Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule chiar nu ma mai intereseaza de ei si abia astept sa scap de acolo. O sa-mi vad eu de treburile mele si daca nu le convine ceva, sa vina sa-mi spuna ca tot aia e
Eu ma gandesc ca o sa treaca repede sapt viitoare si dupa-aia o sa am timp sa merg la cumparaturi si la plimbare si pe la ai mei si sa fac tot ce vreau fara sa ma gandesc ca mai trebuie sa ajung si la servici si sa-mi toace nervii marunt.

28+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy da-le pace celor de la clinica. de aia nu mai poti tu.
Sper sa se intoarca Diana, vorbeste cu ea, fa masaje, nu ti-a zis cum? stiu ca sunt ceva masaje care ajuta la intoarcerea bebeului. si nu te mai gandi.
Ralu mi-a zis si mama ca e sarbatoare mare. asa ca maine...nada .

casuta mea are Dolce. se vede super, marco e in extaz dupa canalul baby tv.
Singurul incovenient sunt cablurile care sunt pe margine. Noi nu avem cabluri prin casa, toate sunt trase prin pereti, tevile prin sapa. asa ca astea ne enerveaza la ochi. avem ceva idei de mascare, sa vedem cand va avea timp sa le puna in aplicare.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Ce sa facem dragele mele?
Uite cu munca. Am avut niste probleme cu Stef, cu niste schimbari de job,cu o domnita care s-a interferat in viata noastra de cuplu... Poate in timp am sa va povestesc.
Acum sunt bine, serviciu, facultatea,mai greu ca sunt anul II si nu am timp sa invat, si incercam sa ne salvam familia.
Ma batea gandul sa fac un copil la anu, pentru ca vreau 2 si un altul nu as putea face pana decat dupa ce imi dau definitivatul, adica peste 5 ani in cel mai fericit caz.





stana regala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu
Am avut niste probleme cu Stef, cu niste schimbari de job,cu o domnita care s-a interferat in viata noastra de cuplu... Poate in timp am sa va povestesc.

faza asta cu... "domnita"... e pe bune?Poate glumesti, totusi... Desi nu mi s-ar parea subiect de gluma. Da' ce-i veni domnului? Hmmm.... merita bataie, nu asa... Si pana la urma, macar ati rezolvat cumva lucrurile?
Imi pare rau sa aud ca nu e chiar bine. Da' poate va fi de=acum incolo.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Raluca imi pare rau de ce aud. sa dea DD sa va salvati casnicia. oricum suntem alaturi de tine.
Vrei un bebe? asta da razgandire!!!

Eu m-a conversez la greu cu d-na Lia(mama oanei), la subiectul laredoute.

sunt in zona si eu. merg sa-l culc pe pitic.
Clau a iesit din nou si eu frec menta in casa. dar lasa ca o intorc si eu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Eu m-a conversez la greu cu d-na Lia(mama oanei), la subiectul laredoute.


si Oana pe unde mai e acum? :)

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi pe acasa, am crezut ca e frumos azi, insa e innorat si bate vantul. deocamdata stam in casa, vedem noi mai tarziu ce facem.
ralu te anunt cand aflu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ralu_trancu
Am avut niste probleme cu Stef, cu niste schimbari de job,cu o domnita care s-a interferat in viata noastra de cuplu... Poate in timp am sa va povestesc.

faza asta cu... "domnita"... e pe bune?Poate glumesti, totusi... Desi nu mi s-ar parea subiect de gluma. Da' ce-i veni domnului? Hmmm.... merita bataie, nu asa... Si pana la urma, macar ati rezolvat cumva lucrurile?
Imi pare rau sa aud ca nu e chiar bine. Da' poate va fi de=acum incolo.

.

Foto Ralu





Iti dai seama ca nu glumesc cu asa ceva. E reala si m-a facut sa imi pierd increderea aceea completa pe care o aveam in el. Am cam devenit paranoica si sunt cu ochii in 15. Sincer , gandind la rece nu cred ca ma ajuta la ceva, dar nu pot abtine.
Acum cred ca suntem bine, dar nu mai sunt sigura de nimic.
Incerc din rasputeri sa fiu sigura pe mine si sa imi pot tine viata pe picioarele mele, ca sa nu trebuiasca sa depind de altcineva. Asta pentru ca , atunci cand am gasit primul mail , de la ea catre el, mi-a fost rau 4 zile, nu am mancat si nu am dormit, am lesinat din cauza ca nu ma hidratasem....


stana regala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Doamne, Ralule... parca vorbesti din filme...
Barbatii astia...
E clar ca sentimentul de incertitudine va ramane multa vreme... dar incearca si tu sa-i dai mai putina importanta... Nu de alta, dar risti sa iti faci tot tie rau mult. Si chiar nu merita, nici macar Stef, sa te distrugi pe tine pentru el, in conditiile de fata. Sper ca nu te superi pe mine ca-s asa radicala.
Ai vazut si tu ce rau ti-a fost cand ai aflat... Nu cred ca vrei sa se repete...
Parintii tai ce mai fac? Cum se mai simt?

Gio, la noi este un pic de soare, nu prea mult, dar pare placut afara.
Pe la 3 ne ducem si noi sa ridicam o coroana, sa o ducem la decedat si apoi prin Billa, cred, sa luam ceva carne de snitele si sa vedem ce se mai poate (daca in Kaufland nu mai primesc bonuri de masa de alea )...
Si mai apoi, poate pe la o plimbarica. Trebuie sa caut un magazin si nu-l gasesc... Poate in timpul plimbarii, dam si de el.
A... si tot azi mi-am programat vizita la soacra Trebuia sa plece socru-meu la tara si ea e singura acasa, de asta. Sa vedem daca a plecat. Si... ne-a facut soacra-mea o oala de sarmale numai pentru noi. Ni le da gata fierte

Am crezut ca stii de Oana, de asta te intrebam... :)


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

In cazul meu soacrela a venit la cumnata-mea , asa ca vom merge intr-o vizita la ei.
Am avut examen dimineata la 8 asa ca m-am trezit cu noaptea in cap. Cred ca ma intind o ora in pat

Mergi la inceput