Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly pana de idei? Googleste si tu ceva, trebuie sa gasesti ceva.
Onutzule vad ca mai ai un pic de tot si vii acasa, cred ca deja nu mai ai stare.
Gio ma bucur ca Marco este mai bine, bine ca nu s-a imbolnavit mai rau, daca sta acasa, trebuie sa-i treaca. Problema e ca daca-l duci la gradi, sigur o sa capteze ceva de pe acolo in scurt timp.
Ralu, Kreliutz
M-am tot gandit daca sa-mi iau concediul ala sau nu, inca nu-s pe deplin hotarata, vb cu Aly, ar trebui sa-mi bag picioarele, dar mi-e si jena cumva de tot personalul, un pic o sa-l incurc ca intru in concediu, dar vb aia, nimeni nu-mi face statuie si nici nu-mi creste salarul ca fug dintr-o parte-n alta pe acolo.
Noaptea trecuta am visat ca-s la lucru si cineva ma tot batea la cap sa-i fac concediu medical si aveam atata treaba.....si la un moment dat am inceput sa ma cert cu el ca nici nu stia de fapt ce vrea, Alin a zis ca tot am pufait prin somn
Ajung sa visez si noaptea sa sunt la servici
De aia nu ma pot odihni eu ca lumea
Saptamana viitoare ma duc la gine si o intreb pe doctora sa vad cat imi poate da ea concediu si restul il prelungesc de la medicul de familie si dupa mine potopul cum s-ar zice
Si-asa 2 ani nu mai dau pe la lucru

27 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Uitasem sa adaug un plus la semnatura, suntem trecute de 27 de saptamani
Si Gio felicitari pt nasa ta, ma bucur foarte mult, parca mai-nainte eram si eu la 11 saptamani, Doamne ce mai trece timpul!

27+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy am googalit eu dar de pomana. Sper sa-mi vina inspiratia pana deseara.
Sa-ti iei concediu, auzi? Ca altfel vin sa te gadil la talpi (bataitza nu-ti dau ca mi-e de burtica).

Gio sa ma scuzi ca-s ametita. Am uitat ieri sa iti spun felicitari pentru nasa ta, sa fie intr-un ceas bun, sa-i dea DD o sarcina usoara si o nastere asemenea si un bb sanatos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly nu la talpi, ca ma gadil rau de tot

27+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu am inceput cura de slabire cu boabe de orez...nebunie colectiva e la noi la spiridusi.stiu ca nu slabim, dar e tare distractiv....sa vedem cum va fi cand avem de inghitit de la 10 b oabe in sus.

Ralu
nasol....intreb si eu ca si Alina...macar iei bani pt. ce ai lucrat? sper sa mai ai parte de asa lucrari si sa nu se mai strice netul.
Aly baga o , poate iti mai revi. maine plecati la nunta? unde e?
Stiu cum e cu textele de pe felicitare si eu am patit-o, nu am gasit nimic si am bagat clasicul casa de piatra ....
Kitzy ce sa-ti spun sa te decizi cat mai repede cu concediul ala, sa stai acasa si sa pregatesti lucrusoarele Dianei si sa te odihnesti.

Nasa noastra de la Cluj are peste 30 ani, are un baiat cu 2 luni mai mare decat Marco si mai vroiau un bb. asa ca ma bucur pt. ei, nespus de mult. noi mai asteptam putin, suntem mai tinerei.

ma duc si eu la o cafea. o zi buna tuturor.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio din pacate nu cred ca ajuta cu ceva cafeaua, la mine oboseala trece numai cu odihna.
Nunta e la Bistrita, la restaurantul Codrisorul, daca iti spune ceva.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

Aly, ce sa zic...eu cred ca ies bani buni dar dupa ce iti faci un nume!
...adica dupa ceva timp (ex. Bon Mariage - prinzi nunta lui Columbeanu si stai acasa un an linistita )

...referitor la deplasarea sefului parerea mea...e ca stia el de ce a venit dar nu a vrut sa zica...adica nu bati sute de km doar asa ...fara un motiv

odihneste-te! ca va asteapta un weekend plin

din pacate 5-Haus nu imi confirma rezervarea si deja le-am trimis 2 e-mailuri ...asa ca am mai facut in alta parte o alta rezerva...astept confirmarea acum!

