Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Of mai Raluca...incearca sa nu dai asa mare importanta, stiu ca e greu...dar uite la tine. e bine ce-ai patit? sper din suflet sa va fie bine si sa incerci sa uiti...ca altfel nu e bine...daca vei fi mereu in garda.
Ce mai fac ai tai? cum te intelegi cu ei? cumnata, nepotul?
unde ati fost de rev? am vazut ceva poze cu voi in Sibiu.
Noi de Revelion am fost la Paltinis.
Ralu mancarica ai facut azi? sau te-ai scos cu sarmalele de la socrella?

Noi am dus compu la marco in camera, acum e mai gol livingul. musai sa-mi cumpar odata perdele si candelabru.
in rest prin zona, nimic deosebit.

ma retrag si eu catre domnul pat.
si noapte buna.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, la amiaza niste cartofi prajiti, fripturica, muraturi...

Apoi am facut ciorba aia cu afumaturi...

De la soacra am sarmalutele. Mai voia sa-mi dea ciorba cu perisoare, da' eu tocmai ce facusem la mine... Si fasole cu carnati... Or asta vreau si eu sa fac zilele astea... Iar am refuzat.
A... si placinte mi-a dat.
Noroc ca nu era socru=meu acasa si am putut intra si eu pe acolo...

Maine la munca... Ma asteapta o zi de groaza Sper sa scap cum trebuie.
Iar maine seara, teoretic, avem o bauta, aniversarea unui prieten. Dar nu cred ca ma tin puterile...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Salutare!
Abia m-am adunat pe acasa si acum ma apuc de facut pizza.
Apoi de calcat niste urgente...
Si dupa aia, daca mai am putere, iesim la o bauta. Daca nu, ramane pe alta zi, ca azi sunt terminata deja...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


si noi pe acasa, pe afara, a fost vreme frumoasa si nu am rezistat.
am si lenevit la greu, am facut mancarica pt. marco si gratare pt. noi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

In seara asta am facut numai 2 tavi de pizza si atat.
Sunt prea varza si n-am fost in stare de mai mult...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Azi e ultima mea saptamana de lucru


28+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza si de la mine.
Scuze ca vineri n-am mai intrat nici sa va urez weekend placut, dar abia cu chiu cu vai am terminat si scanarile, si mai aveam de prelucrat niste poze pentru matusica.
Raluca imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva, nimeni nu merita sa treaca prin momente din astea. Sper totusi ca totul s-a rezolvat si sotzul tau si-a bagat mintile in cap. Eu le-as pe astea de se baga in familia altora.

Gio lasa ca gasiti voi o modalitate sa ascundeti cablurile. Azi astept si eu pretul la mobila. Tot nu ma pot hotari cum sa aranjez culorile... mai am cateva zile la dispozitie, pana vine omul sa ia avansul.

Kitzy foarte bine ca iti iei concediu. Cu Diana nu te stresa, ca mai are vreme berechet sa se intoarca.

Ralu si eu tot pizza am facut, dar sambata.

Noi weekend-ul asta am fost la shopping intensiv . Am mers sa-i cautam haina de stofa la sotz si eu m-am ales cu un trening, o bluza si o camasa, el cu un tricou cu maneca lunga (asta vineri). Sambata alta sesiune si iar a avut bafta mare: i-am luat paltonas de la Flacara, cu 50% reducere, am dat 200 de lei pe el. Ne-am tot uitat pe raft si nu era marimea lui, si am intrebat o vanzatoare daca nu au, cand a venit tipa din depozit cu 3 modele, le-a pus eticheta cu 50% discount, ca alea de pe raft aveau doar 30% . Asa ca s-a super scos. Totdeauna are un noroc la fazele astea... Si-a luat si telefon ca al meu, ca altul nu i-a placut si era musai sa-l schimbe pe cel pe care il avea. Asa ca, a fost clar weekend de facut banii praf.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buna dimineata, fetelor!

