Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia asa face si la noi cand scade presiunea, cand e sub 1. Clau ii da drumul de la butonul ala, dar nu trece mult si iar e la loc. acum nu stiu ce setari a facut in termostatul asta( de el iti ziceam, ca nu e pe perete, e ca o telecomanda) si e ok, nu mai scade asa. dar undeva se pierde apa, probabil in instalatie, ca in casa nu picura pe niciunde. si iti dai seama ca la toti e asa, nu numai la noi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio firma ii deconteaza o suma fixa. Acuma daca noi reusim sa ne incadram amandoi in ea, foarte bine. Oricum, eu zic ca ne incadram la o vacanta in Turcia in septembrie, la 5 stele si all inclusive. De obicei, chestiile astea includ familia, ca e aberant sa trimiti angajatul singur in vacanta. Noi ne-am bucurat, pentru ca in concediu mergem oricum si e ceva sa ai din start bani macar pentru un concediu, fara sa te stresezi sa faci economii.

Krelia ce centrala ai?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ralu, si eu sunt de parere ca ar trebui sa fii putin mai autoritara...daca mai vrei ceva de la relatia asta..si, pana una alta, e normal sa vrei sa-ti salvezi atatea lucruri care te leaga (ca pana la urma nu e vorba numai de 1 an de casnicie, ci de tot ce ati trait pana in momentul X)....
copilul...il poate schimba....pt ca am cunoscut cazuri de familii in impas cand el insela...si nu se mai intelegeau..si totusi, hotarand sa aiba un copil...si-au reconsiderat relatia si s-a imapcat..sia cum au 2 ....
..am cunoscut gagici care erau intr-un mioment delicat al casniciei, care si-au inselat barbatul, pt un moft pe care l-au avut..si cand s-au trezit din ameteala ...si-au dat seama care le sunt d efapt prioritatile, s-au impacat cu sotii lor si le-au turnat cate-un copil ..si-acum sunt bine mersi impreuna......desigur, paote exista si reversul, din pacate .....depinde de la caz al caz....ideea e ca nu tb sa te agati de acest lucru si de principiul conform caruia "daca ii faci un copil, se intoarce la tine"
...daca nu exista raspunsul lui catre ea...iti spuneam din start sa te potolesti, ca o dai in paranoia si sa vb cu el...chiar sa glumiti pe tema asta...stii tu, ti-am mai zis....insa in situatia data.......
Doamne ajuta, tin pumnii!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Asa este Aly, si chiar daca nu va incadrati, mai puneti voi restul, important e ca primeste bani pt. vacanta.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Ba HOOO!! Ca nu fac copilu acu. Daca il fac, poate, la anu .
mai intai sa pun ordine in casa, si dupa, vad eu ce fac. Ca donator de diverse... gasim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

Ba HOOO!! Ca nu fac copilu acu. Daca il fac, poate, la anu .
mai intai sa pun ordine in casa, si dupa, vad eu ce fac. Ca donator de diverse... gasim.
poze noi



bine bre, tac.........si tocmai cand ma sensibilizasem si eu .....
oricum....ideea e ca E MUSAI sa-ti pui ordine in casa...mai da si tu cu un aspirator, mai sterge prafu'...mai omoara gandacii aia...virusii....alea alea, bine?



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu asa te vreau...baga-te la curatenia de primavara, de copil e timp, doar esti tanara si....vorba ta...donatori sunt, slava domnului.
Ce au zis parintii si cumnata? sau ei nu stiu?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

quote:
Originally posted by krelia

bine bre, tac.........si tocmai cand ma sensibilizasem si eu .....
oricum....ideea e ca E MUSAI sa-ti pui ordine in casa...mai da si tu cu un aspirator, mai sterge prafu'...mai omoara gandacii aia...virusii....alea alea, bine?



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



Taci coana, ca te crede lumea!!!
Ai mai fost si la mine de cateva ori!!!
Zice lumea ca sunt vro ingalata.

Lasa gandacii si acarienii in pace ca stau bine.!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

stie socrela, ca eu cu ea vorbesc de parca ar fi mama mea si nu ii vine sa creada, iar cumnata, care nu stiu exact cum a aflat a zis ca a innebunit. da la ce ma ajuta pe mine?


quote:
Originally posted by Giova

Ralu asa te vreau...baga-te la curatenia de primavara, de copil e timp, doar esti tanara si....vorba ta...donatori sunt, slava domnului.
Ce au zis parintii si cumnata? sau ei nu stiu?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

I'm back

...inca nu am reusit sa citesc tot ce a-ti scris...dar ma apuc

noi am ajuns cu bine azi dimineata la ora 5
eu am dormit pana la 11 cand m-a trezit succesorul sa stabilim o intalnire pe maine ...Marius a mers dimineata la servici

a venit acasa...am despachetat cate ceva, ca sa golesc un geamantan...si-a facut bagajul iar acu o ora a plecat spre Sibiu

pacat ca nu am facut o poza la masina sa o vedeti...portbagajul plin...iar in spate la picioare geamantane... pe scaune plase pana sus ...de nu vedeai in oglinda retrovizoare decat pungi

sper sa termin pana vineri cu aranjatul prin dulapuri ca am facut varza toata casa

a fost frumos...Munchen-ul mi-a placut...castelele sunt superbe(o sa va arat poze)...turul in fabrica la BMW ne-a dat pe spate...imi venea sa plec cu o masina de acolo...sau sa iau piesele sa o montez cum vazusem la aia ca fac

Viena e superba...m-am indragostit...sunt o gramada de lucruri care trebuie vazute...a fost putin cam frig...promitem sa mai mergem la vara
hotelul de 3* a fost foarte bun...si ieftin 47 euro...localizat langa Ring
de la Parndorf am achizitionat doar o pereche de pantaloni pt fratelo...magazinele erau cam goale dupa reduceri iar ce gaseai aveau preturi cam mari
90% erau romani pe acolo la cumparaturi

Budapesta frumoasa...ne-am plimbat de ne-am rupt picioarele...si am facut ultimele cumparaturi la Ikea

acu spal la greu ...maine ma duc la servici ca asa se face in concediu ...si mai adun prin casa

ma apuc sa citesc din urma...si revin


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput