Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina multumesc Da' papucii nu-ti plac?
Krelia ti-am trimis si tie poza, si iti urez insanatosire grabnica! Naspa cu raceala asta, pe mine 2 sapt m-a tinut, dar n-am luat medicamente decat paracetamol si ala l-am luat numai 4 zile. Baga fructe cat incape, vit C, ceai, stii tu....

26+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Krelia ti-am trimis si tie poza, si iti urez insanatosire grabnica! Naspa cu raceala asta, pe mine 2 sapt m-a tinut, dar n-am luat medicamente decat paracetamol si ala l-am luat numai 4 zile. Baga fructe cat incape, vit C, ceai, stii tu....


stiu, fir-ar sa fie..ca doar, nu a trecut mult de la ultima raceala....doar vreo 2 luni ...
Doamne ajuta sa nu ma tina 2 saptamani..dar 1..cu siguranta ma va tine ..... asta e...mergem mai departe, nu?
mersic


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kreliutz, da' cum ai reusit? :(

Kitzy, si eu voiam sa o intreb pe Aly daca i-au placut papuceii tai :)) Ca aia au produs senzatie pe aici... :))

Krelia, au reduceri la Leonardo? La noi este un magazin cu incaltaminte din piele unde am inteles ca au reduceri super. Cica niste cizmulite din piele pe care le ochise o colega acum o luna si erau 2 mil, acum se dau la 500.000. Alta colega si-a luat de acolo ghetute la 380.000 si care erau inainte 1.3 mil.

Incerc sa prind o zi in care sa ma arunc si eu pana acolo. Nu prea am bani acum, dar daca sunt preturi asa bune, merita facute niste sacrificii...

Azi nu mai plec nicaieri. A rezolvat mama cu un simplu telefon (mai incercase inainte de vreo 4 ori, da' ziceau ca nu-i pot da informatii ca-s f ocupati. Acum a avut noroc si a aflat ce o interesa.) Asa ca mai stau un pic cu voi... in timp ce mai strang prin casa.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

nu stiu cum am reusit...cred ca mi se trage de la deplasarea de sapt trecuta..mi-a fost frig la picioare in masina....

la leonardo au reduceri chiar si de 50% ...cizmele mele erau 97lei , eu le-am laut cu vreo 40 si ceva, 50 lei...iar al meu si-a luat nsite pantofi sport la 120 lei, de la 180


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

aha... poate trag o fuga si pe acolo intr-o buna zi... Eventual nu dupa ce se termina perioada de reduceri

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy eu is obisnuita sa nu fac front comun in unele cazuri Is simpatici si papucii, dar credeam ca sunt din aia animalutze. Oricum, nu combat burtica .

Ralu am incercat si eu aseara sa ma uit la Dinastia Tudorilor, dar se pare ca nu m-a prins microbul. Imi pare rau ca s-a terminat Roma, ala m-a prins rau de tot.
Ieri am revazut Memoriile unei geishe, mi s-a trezit cheful dupa ce am citit si cartea (de pe linkul dat de tine).

Krelia asa-i 'mothers to the rescue' . Si eu am noroc cu a mea ca e numai un etaj mai sus si una-doua sare in ajutor. Ai grija cu raceala.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Aly, uite ca pe mine nu m-a "prins" RomaChiar deloc.

Memoriile unei gheise nu am apucat sa-l vad pana la ora actuala. Si nici n-am citit cartea. Dar sper sa reusesc intr-o buna zi.

Gata deocamdata. Plec la munca. Spor la treburi!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

e foarte misto "memoriile..." ..... merita ...desi e putin drama....o sa-ti lase un gust placut la sfarsit


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

E fainutz, asa-i, dar eu iti recomand sa vezi prima data filmul si pe urma sa citesti cartea. Altfel o sa te dezamagesti putin, pentru ca normal, cartea e mult mai complexa. Dar eu tot am simtit nevoia sa mai vad o data filmul dupa ce am citit cartea. Imi place teribil, e asa exotic... Mie oricum mi-a lasat un gust ciudat (la carte ma refer acum)... desi n-as putea spune exact care anume, ce pot spune este ca e printre cartile care mi-au ramas in suflet.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina deci iti place burtica, asteptam si de la tine asa o poza( cand o sa fie cazul) da sa nu fie tarziu

26+ cu Diana

Mergi la inceput