Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu ma uit de zor la Dinastia Tudorilor... Acum m-a prins mai tare decat pe sot...
Si azi-noapte m-am uitat, si acum...
Mai am vreo 7 filme salvate, dar nu stiu cand mai ajung si la ele.

Si la mine e greu maine, mai ales ca e luni. Ar cam trebui si sa umblu in niste locuri... Dar mai vad eu dimineata, cand ma trezesc (ma rog, mai spre amiaza asa...)


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Eu iti spun somn usor sau vizionare placuta ...ca dimineata la 6,30 trebuie sa fiu in picioare!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 12 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

merci!
eu mai raman sa mai vad vreo 2 episoade
ca la 6.30 nu trebuie sa fiu in picioare :))
noapte buna si somnic usor...

Aly, gasesti cafeluta pe pagina precedenta


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana
Iti doresc mult noroc in viata si multa fericire alaturi de cei dragi tie si bineinteles, implinirea tuturor dorintelor!!!!
Si scuza-ma ca vine cu asa intarziere, dar n-am intrat pe net in weekend.
Nasoala faza cu masina, dar bine ca totul s-a terminat ok si nu v-au luat masina cu totul
Gio vad ca si tu ai avut un weekend incarcat, ai facut ceva cumparaturi, nu gluma!
Krelia m-am distrat un pic pe seama pilafului tau lasa ca data viitoare stii sa nu mai iei orez din ala.
Ralu vad ca tu ai bantuit pe forum in weekend, bine macar ca te-ai mai relaxat cat de cat, destul te stresezi la servici, nu?
Alina trimite-mi te rog pe PM adresa ta de mail ca n-o mai am ca sa pot sa-ti trimit poza si tie.


Eu sambata am fost in Polus, am colindat magazinele 4 ore si m-am ales numai cu o bluza care sa ma incapa ca in rest ce-a mai ramas de la reduceri nu era mare lucru, ori mi-erau prea mici, ori prea mari. Pantaloni n-avea sens sa iau ca de acuma tot o sa iau proportii
Alin si-a luat 4 camasi si o pereche de blugi si cam atat. Am ajuns acasa franta, nu-mi mai simteam picioarele.
Duminica la amiaz am fost la socri la masa si de acolo ne-am dus la tanti doctor la eco, bb-lina mea e foarte foarte activa, e in grafic cu totul, sanatoasa, mi-a zis doctora sa incerc prin telepatie s-o fac sa se intoarca, era tot cu funduletul jos si cu capul in sus si bineinteles cu picioarele in cap ca altfel nu se putea
De acum incolo ma duc la 2 saptamani la eco si din sapt 30 merg saptamanal. Abia astept sa intru in prenatal si sa fac ce vreau eu, sa nu mai trebuiasca sa merg la servici si sa ma alerge pe acolo, dar nu mai am mult!!!!

26+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor!
Ralu mersi de cafea. Prinde bine ca is cam nauca. Weekend-ul asta am ajuns mai tarziu la culcare si desi ieri dupa-masa am tras un pui de somnic, tot mi-e somn acuma. Nasol cu jobul, dar pana la urma vorba ta, orice sut in fund e un pas inainte, pana la urma n-o fi unicul loc de munca din lumea asta.
Oana scuze ignoranta, si din partea mea, cu scuzele de rigoare pentru intarziere. Sa fii iubita si sa iti implinesti cele mai dragi vise! Cat despre pataniile din weekend, asa a fost sa fie, bine ca n-a fost paguba mai mare si bine ca ai avut sustinere in momentele acelea.
Krelia ma mir ca nu ti-a iesit pilaful, eu folosesc numai orez cu bob lung, indiferent ce fac din el, cu toate ca maica-mea ma tot bate la cap ca trebuie orez cu bob rotund pentru orez cu lapte. Dar cum suntem prea putin amatori de orez, n-am de gand sa iau 7 feluri de orez .
Gio bine ca v-ati ales cu ceva din excursia asta. Desi intr-adevar e obositor. Mie mi-a fost rau de oboseala cand ne-am intors de la Viena, nu-s rezistenta deloc.
Kitzy a_aly23@yahoo.com e adresa.

N-am reusit sa fiu asa de vrednica weekend-ul asta cum mi-am propus. Vineri dupa-masa am tot bucatarit, sambata am mers prin oras si m-am innoit cu 2 bluzite pe gat si un set de lenjerie Piera (erau super reduceri si n-am rezistat). Dupa-masa am reusit sa-mi termin maieutzul. Am curatat si rochitza, dar numai usor, cu un buretzel, si a iesit ok. Ieri dimineata am calcat, asa ca azi am liber la restul tinutei de nunta, si poate apuc sa fac si paharele. Mi-e groaza sa ma apuc, nu stiu de ce, mi-e teama ca n-o sa iasa...
Sa aveti o saptamana buna!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina ti-am trimis poza.

26+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, Kitzy ...multumesc mult pentru gandurile bune ...o sa fac tot posibilul sa le indeplinesc!

de fapt asta imi doresc si cel mai mult, sa fim sanatosi, sa ne mearga bine, sa fim impreuna...ca restu' le rezovam cumva, mai greu sau mai usor...dar toate se rezolva!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 11 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy ce burtica rotunjoara ai ! Imi place despre tine .

Onutz ai dreptate, sanatatea e pe primul plan, si iubirea 'jumatatii'.

Uitasem sa ma laud cu una din 'realizarile' de weekend: ne-am re-matuit verighetele, arata ca noi si acuma ma tot uit la ea si ma umplu de ganduri nostalgice...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
Iar am stat pana la 4 dimi la filmSi-atunci, cu greu m-am dezlipit de calc.
M-am trezit dimineata pe la 9, dar eram vraiste, asa ca m-am gandit eu ca n-ar strica sa mai stau putin sub plapumioara. Si am stat, si am stat... pana s-a facut 11.30 (adica am adormit la loc!).
Acum am papat repede, am intrat sa va salut si plec in celalalt capat al orasului sa aflu niste info pt o problema a mamei.
Sper sa reusesc sa ajung la 1 si la munca.
Poate ne mai auzim dupa-amiaza, in functie de timpul disponibil. Daca nu... diseara!
Sa aveti o saptamana buna si usoara!
V-am pupat!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetele!
dupa cum va spuneam in wee...sunt prastie...nici nasul nu mi-l mai pot sufla...am senzatia ca imi ies ochii din orbite ...

kitzy...asadar, ama juns de rasu' tau..cu pialfu'..hait? ...(glumeam, da?)

Aly, nu stiu de ce mie nu mi-a iesit....nu s-a umflat...a ramas fainos...oricum....nici la caine daca o dadeam, cred ca nu "servea" ...asa ca, a luat drumul gunoiului ...noroc cu mamele astea, dragele de ele, ca ne ajuta cand suntem in impas

...si eu m-am inoit sambata asta cu o pereche de cizmulite gen ciocate [;)} din piele intoarsa maro..de la leonardo ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput