Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

Buna dimineata!!!
Am intrat si eu nitel in vizita si nu am putut sa ma abtin sa zic si eu ceva.


Oooo.... lume noua....
Greu, greu mai ajungi, Ralule, si pe la noi... Ce mai faci? Cum o mai duci? Ai trecut dupa atata vreme, dar tot in viteza... Stai si tu un pic mai mult la noi, ca e frumos...

Aly, si azi cu imprimanta aia?


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Daca ma primiti poate mai stau, mai trec mai des

stana regala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ei si tu acum...
Cum sa nu te primim? De ce sa nu te primim?
Hai ca te asteptam pe aici!
Fug si eu sa ma apuc de spalat ceva prin zona...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Lume noua, lume noua! Pai sigur ca sa mai treci pe aici, de ce nu te-am primi?

Ralu azi tot cu scannerul, nu stiu daca reusesc sa ajung si la faza de imprimare. Dar de scanat e musai sa termin, cica azi trebuie sa dea cartile inapoi.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Aly, vai de capul tau! Nu mi-as dori sa fiu in locul tau
Si la mine se anunta o zi furtunoasa azi la munca. Cica domnisoricele au inceput comentariile aseara, dupa ce am plecat eu. Nu sunt de acord cu ce le-am dat sa faca in plus zilele astea, cat ne lipseste o colega cu inmormantarea socrului ei. Si o alta a plecat cu demisie. Deci de azi, pentru vreo 4-5 zile suntem cu 2 oameni in minus.Si eu trebuie sa fac fata situatie, ca-s singura in masura in momentul de fata...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hello!!!!
Raluca ce mai faci?????? te primim cum sa nu...mai intrebi?
hai mai zi-ne despre tine, ce ai mai facut, ce mai face Stef?
pai e mare Marco, doar are 2 ani...vezi cum trece timpul?
Ralu mersi ca ne-ai zis de sarbatoare. sigur bagam maine la spalat. asa ca bag azi.
Aly iar cu scanerul? iti doresc bafta si sa termini cartile alea.

eu acum ma relaxez, dupa ce am scapat de musafiri si am mai rezolvat una alta prin oras.
in rest totul ok.
si weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu azi nu prea am facut mare lucru. Am spalat ceva. Dar mai am si pentru diseara.
Si tot diseara facem o fripturica la ceaun, cu mujdei, mamaliguta si branza cu smantana.
Maine fasolute cu costita afumata si muraturi.
Ciorba de purcelus - tot maine.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule ce harnica esti!!!
Eu am fost ieri la eco, bblina e tot cu caputzul sus, nu da semne sa-si mute pozitia, sta foarte jos, abia i-a gasit picioarul sa-l masoare, in rest e ok, duminica viitoare mergem iar la control la clinica. Am vb si de concediu, a zis ca-mi poate da din 2 in 2 saptamani, a vrut sa-mi dea de luni, dar i-am zis ca mai merg o sapt la servici si azi am cam anuntat ca e posibil sa mai vin o sapt, iti dai seama ca nu le-a convenit, eu am vrut sa-i anunt din timp sa stie cum sa mute fetele, au zis ca ce, doar esti sanatoasa, de ce nu mai vii? Si fix de ciuda nu ma mai duc, ca pt ei nu conteaza ca eu sunt gravida, atata timp cat pot face 10 lucruri o data, sunt apta de munca, dar pana aici, sanatatea mea si a copilului e pe primul loc si am nevoie de liniste si odihna nu de stres si de alergatura pe acolo si ca atare le-am spus ca asa a considerat medicul ca e mai bine pt mine si imi bag picioarele, ca asa m-am enervat!!
N-au decat sa se descurce, ca pana acuma niciodata nu le-am cerut nici un favor!
Asa ca mai stau o sapt si o sa le fac cu mana asa de la distanta!!!

27+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am uitat sa schimb semnatura

28+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kitzy, bine ca Diana e OK.
Pe cei de la munca da-i incolo, nu se merita efortul de a te consuma pentru ei, crede-ma, ca stiu ce zic... Sunt mult prea patita ca sa nu stiu.


Foto Ralu

Mergi la inceput