai vrem si pamant, care e enrom de scump, mai vreau si o afacere. Nu ma cadoriseste nimeni cu vreo 60.000 euroi? e clar ca am luat-o pe ulei....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da Gio...am facut 2 drumuri de Ro-De da alea sunt 1800X2=3600km

unde naiba am mai facut 2400...dar se aduna vorba ta...si uite asa mai bagam o caruta de bani in revizie

teren vreau si eu...da nu stiu de unde sa mai scoatem atatia bani ...daca gasesti pe cineva doritor sa doneze...trimite-l si pe la noi
da Ralu pe unde o fi umbland?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

daca gasesc pe cineva care doneaza..il trimit la ralu prima data...sa aiba si ea casuta ei...pe urma la noi.

da mai, acum imi amintesc ca maica-ta nu a primit pilotele...of..am uitat.
astept si eu 3 comenzi de LR. ultima a fost cu lucruri de la 1-3 euro. o adevarata afacere, noroc ca mai aveam 20 euro pe card si i-am terminat.
acum ma potolesc pana in vara, ca de nu...vine Clau cu pe mine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iuuuuuupiiiiiii.......mi-a ajuns fata acasica!!!!!
..fata frumoasa, bine te-ai intors acasa!

(auzi, cu matush'ta...mai "supt-tzire", da? sa ne intelegem...nu anul asta, in nici un caz ...pusai si io mana pe niste burtzi, si gata, ma si vazusi cu dorinte de bortzoshenie ...adek, dorintze sunt, dar..stai asa, sa le luam pas cu pas....sa ne facem curaj pt "masa placerii" ....de care mi-e groaza numa' cand ma gandesc, daramite cand o vad in poze pe net ...ca sa nu mai pomenesc de "dulcea intalnire" cu domnu' doctor....sa ne de aanalize d efacut....sa renuntzam la "imbracamintea" aia de care iti spuneam mai demult...etc....o sa fii si matusa, stai linistita )
2,5 mil - gazele la 50 mp?...e destul, ce sa zic...pana la urma, sa inteleg ca eu nu platesc asa mult?

..oricum, ca iar ajungem la scoruri de facturi...Gio, noua pe decembrie, au inceput sa ne bage si faturile din urma nepaltite...ca altfel riscam sa ne taie lumina, apa, gazele....da' stam in bloc de shmecheri, ce sa-ti spun [:D...si cand am citit acolo cat avem de plata...sa-mi vina rau....da' deh..dk noi avem neplatzi din august...logic ca acum ne lovesc...numai de s-ar rezolva ceva cu nenorocitii aia...
la masini, ne bate gandul mai incolo...e undeva in planul departat....ca deocamdata nu avem nevoie, fiecare are masina de serv...si domnu' mai are si regina lui, din 88 la care bibileste mai ceva ca la nevasta.....iar pana nu stabilieaza astia taxa auto...nici nu renteaza sa-ti iei masina....poate tot o "batranica"....
ah, si...ai vazut..ti-am zis io ca poza cu Marco e epocala?

ralu, by, eu vorbeam nuantat...ziceam de gandacii si virusii de prin mailuri...de pe la telefoane ....acolo sa faci ordine...intelegi tu..era cu substrat....se vede ca ai lipsit cam mult..ai cam uitat glumele astea ...s ls krelia

ps...je propun ca "a lu trancu" sa fie ralu si "moldoveanca" sa fie ral...ce ziceti? (asta ca sa nu le mai incurcam)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

am lipsit nitel, am trecut prin multe... da nu mi-a trecut termenul de prescriptie. ma invat eu din nou cu termenii de discutie.
da ia sa iesim din butoiu cu melancolie.
sunt la cura de slabire, si trebuie sa ajung iar in forma pana la prima nunta, adica peste 3 saptamani, ca momentan imi cam iese burtica prin rochie.
imi e ca iar ma intreba vreo amabila daca sunt in 3 sau in 4 luni.
auziti, da stralucirea nu mai calca pe la forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

da stralucirea nu mai calca pe la forum?poze noi


eh, uite vezi...mi-aia dus aminte de ce imi era dor de tine
mai, eu nu cunosc detalii, imi pare rau...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

bey, je nu are centrala...2,5 mil stateau acolo pe lista din holul blocului in dreptul numelui nostru...si cred io ca intra caldura si apa..plus femeia de servici si lumina de pe scara

contor am doar pt gazul de la aragaz

io sunt de acord cu Ralu si Ral

Gio mi-a luat maica-mea 2 geci super misto de la LR la preturi de nimic 12-15 euro...dar mi-a zis si ea...gata pana la vara


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu
Ca donator de diverse... gasim.


Perfect adevarat!

Foto Ralu

Mergi la inceput