eu..tot lucrez la fundatia aia..de nu se mai termina..zau...fa aia, fa ailalta..las-o p-aia...ca vine asta...si tot asa...

sambata dimineata am fost al shopping ...mi-am luat o camasuta noua si un sarafan..de la house of art...din ala cu "sāsele" pe afara si cu bretele lungi..imi place mult, mai ales ca am mai avut unul asemanator acum vreo 20 de ani ... sambata seara am fo' la un rishtorant sa-l serbam pe nashul nostru..mishto rishtorantu'...ne-a cantat din saxofon marian petrache pechea...l-am vazut si pe madalin voicu ...erau si nsite guriste pe acolo, au cantat mumos si ele...am papat neshte pui cu smantana si ciuperci...bunutz bunutz....iar duminica relash partial..ca a tb sa fac ceva de papa...mai aveam niste peste in congelator...era si cu solzi ..d emi-am tapetat bucataria cand m-ama pucat sa-l curat ..dar, pana la urma a iesit tare bun..am trantit si niste amestec din ala de legume....american (ca i-am pus si niste porumb, nah) si culmea, i-a placut ...

acu'....sa revenim...

trenurelule, m-ai lasat fara cuvinte ...iti doresc sa-ti dea DD puterea sa treci peste si sa incercati impreuna sa recladiti si sa regasiti tot ceea ce v-a unit la un moment dat, sa gasiti in interiorul vostru sentimentele ce v-au legat si sa nu le dati cu piciorul....pacat...prea pacat...ca exista oameni atat de slabi si shulfe care profita ...sper, din suflet, ca un copil sa ii aduca caintza si sa-si revizuiasca astfel prioritatile si sa-si dea cu tesla-n ........regretand ce-a facut ...

pupici pentru restul fetelor!...
ah, vroiam sa va intreb..ati vazut filmul ala de pe acasa...de la ora 9.30 seara?....super sirop, fratilor..am bocit de ziceai ca e sf' lumii....nici cand a murit bruce willis in armaghedon n-am bocit atat, parol! .....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata si de la mine!
Ma asteapta inca o zi nebuna... Da' nebuna rau de tot azi...
Poate de maine abia sa intru cat de cat in normal...
Kreliutz, cred ca-s la intrecere cu tine referitor la statuie...

Sotiorul imi zicea ca este nu stiu ce film fain pe Acasa, la 21.30. Da' n-am apucat sa-l vedem. Si am inteles ca l-a copiat sau vrea sa-l aduca de pe ODC. Numai ca n-am avut timp de asta zilele astea.
Mai mult, eu acum ma uit ca disperata la Grey's. M-a lovit tare. Si vad cate 3-4 episoade odata... Nu ma satur...

Bravo, Kitzy! Fain de tine! Sa treaca si saptamana asta si dupa aceea chiar poti sta linistita.

Aly, eu am facut ieri pizza, sa fie si frate-meu prezent. Au mancat ca disperatii...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu eu ieri am repetat somonul in foietaj. Pizza am facut-o sambata, pe la 4 abia a fost gata, ca tarziu am venit de la shopping, si am plecat la socrela cu burtica plina (a fost ziua ei si ne-a chemat sa ne cinsteasca).

Krelia vad ca weekend-ul asta a fost de shoppaiala si pe la altii Sa porti sanatoasa sarafanul. Am si eu unul si zace saracul prin dulap, ca nu ma indur sa vin cu fusta la scarbiciu. Filmul de care zici l-am vazut mai demult (si m-am bocit si eu cum zisesi). Aseara m-am uitat asa, la cateva secvente. Am vazut filmul de pe TVR1, o comedioara dragutza.

Eu trebuie sa dau de (de fapt, sotziorul) ca tocmai m-a sunat sa-mi spuna ca i-au marit salariul si in plus, ii plateste firma un concediu/an . Vad ca tare bine a inceput anul.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput