Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
Azi mi-am pus si eu ceasul sa sune la 10, sa ma trezesc mai devreme, sa apuc sa fac ceva de mancare si sa spal.
Pana la urma m-am dat jos din pat la 10.30 (oricum mult mai devreme decat de obicei!). Am de gand sa fac o ciorba cu muchiulet de purcelus, o mancarica de ardei copti si cartofi frantuzesti.
Pana una-alta, am mai gasit prin bucatarie vreo 3 feliute de pomelo lasate de sotior, asa ca m-am apucat de mancat.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Raluca mi-ai facut pofta cu pomelo. Lasa ca azi merg la cumparaturi. Totusi, poate gasesc din ala mai mic si verde, sweetie pomelo, parca ala imi place mai mult.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

n-a fost cu intentie, Aly, sa stii...
Pana nu demult, eu nici nu mancam asa ceva. Da' nu stiu ce mi-a venit acum. E a doua oara intr-o luna...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Stai mai linistita. Oricum am mancat la pomelo iarna asta gramada. In plus, azi mergem la cumparaturi, asa ca pot sa iau.

Eu mi-am facut de lucru de unde n-am: ii trebuiau la frate-meu doua carti trase la xerox si cum la noi xeroxul nu merge cum trebuie, m-am apucat sa le scanez. Si cum nu se putea altfel, m-am trezit eu desteapta sa le fac in format .rtf, ca vezi Doamne o fi mai ok. Dupa ce am terminat (adica ieri si azi pana la amiaza numai tot am scanat) constat ca si-a batut joc scannerul de documentul meu: litere lipsa, spatii intre literele aceluiasi cuvant, litere inlocuite cu tot felul de simboluri aiuristice... Asa ca e clar ca m-am apucat iar de scanat.... cooperativa munca in zadar scrie pe fruntea mea...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

cooperativa munca in zadar scrie pe fruntea mea...


pai..tu ce crezi...numai je sa stau sa pazasc imprimanta ptoata ziua pentru alea 200 de foi amarate? .....azi de exemplu, a trebuit sa pazesc cate 80 fata -verso de vreo 4 ori ..mai am vreo 60...
suntem niste nobile...vorba aia...



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai fetelor, trebuie sa faca cineva si chestiile astea
Acum na, daca a cazut pacatul tocmai pe voi, ce sa va fac?
Gio!!!! ce faci? Ai rezolvat cu aia?
Oare Oana pe unde e? Ce face? Cu cine mai stau eu la bantuit noaptea?


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Salutari fetele!!!!
eu am fost prinsa azi, ba cu cumnata si diploma ei, ba cu gazul, ba cu alte chestii...capac a pus sedinta cu asociatia. sunt niste nemernici, poricum...contr. cu ei a scazut, doar ca au imputerniciri de la jumate din ap., doar sunt o groaza de italieni in bloc. asa ca nu ne ramane decat sa le trimitem controale peste controale si sa speram ca scapam de ei, m-au ales ca nu au cursul asta care se cere mai nou.

Krelia stai linistita ca nu m-am suparat.
Ralu ce bunataturi faci.
ALY dar chiar ca ti-ai facut de lucru cu cartile scanate.

ma bag la somn, maine sper sa am o zi mai linistita. urmeaza si weekendul....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio... ai avut si tu o zi....
Pai am facut dimineata o mancarica de ardei si in seara asta o chestie care aduce a cartofi frantuzesti, da' sincera sa fiu, nu stiu daca e chiar reteta originala... Stateam cu strangere de inima ca fratele nu va manca, da' a curatat farfuria...Nu ma asteptam... Cu sotul nu-mi faceam probleme, ca oricum lui ii plac si imi cere sa-i fac mai des...

Sambata fac ciorba cu muschiulet de purcel, ca n-am mai facut. Si pui cu smantana.

Vedeti ca sambata iar e sarbatoare mare, cu cruce rosie... Sa nu ziceti ca nu v-am spus.
Eu aveam zeci de planuri, dar s-a dus totul de pe lista...
Ramanem sa ne ducem la capela, la un decedat, sa ducem o coroana din partea colegilor si cred ca ne uitam la filme...
Trebuie sa spal maine neaparat...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza... mai pe la amiaz asa.

Eu is tot o treaba: ba un scan, ba sa 'curat' ce am scanat pana acum, am mai buchisit si la schitza pentru biblioteca ce vrem s-o facem in birou (c-a venit ieri tamplarul cu schitzele, dar evident ca nu mi-a convenit nici una, asa ca am facut eu alta noua).

Ralu am luat ieri pomelo... dar inca n-am papat, deci n-a fost pofta chiar asa de mare. Adevaru-i ca am ajuns aseara acasa si ne-am apucat cu altele, pana am pus cumparaturile la loc, pana am facut 'bilantul', pana ne-am socotit ce si cum facem cu mobila... s-a facut cam tarziu si-am zis ca las pe alta data ca daca pap prea tarziu... ma plimb toata noaptea la baie.

Krelia eu deocamdata pazesc scannerul. Mai incolo o sa pazesc si imprimanta... cu mai mare drag daca nu gasesc pana atunci un program care sa-mi stranga mai multe pdf-uri intr-unul singur.

Gio mi-am facut de lucru, asa-i, dar ce sa fac, ii frate-meu si musai sa-l ajut cum pot.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Buna dimineata!!!
Am intrat si eu nitel in vizita si nu am putut sa ma abtin sa zic si eu ceva.

Am ramas uimita cat de mare s-a facut Marco!!! Sa va traiasca!!


Pup la fete cucuiete - ma rog, macar la cele pe care le mai stiu.

stana regala

Mergi la inceput