Gio, si o colega de a mea a tinut cura aia...asta era in timpul facultatii...si a si slabit ceva...nu insa extraordinar de mult.

Kitzy...ohooo...pai io credeam ca vrei sa te intorci dupa 6-8 luni la munca ...si de aici ti se trage "jena" de a lipsi si de a fi iar in CM
da asa ,adica cine mai tine minte peste 2 ani...cine stie ce se mai intampla pana atunci
...fugi la medic si ia hartia...si stai acas' ca nu-i pe viata si pe moarte!

Kreliuz oare tot bolnavioara?

...io normal ca nu mai am rabdare ...da mi-am facut o lista si am constatat ca nu imi ajunge timpul pt tot ce vreau sa fac

...deci trebuie sa ma organizez ca la carte...si in weekendul asta sa fac toate bagajele si bagajutele...cred ca o sa am 1000 de pungi, asta pe langa geamantane 3 buc

...si credeam ca numai batranii aduna o groaza de lucruri

cand am venit am zis ca nu car lenjerii de pat, prosoape etc ...ca le cumpar de aici....no le-am cumparat..acu Oano cara-le inapoi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 7 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu...da macar de un cadou mic sper ca ai primit...ca doar au fost cateva nopti nedormite!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 7 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana asa-i, uitasem aspectul asta (de-alde nunta lui Columbeanu).
Cat despre big boss, el o sti ce si cum. Eu ma distram ca a venit totusi sa ne vada la fata inainte sa ne dea un sut in dos.
Cu 5-Haus, de ce nu dai un telefon? Nu prea cred ca le au prea tare cu e-mailul, din cate mi-am facut eu impresia, e pensiunea unei doamne mai in varsta si ea statea la receptie (doar pe ea am vazut-o in cate zile am stat acolo) si sincera sa fiu, nici nu-mi amintesc sa fi vazut vreun calculator in receptie. Parerea mea e ca-i cel mai bine sa suni.
Spor la facut bagaje! Si la tot ce mai ai de rezolvat pe ultima suta de metri.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!!!
Da, marti iau banutii. Asa mi s-a spus. Si eu sper sa mai apara uneori cate ceva de facut asa. Prefer 2 nopti nedormite, sau chiar mai mult, mai ales cand in astea 2 nopti am luat aproape jumate din salariul meu pe o luna.

Oana, te asteapta un week-end plin! Eu-s pe-aici maine, singurica acasa pana seara tarziu... deci te pot ajuta la impachetat :))

Aly, daca vrei si te ajuta cu ceva, iti dau citatul pe care l-am folosit eu ca motto pe invitatia de nunta si la final adaugi si tu un Casa de piatra, fericire etc...

Gio, felicitari pentru nasa voastra. Ar cam fi cazul sa te grabesti si tu

Kitzy, baga concediu si stai linistita. Nu te mai gandi la colegi caci... stii cum e lumea? Daca pe ei nu-i doare de tine, tu de ce sa te consumi pentru binele lor? Da-i incolo! Diana si tu - sunteti mai importante...

Sa va zic o faza si eu de la munca, de ieri. Cand am ajuns, pe biroul sefului era o cerere si am crezut ca mai pleaca cineva :)) Intreb: "Care... mai pleaca acum?" Incepe o colega sa-mi raspunda... una care a venit la vreo 5 luni dupa mine (adica eu cu ea am ramas baza acum!): "Pai, eu..." N-a mai apucat sa termine, ca eu m-am albit brusc si am vrut sa cer si eu o foaie sa-mi fac cerere sa plec :)) Cand colo, saraca, ea si-a luat concediu de duminica pana miercuri, sa mearga la Bucuresti, sa-l aduca pe socru-su de la spital, ca e pe moartea si nu mai au ce sa ii faca.
Ma gandeam ca cineva a indraznit sa mi-o ia inainte cu demisia...
Cel putin avem noroc sapt. viitoare, ca pana vineri mai este colega - cu demisia. Dar daca socrul la asta cu concediul nu moare acum, asa cum cred ei, sigur va mai lipsi si dupa aceea, cand vom fi deja cu un om in minus...Atunci bataie de cap ce-o sa fie!

Ce chestii sinistre v-am povestit de dimi... N-am vrut... Dar sotul s-a distrat asa tare pe seama mea aseara, cand i-am povestit in ce hal m-am speriat cand am vazut cererea.


Foto Ralu

Mergi la inceput